środa, 19 stycznia 2022 r., imieniny Henryka, Mariusza, Erwina

Reklama   |   Kontakt

Aktualności

Roczne podsumowanie Grupy Speed. Policjanci ujawnili 61 698 wykroczeń

Policja Mazowiecka zamieściła na swojej stronie internetowej roczne podsumowanie działalności Grupy Speed. W trakcie rocznej działalności patroli policjanci ujawnili w 2021 roku 61698 wykroczeń w ruchu drogowym. Większość z nich dotyczyła przekroczenia prędkości.

Mając na względzie ciągłą potrzebę podnoszenia stanu bezpieczeństwa na drogach, która wynika z realizacji jednego z fundamentalnych zadań Policji, jakim jest zapewnienie bezpieczeństwa uczestnikom ruchu drogowego, a także wychodząc naprzeciw oczekiwaniom społecznym w zakresie ujawniania kierujących dopuszczających się agresywnych lub szczególnie niebezpiecznych zachowań w dniu 19 lipca 2019 r. została powołana na Mazowszu grupa Speed.

Reklama

- W trakcie rocznej działalności patroli Speed policjanci ujawnili w 2021 roku 61 698 wykroczeń w ruchu drogowym, 48 842 naruszeń dotyczyło przekroczeń dopuszczalnej prędkości. 871 kierujących przekroczyło prędkość jazdy o 50 km/h w obszarze zabudowanym. Konsekwencją prawną takich wykroczeń jest zatrzymanie prawa jazdy na okres trzech miesięcy - informują policjanci.

Cechą charakterystyczną patroli Speed jest dynamiczna kontrola prędkości z pominięciem granic administracyjnych własnych jednostek. Patrole mogą pojawić się na każdej drodze na Mazowszu. Policjanci z tej grupy to doświadczeni funkcjonariusze ruchu drogowego z 12 jednostek garnizonu mazowieckiego, mający do dyspozycji radiowozy wyposażone w system rejestracji wykroczeń drogowych. Wykorzystują również ręczne mierniki prędkości z rejestracją obrazu.

- Policjanci z grupy Speed w ciągu ostatniego roku ujawnili: 165 kierujących, którzy prowadzili pojazd mechaniczny w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego, 94 kierujących, którzy nie zastosowali się do orzeczonych przez sąd środków karnych, 43 kierujących, którzy prowadzili pojazd mechaniczny po cofnięciu uprawnień do kierowania pojazdami oraz 15 kierujących, którzy nie wykonali polecenia zatrzymania pojazdu mechanicznego. Funkcjonariusze grupy Speedzatrzymali 2 548 dowodów rejestracyjnych - dodają funkcjonariusze.

Reklama

Grupa Speed działa także na rzecz ograniczania agresji drogowej, policjanci reagują na rażące naruszenia w ruchu drogowym. Grupa ta zwraca uwagę oczywiście na inne naruszenia mogące zaistnieć na drogach Mazowsza.

- Po kolejnym roku działania policjantów liczymy na to, że negatywne zachowania niektórych kierujących na drogach zostaną wyeliminowane. Policjanci mazowieckiej grupy Speed wyjeżdżają na drogi Mazowsza każdego dnia dla dobra i bezpieczeństwa wszystkich uczestników ruchu drogowego - czytamy w komunikacie.

Odsłon: 1250 komentarze: 0
08:48, 14.01.2022r. Drukuj
Powrót


Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia Regulaminu.

Redakcja Mojej Ostrołęki nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów.
Należą one do osób, które je zamieściły.

Powrót