Quantcast

sobota, 25 czerwca 2022 r., imieniny Łucji, Wilhelma, Albrechta

Reklama   |   Kontakt

Aktualności

Miasto ma zapłacić ponad 53 miliony złotych, bo brakowało decyzji na składowanie śmieci!

Gigantyczną kwotę tzw. podwyższonej opłaty za składowanie odpadów nałożono w drodze decyzji administracyjnych na Ostrołęckie Towarzystwo Budownictwa Społecznego. Miejska spółka ma ponieść koszty za składowanie odpadów w wysokości 53 milionów złotych! Dlaczego? Bo brakowało wymaganej decyzji!

Horrendalna kwota dotyczy składowania odpadów za rok 2019 i 2020. Naliczone opłaty, stanowiące różnicę pomiędzy kwotą należną, a tą wynikającą z przedłożonego wykazu stanowi łącznie 53 miliony 787 tysięcy 446 złotych.

Reklama

To nie kara tylko... podwyższona opłata, bo brakowało decyzji na prowadzenie składowiska

- W drodze decyzji administracyjnych wymierzono opłatę podwyższoną za składowanie odpadów na składowisku położonym w Ostrołęce za lata 2019 i 2020 w związku z brakiem wymaganej przepisami prawa decyzji zatwierdzającej instrukcję prowadzenia składowiska. Adresatem tej decyzji jest Ostrołęckie Towarzystwo Budownictwa Społecznego - spółka będąca własnością Miasta Ostrołęki - informuje Urząd Marszałkowski.

OTBS wniosło odwołanie

O nieprawidłowościach w sprawie składowania odpadów poinformował pismem z 27 października 2020 r. Mazowiecki Inspektor Ochrony Środowiska, Delegatura w Ostrołęce.

- Data wydania decyzji administracyjnych w tej sprawie to 13 października 2021 r. Ostrołęckie Towarzystwo Budownictwa Społecznego wniosło odwołania od decyzji w ustawowym terminie, tj. 4 listopada 2021 r., zarzucając decyzjom naruszenie przepisów postępowania, które mogły mieć wpływ na wynik sprawy oraz prawa materialnego - informuje Urząd Marszałkowski.

Jak mówił nam prezydent Ostrołęki Łukasz Kulik, miastu pozostaje droga prawna, aby się wybronić i odsunąć widmo płacenia gigantycznych pieniędzy, których miasto po prostu nie ma.

- Liczymy, że kwota zostanie umorzona, odwołujemy się od decyzji, bo nałożona opłata jest dla budżetu miasta nierealna do zapłacenia - mówił prezydent Łukasz Kulik.

Reklama

Wymierzona Ostrołęckiemu Towarzystwu Budownictwa Społecznego Sp. z o.o. opłata wyniosła:               

 - za rok 2019: opłata, stanowiąca różnicę pomiędzy opłatą należną a opłatą wynikającą z przedłożonego wykazu: 9 mln 229 tys. 614 zł,

 - za rok 2020: oplata, stanowiąca różnicę pomiędzy opłatą należną a opłatą wynikającą z przedłożonego wykazu: 44 mln 557 tys. 832 zł.

Naliczenie opłaty i jej wykonalność nie jest decyzją ostateczną. Odwołania od decyzji zostały, zgodnie z przepisami, przekazane do Samorządowego Kolegium Odwoławczego w Warszawie.

Wyświetleń: 12738 komentarze: -
12.01.2022, 08:56r. Drukuj


Powrót