Quantcast

piątek, 20 maja 2022 r., imieniny Bazylego, Bernardyna, Bronimira

Reklama   |   Kontakt

Aktualności

Absolutnie, czyli Bończyk śpiewa Młynarskiego. Koncert w OCK

Jacek Bończyk - aktor, autor tekstów i reżyser spektakli muzycznych, wielokrotnie nagradzany i doceniany za swoje niezwykłe wykonania dzieł wybitnych twórców piosenki - ma zaszczyt i przyjemność zaprezentować program, na który składają się mistrzowskie utwory geniusza polskiej piosenki, Wojciecha Młynarskiego.

Występ odbędzie się w ramach cyklu Nastroje we Dwoje w sobotę 14 maja o godz. 17.00 w sali kinowej OCK.

Bilety do nabycia w cenie 35 zł w kasie kina Jantar i online.

Sam mistrz tak pisał o Jacku Bończyku:

Jacek Bończyk posiada wyjątkowe predyspozycje do zajmowania się piosenką aktorską. Po pierwsze jest utalentowany. Po drugie ma gruntowne przygotowanie zawodowe, jest dobrym aktorem dramatycznym. Po trzecie jest muzykalny i po czwarte wreszcie - posiadł w znacznej mierze umiejętność najtrudniejszą połączenia tego wszystkiego w sceniczny skrót. Bo piosenka aktorska bazuje na owym skrócie, jest tym rodzajem teatru, gdzie wszystko dzieje się szybko, na zagranie całej roli przypada nie więcej niż trzy minuty.

Jacek Bończyk wielokrotnie współpracował z Wojciechem Młynarskim przy rozmaitych koncertach i spektaklach, był także dyrektorem artystycznym Festiwalu Twórczości Wojciecha Młynarskiego, który ma za sobą 3 bardzo udane edycje. Niezwykły spektakl "Młynarski obowiązkowo" czyli autoportret na aktorów i orkiestrę, w Teatrze 6 piętro w Warszawie, był ostatnim wspólnym przedsięwzięciem, które zrealizowali obaj zaprzyjaźnieni ze sobą panowie.

W programie wieczoru - piosenki Mistrza, znane i lubiane przez kilka pokoleń Polaków m.in. "Absolutnie", "Bynajmniej", "Ogrzej mnie", "Jeszcze w zielone gramy" czy "Jesteśmy na wczasach".

Jackowi Bończykowi (vocal) towarzyszy Konrad Wantrych (piano) oraz Wojciech "Gumiś" Gumiński (kontrabas)

W kwietniu 2017, Jacek Bończyk odebrał Dyplom Mistrzowski przyznany mu przez Kapitułę Nagrody im. Aleksandra Bardiniego podczas XXXVIII Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu.

Konkurs

Dla naszych czytelników mamy podwójne zaproszenia na występ. Aby je otrzymać należy wysłać e-mail na adres z imieniem, nazwiskiem i numerem telefonu. Zaproszenia zostaną przyznane pierwszym ośmiu osobom, które prześlą do nas e-mail. O wygranej zostaniecie powiadomieni w wiadomości zwrotnej. Bilety będą do odebrania w siedzibie redakcji. Szczegółowe informacje znajdziecie na skrzynce e-mail w wiadomości zwrotnej. Czas! Start.

Aktualizacja

Konkurs został zakończony, zwycięzcy zostali powiadomieni.

Artykuł sponsorowany

Odsłon: 2603 komentarze: -
09:39, 11.05.2022r. Drukuj
Powrót