czwartek, 29 lutego 2024 r., imieniny Romana, Oswalda, Cyryla

Reklama   |   Kontakt

Aktualności

Podsumowanie projektu edukacyjnego "Mutyzm wybiórczy - o lęku bez lęku" (wideo)

Ogólnopolski projekt edukacyjny dla klas IV-VIII "Mutyzm wybiórczy - o lęku bez lęku" dobiegł końca. Autorką projektu jest Anna Czujak - nauczyciel Szkoły Podstawowej nr 10 i członek Stowarzyszenia "Polskie Towarzystwo Mutyzmu Wybiórczego". W projekcie wzięli udział uczniowie ze szkół podstawowych w całej Polsce.

Wśród klas, które przystąpiły do jego realizacji były również takie, w których uczą się dzieci zmagające się z lękiem przed mówieniem.

- Uczestnicy wykazali się ogromnym zaangażowaniem i po zapoznaniu się z częścią teoretyczną przystąpili do wykonania zadań określonych w regulaminie. Powstało wiele pięknych plakatów na temat mutyzmu wybiórczego. Nadesłano dające do myślenia wyjaśnienia hasła "Milczenie nie zawsze jest złotem". Wiedza o mutyzmie wybiórczym zdobyta podczas realizacji projektu z pewnością przyczyni się do poprawy funkcjonowania dzieci zmagających się z tym zaburzeniem lękowym - czytamy na stronie szkoły.

W Szkole Podstawowej nr 10 do projektu przystąpiły klasy: IVa, Va, VIa, VIIa i VIIIa.

- Wychowawcom tych klas - Bogusi Przytule, Izie Musiał, Renacie Nowak i Basi Rudzik dziękujemy za koordynowanie projektu i promowanie postawy życzliwości i otwartości wobec osób zmagających się z lękiem przed mówieniem. Uczniom gratulujemy godnej naśladowania postawy i uzyskania certyfikatu Stowarzyszenia "Polskie Towarzystwo Mutyzmu Wybiórczego" - informują pracownicy szkoły.

Szkoła zaprasza do obejrzenia filmiku podsumowującego projekt. Zawarte w nim zostały tylko niektóre efekty pracy uczniów, zdjęcia plakatów na temat mutyzmu wybiórczego opracowane przez uczestników przedsięwzięcia, opinie nauczycieli koordynujących projekt oraz wypowiedź rodzica dziecka z mutyzmem wybiórczym.

Fot. SP nr 10

Wyświetleń: 1279 komentarze: -
09:41, 10.02.2022r. Drukuj