środa, 1 grudnia 2021 r., imieniny Natalii, Blanki, Eligiusza

Reklama   |   Kontakt

Aktualności

Praca w Niemczech w opiece

Praca w opiece na terenie Niemiec to coraz częściej wybierane zajęcie przez pracowników z Polski, szczególnie polskie panie. Dzieje się tak, ponieważ branża ta, z jednej strony z roku na rok zwiększa zapotrzebowanie na pracowników, a z drugiej strony potrafi zapewnić solidne wynagrodzenie za wykonaną pracę.

Polska opiekunka stała się wręcz synonimem opiekuna seniora u naszego zachodniego sąsiada. Jakie są wymagania w tej pracy i na co może liczyć opiekun z Polski?

Praca w Niemczech opieka to bardzo rozwojowa branża, która w wyniku starzenia się niemieckiego społeczeństwa potrzebuje coraz więcej pracowników. Już teraz braki siły roboczej w tym segmencie szacuje się na ponad 100 tys. osób, a do 2030 roku liczba ta ma się zwiększyć o kolejne 200 tys. To, co może być problemem dla jednych, staje się zawodową szansą dla innych. Wraz z rosnącą liczbą osób 80+ na terenie Niemiec rośnie popyt na doświadczone opiekunki, które mogłyby zając się całodobową opieką nad niesamodzielnymi seniorami.

Reklama

Opiekunki do Niemiec przyciągają głównie warunki płacowe oferowane przez największe polskie agencje opiekunek, takie jak np. Veritas Opieka. Średnia płaca oferowana w tej firmie to około 1700 euro netto za miesiąc. Jednak to nie koniec plusów tej pracy. Oprócz tego opiekunka nie ponosi kosztów utrzymania się na miejscu pracy, takich jak mieszkanie i wyżywienie. Obie te rzeczy opłacane są przez rodzinę jej podopiecznego. Dzięki temu większość zarobionych pieniędzy może być odłożona na koncie i wykorzystana po powrocie do kraju. Veritas Opieka oferuje także bezpłatny transport na miejsce zlecenia i późniejszy powrót do domu.

Oczywiście, aby wykonywać ten zawód trzeba także spełnić kilka warunków, jakie stawiają klienci, czyli chorzy i ich rodziny. Po pierwsze, potrzebna jest znajomość języka niemieckiego. Im lepsza, tym lepiej i na tym większą stawkę może liczyć dana opiekunka. Jednak zazwyczaj wystarcza poziom komunikatywny, który pozwala na swobodną komunikację z chorym i jego rodziną. Druga ważna sprawa to doświadczenie w opiece nad osobami dorosłymi, które zostało nabyte, albo podczas pracy zawodowej, albo podczas opieki nad rodziną, czy innymi bliskimi.

Reklama

Osoby zainteresowane podjęciem pracy w charakterze opiekunki w Niemczech proszone są o kontakt z agencją Veritas Opieka.

Artykuł sponsorowany

Odsłon: 1219 komentarze: 0
09:57, 25.11.2021r. Drukuj
Powrót


Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia Regulaminu.

Redakcja Mojej Ostrołęki nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów.
Należą one do osób, które je zamieściły.

Powrót