Quantcast

poniedziałek, 4 lipca 2022 r., imieniny Malwiny, Izabeli, Aureliana

Reklama   |   Kontakt

Aktualności

Europa to My!

Jeden z Ojców Założycieli, czyli animatorów procesu integracji podkreślał, że istotą integracji europejskiej jest współpraca państw, ale przede wszystkim to proces łączenia ludzi i narodów. Współczesna integracja europejska ma już siedemdziesięciodwuletnią historię, ale Unia Europejska nie jest staruszką.

Proces integracji europejskiej dzieje się nieustannie, każdego dnia. Początki wspólnoty tworzyło sześć państw, teraz jest ich dwadzieścia siedem. My Europejki i Europejczycy musimy pamiętać, że Unia Europejska będzie taka, jak My ją zaplanujemy i zorganizujemy.

Reklama

Trwa debata o przyszłości Europy

Teraz jest czas, gdy prowadzimy ważną, ogólnoeuropejską debatę o przyszłości Europy. Debatę przebiegającą podczas wydarzeń i imprez informacyjnych, warsztatów partycypacyjnych, i tematycznych paneli obywatelskich. Debaty, w różnych dużych i niewielkich krajach oraz małych ośrodkach dotyczą realizacji jasno określonych priorytetów działania unijnych państw, instytucji oraz przede wszystkim nas obywateli Europy. Różne gremia rozważają jak zrealizować Europejski Zielony Ład, bo Europa chce być pierwszym neutralnym dla klimatu kontynentem przez to, że jej gospodarka stanie się nowoczesna i oszczędzająca zasoby naturalne.

Europejczykom zależy, aby Europa na miarę ery cyfrowej zapewniała ludziom dostęp do technologii najnowszej generacji, bo głównym celem jest gospodarka służąca ludziom i dlatego musimy stworzyć bardziej atrakcyjne środowisko inwestycyjne oraz promować wzrost gospodarczy, który przyczyni się do tworzenia wysokiej jakości miejsc pracy, zwłaszcza dla młodych ludzi i małych przedsiębiorstw. Silniejsza pozycja Europy na świecie jest potrzebna, aby głos UE był dobrze słyszalny na świecie. Opowiadamy się za multilateralizmem i międzynarodowym ładem opartym na wartościach i zasadach. I wreszcie omawiane jest Promowanie europejskiego stylu życia bo Europa, stojąc po stronie sprawiedliwości i stojąc na straży najważniejszych wartości de facto cywilizacji europejskiej, musi chronić przestrzegania praworządności.

Reklama

Ważny głos Europejczyków

Nowy impuls dla demokracji europejskiej ma dać Europejczykom więcej możliwości zabierania głosu w sprawach publicznych. Celem jest ochrona naszej demokracji przed ingerencją z zewnątrz, przed łamaniem praw człowieka, dezinformacją i nawoływaniem do nienawiści w internecie.

Całość polityk unijnych, połączenie długoterminowego budżetu UE z planem odbudowy NextGenerationEU (NGEU), czyli tymczasowym instrumentem pobudzającym ożywienie gospodarki, to największy pakiet środków, jaki został dotychczas sfinansowany w Unii Europejskiej. EurNextGenerationEU to więcej niż plan odbudowy. To jedyna w swoim rodzaju szansa na wyjście z pandemii z większą siłą, na transformację naszych gospodarek, tworzenie możliwości dla Europejczyków i miejsc pracy w Europie.

Dowiedź się więcej w punktach Europe Direct

Każdy obywatel zainteresowany pozyskaniem informacji lub przekazaniem swoich przemyśleń o działaniach Unii Europejskiej może skorzystać ze wsparcia jednego 440 w Europie, 24 w Polsce, w tym jednego w Ostrołęce lokalnych punktów kontaktowych Europe Direct, koordynowanych i współfinansowanych przez Unię Europejską.

Dla mieszkańców Miasta Ostrołęki i subregionów Północno-Wschodniego Mazowsza w ostrołęckim miasta. W punkcie dostępny jest obszerny zbiór publikacji, konsultanci i ewentualnie eksperci Team Europe służą informacją i odpowiadają na pytania związane z Unią Europejską. Komisja Europejska i inne instytucje unijne zainteresowane są oceną obywateli Europy odnoście spraw istotnych dla życia i rozwoju Europejczyków w lokalnych społecznościach.

Więcej o Unii Europejskiej, o możliwościach wpływania lokalnych społeczności na bieg spraw europejskich, o działaniach informacyjnych i edukacyjnych Europe Direct Ostrołęka będziemy, sukcesywnie przedstawiać i możemy także debatować na portalu Moja Ostrołęka.

Autor: Aleksandra Nowak, konsultant-koordynator ds. europejskich, Europe Direct Ostrołęka

Wyświetleń: 1182 komentarze: -
26.01.2022, 13:11r. Drukuj


Powrót