środa, 19 stycznia 2022 r., imieniny Henryka, Mariusza, Erwina

Reklama   |   Kontakt

Aktualności

Główne korzyści z posiadania nowoczesnego konta osobistego

Twój obecny rachunek bankowy nie zapewnia Ci wystarczających korzyści i chcesz go zmienić? A może dopiero myślisz o otworzeniu konta osobistego i szukasz najlepszego produktu? Niezależnie od tego, co Tobą kieruję, nie podejmuj decyzji zbyt pochopnie.

Obecnie masz do wyboru mnóstwo ROR-ów, a każdy z nich ma inne zalety. Dlatego dowiedz się, co możesz zyskać, zakładając konto w banku, który nowocześnie podchodzi do bankowania. Poznaj obowiązujące stawki za prowadzenie rachunku i korzystanie z karty Visa czy Mastercard. Chcesz zredukować koszty do minimum? W artykule przeczytasz też o warunkach bezpłatności i ofercie stworzonej specjalnie z myślą o nowych klientach instytucji. Sprawdź! 

Reklama

Płacisz zbyt wiele za rachunek w banku?

Czas na zmianęSwój pierwszy ROR założyłeś w lokalnym banku najbliżej domu, pod wpływem impulsu, przez co teraz zmagasz się z wysokimi kosztami pobieranymi za większość transakcji? Chcesz to zmienić? Czy wiesz, że na rynku usług finansowych bez problemu znajdziesz bezpłatne konta bankowe wraz z dostępem do karty Visa czy Mastercard? Dokładnie! Nic nie zapłacisz, jeśli spełnisz proste warunki bezpłatności. Zapomnij o opłatach za przelewy, transakcje bezgotówkowe czy wypłaty z bankomatów. Możesz cieszyć się rachunkiem i wszystkimi korzyściami, jakie zapewnia, na Twoich zasadach. 

Dlaczego warto mieć dobre konto bankowe?

Czy jedynym powodem, dla którego opłaca się założyć ROR w banku, jest brak kosztów za jego prowadzenie? Absolutnie! Nowoczesne konto bankowe proponuje Ci znacznie więcej korzyści. Szukając dobrego produktu, pomyśl o swoich potrzebach - także w długiej perspektywie. Stawiając na instytucję, która ma rozbudowaną ofertę, otrzymujesz:

Reklama

  • dostęp do atrakcyjnych kont dla młodych i możliwość założenia subkonta dla dziecka,
  • opcję uzyskania kredytu na preferencyjnych warunkach,
  • aplikację i inne nowoczesne narzędzia do bankowania online.

Co jeszcze?

Nie nosisz gotówki, a pieniądze i tak masz pod ręką 

Z dobrym kontem bankowym możesz zapomnieć o noszeniu ze sobą portfela. Wszystko, czego potrzebujesz, to smartwatch lub smartfon z funkcją NFC. Wystarczy, że skorzystasz z którejś z elektronicznych portmonetek, np. Apple Pay, Google Pay czy Garmin Pay. Dodając dane swojej karty do aplikacji, możesz płacić za zakupy czy usługi urządzeniem mobilnym - bez podawania PIN-u. Zbliż telefon lub zegarek do terminala, który obsługuje płatności zbliżeniowe i ureguluj rachunek. W podobny sposób pobierzesz też pieniądze z bankomatu.

Warto wspomnieć również o możliwościach bankowości mobilnej. Dzięki aplikacji zajrzysz na swoje konto w każdej chwili. Sprawdzisz w niej historię transakcji, wykonasz przelew, pobierzesz kod BLIK, który pozwala także na wypłaty z bankomatów, a w razie potrzeby zablokujesz kartę, nadasz do niej PIN lub go zmienisz. Co więcej, z poziomu smartfona możesz zawnioskować o kredyt, nową kartę, debet na rachunku czy lokatę.

Reklama

Możesz nie płacić za konto ani grosza

Zastanawiasz się, ile to wszystko kosztuje? Jeśli spełnisz stawiane przez bank przesłanki, Twoje konto i przypisana karta Visa lub Mastercard pozostaną darmowe. Jak wyglądają warunki bezpłatności? Zwykle wystarczy, że:

  • zapewnisz określone wpływy w każdym miesiącu - najczęściej jest to kwota w granicach 1000-1500 złotych,
  • wykonasz wskazaną liczbę transakcji (1-5) kartą lub poprzez BLIK - niektóre banki wymagają, by jednorazowa płatność przekraczała np. 10 zł,
  • będziesz wypłacać i wpłacać pieniądze w urządzeniach należących do sieci danej instytucji bankowej - bankomat spoza niej może narazić Cię na prowizje,
  • nie przekroczysz limitu darmowych transakcji w miesiącu - to warunek obowiązujący w bankach, które zamiast powyższych zasad, od razu proponują brak opłat, ale do pewnego momentu. 

