środa, 19 stycznia 2022 r., imieniny Henryka, Mariusza, Erwina

Reklama   |   Kontakt

Aktualności

Lekcja historii w Aleksandrowie. Prezentacja mundurów i ciekawe eksponaty (zdjęcia)

W ubiegłą niedzielę 28 listopada nieformalna grupa Aktywne Aleksandrowo i sołtys wraz z radą sołecką zaprosili miłośników historii na plac wiejski w Aleksandrowie. Na żywej lekcji historii nie zabrakło atrakcji. Goście opowiadali m.in. o swoich pasjach i zaprezentowali mundury z czasów II wojny światowej.

Gośćmi spotkania byli członkowie Ostrołęckiego Stowarzyszenia Eksploracyjnego oraz Kurpiowskiej Grupy Historycznej "Ostoya".

Reklama

- Goście opowiedzieli o swoich pasjach, zaprezentowali mundury z czasów II wojny światowej oraz zebrane eksponaty. Można było również zobaczyć jak działa wykrywacz metali i co skrywa w ziemi plac wiejski - relacjonują uczestnicy spotkania.

Dodatkowo gorący żurek, dla każdego, ognisko wraz z kiełbaskami i pyszne przekąski dla wszystkich uczestników.

Reklama

Wydarzenie jest zakończeniem projektu Mazowsze Lokalnie pn. "Aleksandrowo - nazwa wsi, która wywodzi się od cara".

- Dlatego podczas wydarzenia odbyła się premiera pierwszej książki o Aleksandrowie o takim właśnie tytule. Każda rodzina mieszkająca w tej miejscowości otrzymała ją w prezencie od sołtysa. Na placu stanęła również tablica informacyjna, na której zamieszczono historyczne mapy i opis wydarzeń z przeszłości tej miejscowości - czytamy w relacji z wydarzenia.

Fot. Robert Niedzwiecki

Zobacz zdjęcia:
Lekcja historii w Aleksandrowie

Więcej zdjęć: Lekcja historii w Aleksandrowie

 

Wyświetleń: 1713 komentarze: -
29.11.2021, 11:54r. Drukuj
Powrót