sobota, 9 grudnia 2023 r., imieniny Leokadii, Wiesławy, Nataszy

Reklama   |   Kontakt

Aktualności

Moja Ostrołęka z nagrodą Local Creative Award za serwis o smogu (wideo)

Portal Moja Ostrołęka został doceniony w konkursie Local e-Journalism Awards 2021 organizowanym przez Stowarzyszenie Mediów Lokalnych. Na arenie ogólnopolskiej wyróżniono nasz serwis tematyczny o smogu. Nagrodę podczas uroczystej gali odebrał redaktor naczelny Krzysztof Chojnowski.

Local e-Journalism Awards 2021 to pierwszy w Polsce konkurs adresowany do dziennikarzy i wydawców lokalnych mediów, w tym portali internetowych. Głównym partnerem konkursu były firma Google Polska oraz Bank Gospodarstwa Krajowego.

Reklama

Nagrody zostały przyznane w kilku kategoriach, m.in. dla najlepszych portali internetowych, dla dziennikarzy za najlepszy news, najlepsze zdjęcie i fotorelację oraz za najlepszy film. Przyznano także nagrody specjalne za publikacje dotyczące ekonomii i gospodarki oraz za innowacje wprowadzane w portalach internetowych przez lokalnych wydawców. 

Innowacyjna Moja Ostrołęka

W zakresie wdrażania innowacyjnych pomysłów i kreatywność nagroda powędrowała do portalu Moja Ostrołęka. Nagrodę Local Creative Award odebrał redaktor naczelny serwisu Krzysztof Chojnowski.

- Nasz projekt, który zrobiliśmy w niewielkim, 50-tysięcznym mieście, to serwis o smogu, który połączył dane z czujników smogu różnych firm. Takich czujników pojawiło się Polsce w ostatnich latach wiele. Wszystkie transmitują pomiary na żywo, ale dostrzegłem problem, że firmy sprzedające czujniki smogu, używają różnych skal i form prezentacji. Doszliśmy w redakcji do wniosku, że warto byłoby to ujednolicić i naszym czytelnikom oraz mieszkańcom pokazać czytelną skalę, by mogli wiedzieć, jaki smog krąży wokół nas - mówił podczas gali Krzysztof Chojnowski.

Reklama

Serwis o smogu to wspólna praca programistów. Zgromadził dane o stanie powietrza z czujników trzech firm. Dzięki temu tworzymy dużą bazę danych o tym, jaki był smog, a jaki jest obecnie.

-  Wyświetlamy dane z czujników na żywo oraz zapisujemy dane historyczne. Czytelnie pokazujemy co dzieje się w Ostrołęce i okolicach w temacie smogu i wyświetlamy dane w ujednoliconej skali CAQI. To dobry odpowiednik europejski, dla każdego jasny i czytelny. Bardzo dziękuję za uznanie jury i mam nadzieję, że nasz projekt kogoś zainspiruje i pokazuje, że w małych miastach też można tworzyć ciekawe projekty - mówił redaktor naczelny Mojej Ostrołęki.

Dzięki serwisowi o smogu mamy możliwość codziennie śledzić dane o stanie powietrza w Ostrołęce i powiecie ostrołęckim.

Galę wręczenia nagród, która odbyła się w środę 2 marca 2022 r., można obejrzeć w serwisie YouTube.

Wyświetleń: 4553 komentarze: -
13:11, 03.03.2022r. Drukuj