Tyle wystarczy, by cieszyć się bezpłatnym kontem i możliwościami, które gwarantuje.

Wiele spraw załatwisz bez wychodzenia z domu 

Mając nowoczesny rachunek, zaoszczędzisz mnóstwo czasu na osobistych wizytach w urzędach i innych placówkach publicznych. Konto daje Ci dostęp do Profilu zaufanego, który służy do elektronicznego potwierdzania tożsamości użytkownika. To narzędzie umożliwia podpisywanie dokumentów przez internet. Składając podanie czy wniosek na stronie podmiotu publicznego, nie musisz zakładać odrębnego Profilu zaufanego. Wszystko, czego potrzebujesz, to dostęp do bankowości internetowej. W trakcie załatwiania sprawy w urzędzie online zaloguj się na swoje konto w banku, by potwierdzić w ten sposób tożsamość - i gotowe - wniosek "podpisany".

Reklama

Masz już konto dla siebie? Pomyśl o dorastającym dziecku 

Jak wyżej wspomniano, rachunek osobisty w odpowiedniej instytucji daje Ci dostęp do innych produktów bankowych na preferencyjnych zasadach, również do oferty dla najmłodszych. Pamiętaj, że im wcześniej zaczniesz uczyć swoje dziecko rozsądnego zarządzania pieniędzmi, tym lepiej. Pomoże Ci w tym szeroki wybór kont dla młodych powyżej 13. roku życia, które są stworzone z myślą o możliwościach i potrzebach nastolatków, a przy tym zwykle wiążą się z niskimi opłatami lub ich brakiem. Warunki bezpłatności dopasowane są do wieku użytkowników ROR-ów, więc łatwo je spełnić. Najczęściej wystarczy wykonać jedną transakcję w miesiącu na dowolną kwotę - kartą lub BLIK-iem, by rachunek pozostał darmowy.

Małoletni zyskuje przy tym dostęp do bankowości mobilnej i internetowej, które ułatwią mu zapoznanie się z mechanizmami działania narzędzi finansowych. Twoje dziecko może również korzystać z nowoczesnych rozwiązań, w tym wirtualnej kart debetowej. Rachunek dla nastolatka to inwestycja w przyszłość, która pozwala oszczędzać pieniądze i wpływa na bezpieczeństwo, bo zamiast noszenia ze sobą pieniędzy, może postawić na płatności bezgotówkowe.

Konto osobiste a inne produkty bankowe 

Będąc klientem wybranej instytucji finansowej, podnosisz swoje szanse na uzyskanie kredytu - zwłaszcza hipotecznego - w przyszłości. W oczach banku, który na bieżąco "widzi" Twoją historię transakcji, jesteś bardziej wiarygodnym kredytobiorcą niż osoba spoza kręgu jego odbiorców. Dzięki temu możesz szybciej i bez komplikacji przejść przez niezbędne procedury, a nierzadko także liczyć na lepsze warunki kredytowe.

To nie wszystko! Jako stały klient możesz założyć lokatę na atrakcyjnych zasadach lub otrzymać kartę kredytową z wysokim limitem - dopasowanym do Twoich możliwości. Rachunek bankowy otwiera przed Tobą drzwi do ofert stworzonych specjalnie z myślą o Tobie. Są one dopasowane do Twoich potrzeb i zdolności kredytowej. Potrzebujesz dodatkowych pieniędzy? Nic prostszego! Zawnioskuj o debet na rachunku, kredyt gotówkowy lub finansowanie na określony cel. Często wyjeżdżasz za granicę? Otwórz konto dewizowe i zapomnij o kosztach przewalutowania, płacąc kartą walutową Mastercard lub Visa. 

Reklama

Porównaj oferty i podejmij najlepszą decyzję

To, jak wiele korzyści uzyskasz, zakładając ROR, zależy od wybranego przez Ciebie banku. Przemyśl swoje oczekiwania względem rachunku i postaw na opcję, która zapewni Ci najwięcej możliwości za najniższą cenę. Sprawdź, czy dana instytucja nowocześnie podchodzi do kwestii bankowania. Zwróć uwagę na funkcjonalności w ramach bankowości mobilnej i internetowej, a także na dostępne promocje czy programy lojalnościowe dla klientów. Równie ważne są zabezpieczenia stosowane przez bank. Dlatego daj sobie czas na zapoznanie się i porównanie ofert, by podjąć najlepszą decyzję!

Artykuł sponsorowany

Wyświetleń: 516 komentarze: -
29.11.2021, 12:00r. Drukuj
Powrót