czwartek, 28 marca 2024 r., imieniny Anieli, Renaty, Kastora

Reklama   |   Kontakt

Kandydaci do samorządu

Aktualności

Pomóż Piotrkowi! Ostrołęczanin doznał rozległego udaru pnia mózgu

Piotr Gałka to ostrołęczanin, ma 33 lata, był sprawnym mężczyzną, aktywnym i pełnym sił. Na początku października 2021 roku doznał rozległego udaru pnia mózgu. Zdiagnozowano stan zamknięcia - porażenie czterokończynowe! Rokowania były bardzo złe. Piotr się nie poddaje, ale potrzebuje naszego wsparcia!

Ostrołęczanin podjął nierówna walkę z chorobą. Chce jak najszybciej wrócić do sprawności fizycznej. Potrzebna jest długa i kosztowna rehabilitacja. Wierzymy, że przy naszej pomocy i jego ciężkiej pracy to mu się uda!

Przeczytaj historię Piotra:

Reklama

Piotrek to zapalony sportowiec, w przerwach od intensywnej pracy i zajęć, przygotowywał się do kolejnych zawodów thriatlonowych. Ma wielką pasję do gór, latem i zimą zdobywał wiele szczytów, w Tatrach, Alpach i na Kaukazie.

Na przełomie września i października podczas wakacji we Włoszech Piotrek poczuł się gorzej, bolała go głowa, był osłabiony. Te objawy nie trwały jednak długo, minęły, wszystko wskazywało na poprawę. Piotr zawsze dbał o swoje zdrowie, dietę, prowadził aktywny tryb życia, nie podejrzewał niczego poważnego. Kto podejrzewa w wieku 33-lat? Niestety, tuż przed powrotem do domu, podczas podróży samochodem, nagle kontakt z Piotrem się urwał, przestał odpowiadać na pytania. Został "zmrożony", nie mógł nic powiedzieć ani poruszyć się.

Śmigłowiec zabrał Piotra do szpitala, gdzie przeprowadzono serię badań, które nie wskazały przyczyny stanu, w jakim się znalazł. Z oddziału ratunkowego trafił na intensywną terapię, gdzie wprowadzono go w śpiączkę farmakologiczną. Lekarze uznali to za stan przejściowy, który za chwilę się miał się poprawić. Tak się jednak nie stało. Dopiero po 5 dniach lekarze postawili straszną diagnozę - niedokrwienny udar pnia mózgu -najcięższą postać udaru. W pniu mózgu znajdują się ośrodki nadzorujące podstawowe funkcje życiowe takie jak oddychanie czy bicie serca.

Po takim czasie było już zbyt późno na odpowiednie leczenie. Nie wykonano zabiegu trombektomii mechanicznej ani trombolizy. Piotr w pełni świadomy swego stanu stał się człowiekiem uwięzionym we własnym ciele. Rokowania były bardzo złe, jednak Piotr to prawdziwy wojownik! Po 4 tygodniach od rozległego udaru pnia mózgu wydarzył się przełom, na który wszyscy tak bardzo czekali. Piotr po raz pierwszy ruszył palcem prawej dłoni. To rozpoczęło okres wychodzenia ze stanu zamknięcia i walkę o jego przyszłość i zdrowie. Intensywna rehabilitacja i wola walki uruchamia kolejne połączenia nerwowe, które od nowa wprawiają w ruch jego ciało. Postępy widać z dnia na dzień.

Reklama

Pierwszy rok po udarze jest kluczowy dla pacjenta, dlatego tak ważne jest, aby przez najbliższe 12 miesięcy otrzymał maksymalną pomoc, jaka tylko jest możliwa. Rehabilitacja, pomoc specjalistów, odpowiedni sprzęt, turnusy rehabilitacyjne to jednak ogromny wydatek, z którym mierzy się jego rodzina. Obecnie Piotr znajduje się w swoim domu, gdzie opiekę nad nim sprawują rodzice. Każdego dnia trenuje i ćwiczy pod okiem rehabilitantów i logopedy. Nad stanem jego zdrowia czuwają także opiekunowie medyczni.

To bardzo trudne zadanie, szczególnie w okresie trwania pandemii. Piotr walczy o ustabilizowanie oddechu, by trafić do ośrodka rehabilitacji neurologicznej. To cud, że Piotrkowi udało się przeżyć tak rozległy udar, teraz odbywa się walka o kolejny - powrót do zdrowia! Pomóżmy mu wspólnie odzyskać sprawność i samodzielność. Jesteśmy pełni nadziei, że dzięki zebranym funduszom i ciężkiej Pracy Piotra uda się to osiągnąć. Wierzymy, że zawalczy o swoją przyszłość!

Chcesz pomóc? Dołącz do zbiórki funduszy na rehabilitację na stronie siepomaga.pl. Liczy się każdy grosz!

Wyświetleń: 8138 komentarze: -
12:25, 01.12.2021r. Drukuj