Quantcast

piątek, 20 maja 2022 r., imieniny Bazylego, Bernardyna, Bronimira

Reklama   |   Kontakt

Aktualności

Inauguracja "Ostrołęckiej Wiosny Teatralnej". Zobaczymy wyjątkowe spektakle (program)

W naszym mieście rusza "Ostrołęcka Wiosna Teatralna". Nowa kulturalną propozycję dla ostrołęczan przygotowało Ostrołęckie Centrum Kultury i zaprasza na cykl wyśmienitych spektakli, które są realizacją pomysłów powstałych jeszcze przed pandemią. Rozpoczynamy od spektaklu Ostrołęckiej Sceny Autorskiej.

- Zamiarem naszym było wprowadzenie do oferty takich wydarzeń, na które ostrołęczanie czekali, jednak realizację tych planów zmuszeni byliśmy przełożyć na inny termin. Dzisiaj, kiedy nauczyliśmy się żyć i pracować w tych, jakże innych, trudnych czasach, włączamy światła sceny i czekamy na państwa - mówi Tadeusz Wiśniewski, dyrektor Ostrołęckiego Centrum Kultury.

Reklama

Program Ostrołęckiej Wiosny Teatralnej

"Między nami dobrze jest" w wykonaniu Ostrołęckiej Sceny Autorskiej

27 marca, godz. 17.00 - Klub Oczko, wstęp wolny

To sztuka o słowach, o konfrontacji różnych języków, wszystkich tak samo bezradnych w opisywaniu świata. W biednym mieszkaniu, w którym żyją przedstawicielki trzech pokoleń: babcia pamiętająca wojnę, Halina - zafascynowana telewizją oraz Mała Metalowa Dziewczynka - ucząca się z internetu nowych, coraz bardziej niepokojących słów...

Scenariusz: Dorota Masłowska, reżyseria: Wojciech Kraszewski, scenografia: Grażyna Kulesik, Tadeusz Kowalewski

"Niebezpieczna gra" Teatru Mazowieckiego

28 marca, godz.18.00 - sala widowiskowa OCK, bilet 40 zł

Czy istnieją zbrodnia doskonała i zbrodniarz doskonały, działający z mistrzowską precyzją i bez błędu? Nie - odpowiada Richard Stockwell, autor "Niebezpiecznej gry", nie - gdyż jesteśmy tylko, a może aż, ludźmi. A ci ulegają emocjom, działają pod wpływem impulsu, miewają gorsze i lepsze dni, kochają, nienawidzą, cierpią. Tak jak Rick i Jane, bohaterowie sztuki Stockwella. To właśnie między nimi toczy się niebezpieczna gra pozorów, kłamstw, niedopowiedzeń. Kto tak naprawdę jest ofiarą a kto zbrodniarzem, kto kogo oszukuje, kto gra a kto nie udaje - tego się do końca nie dowiemy. Role się zmieniają, fabuła się zapętla i prowadzi do niespodziewanego rozwiązania. Sztuka, przy wszystkich cechach dobrego kryminału - z morderstwem i zdradą w tle, oferuje jednak coś więcej niż sprawną, trzymająca w napięciu intrygę. To także historia o rolach, jakie w życiu odgrywamy i o tym, jak łatwo mogą się one zmienić, a my z oprawcy nagle stajemy się ofiarą lub odwrotnie. To wreszcie sztuka o przypadku w życiu, jego nieprzewidywalności i o pechu, który może zniweczyć nawet najbardziej idealny i misterny plan. Tak jak w historii Ricka i Jane, której zakończenie z pewnością nas zaskoczy. Na scenie występuje Maria Seweryn jako Jane, Mirosław Zbrojewicz jako Rick.

Autor: Richard Stockwell, tłumaczenie: Lucas Adamczyk, reżyseria: Giovanny Castellanos, scenografia: Wojciech Stefaniak

Reklama

"Pożądanie w cieniu pokrywki" w wykonaniu Ostrołęckiej Sceny Autorskiej

1 kwietnia, godz. 19.00, Klub Oczko, wstęp wolny

Wystąpią: Ewa Krupka, Julia Małkowska, Tomasz Dąbkowski. Reżyseria: Wojciech Kraszewski

"Moralność Pani Dulskiej" w wykonaniu Ostrołęckiej Sceny Autorskiej

10 kwietnia godz. 16.00, sala widowiskowa OCK, wstęp 10 zł

Wystąpią: Gabriela Mieczkowska, Maksymilian Serowik, Maja Brodowska, Patrycja Kołodziejczyk, Amelia Zadrożna, Wiktoria Drężewska, Helena Łach, Natalia Pietrzyk, Jakub Jasiński.

Reżyseria: Wojciech Kraszewski

"ONY" - powarsztatowy spektakl teatralny w wykonaniu ostrołęckiej młodzieży

8 maja godz. 16.00, sala widowiskowa OCK, wstęp wolny

Reżyseria: Izabela Gąska

Reklama

"Niemy kelner"

23 maja godz.18.00, sala widowiskowa OCK, bilet 65 zł

"Niemy kelner" to dzieło Harolda Pintera to sztuka z pogranicza kryminału i świata Georga Orwella, w którym rządzi Wielki Brat. Gangsterzy prowadzą błyskotliwe i zabawne dialogi, realizując jednocześnie polecenia i zamówienia. Między absurdem a rzeczywistością, śmiechem i tragedią jest bardzo cienka granica. Wszystko stoi tu na ostrzu noża, a właściwie u wylotu lufy.

Wystąpią: Piotr Szwedes i Mikołaj Roznerski. Reżyseria: Wojciech Malajkat

"Dwoje biednych Rumunów mówiących po polsku" w wykonaniu Ostrołęckiej Sceny Autorskiej

27 maja godz. 19.00, Klub Oczko, wstęp wolny.

Reżyseria: Wojciech Kraszewski

Cykl "Ostrołęckiej Wiosny Teatralnej" potrwa od 27 marca do 23 maja 2022 r.

Fot. OCK

Wyświetleń: 2428 komentarze: -
23.03.2022, 09:53r. Drukuj
Powrót