środa, 1 grudnia 2021 r., imieniny Natalii, Blanki, Eligiusza

Reklama   |   Kontakt

Aktualności

Będą nagrody i stypendia dla uzdolnionych uczniów ostrołęckich szkół

Miasto doceni zdolnych uczniów uczęszczających do ostrołęckich szkół. Radni przyjęli projekt odnośnie przydzielania stypendiów i nagród za sukcesy w dziedzinie nauki. Z wnioskiem o przyznanie stypendium może wystąpić: dyrektor szkoły, do której uczęszcza uczeń, rodzic lub opiekun prawny ucznia oraz pełnoletni uczeń.

Rada miasta ustaliła regulamin określający szczegółowe warunki udzielania pomocy dzieciom i młodzieży pobierającej naukę na terenie Ostrołęki, formy i zakres tej pomocy, w tym stypendia dla uzdolnionych uczniów oraz tryb postępowania w tych sprawach w ramach "Programu wspierania edukacji uzdolnionych dzieci i młodzieży pobierającej naukę na terenie Miasta Ostrołęki".

Reklama

Stypendia i nagrody za wysoką średnią ocen, udział w olimpiadach i wyniki egzaminów

Pomoc uczniom będzie udzielana za wyniki w nauce, osiągnięcia naukowe, wyniki egzaminu ósmoklasisty i egzaminu maturalnego. Pomoc udzielana jest w postaci stypendiów edukacyjnych miasta Ostrołęki oraz wsparcia materialnego. Pod uwagę brane będą m.in. średnia ocen, udział w konkursach i olimpiadach, działalność naukowo-badawcza oraz wyniki na egzaminach ósmoklasisty i maturalnym.

- Celem świadczeń o charakterze motywacyjnym jest wspieranie uczniów zdolnych, wyróżniających się w nauce. Miasto Ostrołęka poprzez wspieranie zdolnych i pracowitych uczniów szkół podstawowych, szkół ponadpodstawowych i klas dotychczasowych szkół ponadgimnazjalnych, pomoże im w uzyskaniu wiedzy i umiejętności w procesie rozwoju edukacyjnego. Wyróżniający się uczniowie tych szkół będą w przyszłości wykorzystywać zdobytą wiedzę, promując przez to miasto Ostrołękę poza jego granicami - czytamy w uzasadnieniu uchwały.

Stypendium dla uczniów podstawówek - 500 zł, a dla uczniów szkół średnich - 1 000 zł

Miasto planuje, że stypendium za wyniki w nauce będzie przyznawane raz w roku, za dziesięć miesięcy. Uczniowie szkół podstawowych otrzymają 100 zł za miesiąc, a uczniowie szkół ponadpodstawowych i klas dotychczasowych szkół ponadgimnazjalnych - 200 zł za miesiąc. Stypendia wypłacane będą w dwóch ratach.

Stypendium za osiągnięcia naukowe i wyniki egzaminu ósmoklasisty lub egzaminu maturalnego planuje się, że będą przyznawane raz w roku i wypłacane jednorazowo dla uczniów szkół podstawowych w kwocie 500 zł, natomiast uczniom szkół ponadpodstawowych i klas dotychczasowych szkół ponadgimnazjalnych w kwocie 1 000 zł.

Uchwałę w sprawie szczegółów przyznawania nagród i stypendiów podjęli radni głosami 17 za, przy braku głosów przeciwnych i wstrzymujących się.

Odsłon: 1109 komentarze: 0
11:07, 25.11.2021r. Drukuj
Powrót


Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia Regulaminu.

Redakcja Mojej Ostrołęki nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów.
Należą one do osób, które je zamieściły.

Powrót