sobota, 9 grudnia 2023 r., imieniny Leokadii, Wiesławy, Nataszy

Reklama   |   Kontakt

Aktualności

Senior pilnie potrzebował pomocy. Dzięki reakcji sąsiada i mundurowych uniknięto tragedii

Nie wiadomo, jak mogłoby się skończyć zdarzenie, które miało miejsce dziś na terenie Ostrołęki, gdyby nie czujny sąsiad i szybka interwencja służb mundurowych. Policjanci i strażacy udzielili pomocy 67-letniemu mężczyźnie, który był zamknięty w swoim domu i pilnie potrzebował pomocy medycznej. 

Dziś kilkanaście minut po godzinie 10.00 na numer alarmowy zadzwonił mężczyzna, który poinformował, że martwi się o swojego sąsiada, którego nie widział od kilku dni. Zgłaszający dodał, że mężczyzna jest schorowany.

Reklama

- Ostrołęccy policjanci wspólnie ze strażakami przeprowadzili dziś pilną interwencję, która była skierowana w stosunku do schorowanego mężczyzny, który z uwagi na swój stan zdrowia samodzielnie nie mógł się podnieść, aby otworzyć drzwi wejściowe do swojego domu. Konieczne było wyważenie drzwi. Ostatecznie mężczyzną przytomny został przekazany pod opiekę załodze karetki pogotowia - informuje kom. Tomasz Żerański z KMP w Ostrołęce.

Na miejscu już po chwili pojawili się strażacy i policjanci z wydziału patrolowego, którzy próbowali nawiązać kontakt z mieszkańcem, jednak pomimo wielokrotnego pukania i wezwania do otwarcia ten nie reagował.

Reklama

- W związku z powyższym podjęto decyzję o wyważeniu drzwi wejściowych do domu. Po wejściu do środka funkcjonariusze zastali leżącego na podłodze w przedpokoju 67-letniego mężczyznę, który nie był w stanie się podnieść, pomieszczenia były bardzo wychłodzone. Mundurowi udzielili mu pierwszej pomocy i wezwali na miejsce karetkę pogotowia. Ostatecznie 67-latek przytomny, ale z objawami wychłodzenia organizmu został zabrany do szpitala. Być może szybka interwencja sąsiada i funkcjonariuszy uratowała mężczyźnie życie, ponieważ z uwagi na swój stan zdrowia nie mógł on sam rozpalić w piecu - dodaje kom. Tomasz Żerański.

Mundurowi apelują, aby pamiętać o swoich sąsiadach. Gdy mamy podejrzenie, że może stać się coś złego reagujmy i powiadommy o tym odpowiednie instytucje, bądź służby.

Wyświetleń: 3126 komentarze: -
13:44, 06.12.2021r. Drukuj