Quantcast

piątek, 20 maja 2022 r., imieniny Bazylego, Bernardyna, Bronimira

Reklama   |   Kontakt

Aktualności

Diamentowe i złote gody par małżeńskich w gminie Goworowo

Piękny jubileusz 50 i 60-lecia pożycia małżeńskiego obchodziły pary z gminy Goworowo. Małżonkowie, którym udało się spędzić wspólnie wiele lat, mogli świętować złote i diamentowe gody. Uroczystość rozpoczęła się mszą świętą w kościele parafialnym w Goworowie. Później przyszedł czas na gratulacje i medale.

Wydarzenie odbyło się w czwartek 5 maja. Wyróżniono 13 par małżeńskich, które przeżyły ze sobą 50 lat i 7 par małżeńskich, które przeżyły ze sobą 60 lat - obchodzących swoje jubileusze w 2021 roku.

Reklama

Każdy jubileusz jest okazją do świętowania, ale złote i diamentowe gody to rocznice niezwykłe, tak jak niezwykli są ludzie, którzy przeżyli razem pół wieku.

- To właśnie ta piękna okazja była powodem uroczystości, jaka odbyła się w gminie Goworowo w czwartek 5 maja 2022 roku dla 13 par małżeńskich, które przeżyły ze sobą 50 lat i 7 par małżeńskich, które przeżyły ze sobą 60 lat - obchodzących swoje jubileusze w 2021 roku. Uroczystość rozpoczęła się mszą św. w kościele parafialnym w Goworowie, którą w intencji Jubilatów odprawili: Proboszcz Parafii w Goworowie - ks. Kanonik Stanisław Siemion i Proboszcz Parafii w Kuninie ks. Roman Ziemak - czytamy na stronie gminy Goworowo.

Jubilaci i ich bliscy, którzy przybyli na zaproszenie władz samorządowych uczestniczyli też w uroczystym spotkaniu zorganizowanym dla nich w restauracji "Relax" w Goworowie.

- Podczas uroczystości, wręczone zostały Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie, przyznane przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, w dowód społecznego uznania dla trwałości małżeństw. Prawdziwe, zgodne i dobre małżeństwo to takie, które przetrwa wszystkie życiowe problemy i bolączki, by po latach zyskać wzajemne zrozumienie, tolerancję oraz wzajemny szacunek. Złote i diamentowe gody, to niezwykłe wydarzenie nie tylko dla Jubilatów, ale również dla ich rodzin, to 50 i 60 lat nieprzerwanego, harmonijnego pożycia małżeńskiego - czytamy w komunikacie.

Reklama

Medale nadane przez Prezydenta RP wręczył, w imieniu władz państwowych, Kierownik Delegatury Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Ostrołęce Marcin Grabowski wraz z przedstawicielami władz samorządowych -Wójtem Gminy Goworowo Piotrem Kosiorkiem, Sekretarzem Gminy, Radnym Powiatu w Ostrołęce Antonim Mulawką i Przewodniczącą Rady Gminy Goworowo Krystyną Subczyńską.

Wszyscy obecni na Sali goście odśpiewali Jubilatom 100 lat i lampką szampana wznieśli toast za ich zdrowie i pomyślność na dalsze wspólne lata. Oprawę muzyczną uroczystości zapewnił Rafał Ostrowski - pracownik GOKSiR w Goworowie.

50 rocznicę ślubu- Złote Gody obchodzili:

Jan i Krystyna Błaszczakowie zam.w Czarnowie,

Tadeusz i Wanda Borkowscy zam. w Kruszewie,

Lucjan i Barbara Ciskowscy zam. w Goworowie,

Tadeusz i Daniela Frączykowie zam. w Grodzisku Małym,

Jan i Elżbieta Fronczykowie zam. Goworowie,

Tadeusz i Jadwiga Góreccy zam.w Ponikwi Małej,

Witold i Danuta Kaletowie zam. w Brzeźnie,

Zenon i Wanda Krawczykowie zam. w Ponikwi Dużej,

Heronim i Stanisława Listwonowie zam. w Michałowie,

Tadeusz i Jadwiga Polakowie zam. w Kruszewie,

Waldemar i Barbara Włodarczykowie zam. w Brzeźnie-Koloni,

Mieczysław i Marianna Ziębowie zam.w Czarnowie,

Tomasz i Danuta Zychowie zam. w Kruszewie.

Reklama

60 rocznicę ślubu - Diamentowe Gody obchodzili:

Józef i Krystyna Gąsiorowscy zam. w Kruszewie,

Kazimierz i Stanisława Joachimiakowie zam. w Ponikwi Dużej,

Stanisław i Mieczysława Korczakowscy zam. w Borkach,

Edward i Irena Meljonowie zam. w Zaorzu,

Stanisław i Jadwiga Parzychowie zam. w Grodzisku Małym,

Tadeusz i Adela Podolakowie zam. w Grodzisku Małym,

Józef i Władysława Ziębowie zam. w Lipiance.

Więcej zdjęć na stronie internetowej goworowo.pl

Fot. Marcin Łyżwa/Goworowo.pl

Odsłon: 3208 komentarze: 1
09:40, 12.05.2022r. Drukuj
Powrót


X @ 16:21, 12.05.2022

Zgłoś komentarz zgłoś IP: 31.0...202

" Małżonkowie którym udało się ". Dobrze powiedziane. W małżeństwie po 5 latach powinien być rozwód z urzędu. Gdzie to się tyle życia męczyć z jedną osobą.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia Regulaminu.

Redakcja Mojej Ostrołęki nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów.
Należą one do osób, które je zamieściły.

Powrót