Quantcast

piątek, 1 lipca 2022 r., imieniny Haliny, Mariana, Klarysy

Reklama   |   Kontakt

Aktualności

Jarmark Kurpiowski w Myszyńcu już 22 maja. Wystąpią soliści, zespoły i instrumentaliści

W maju przypada jedno z najważniejszych myszynieckich wydarzeń - 33. Jarmark Kurpiowski im. Stanisława Sieruty! Wydarzenie zainauguruje uroczysta msza święta z elementami gwary kurpiowskiej w Bazylice Mniejszej. Dalsza część imprezy w amfiteatrze RCKK w Myszyńcu.

Nabożeństwo rozpocznie się o godz. 10.30, a główna część wydarzenia od godz. 12.00 w amfiteatrze centrum kultury. Przed publicznością zaprezentują się wokaliści i soliści, grupy śpiewacze, zespoły i kapele, instrumentaliści oraz zespoły taneczne w kilku kategoriach wiekowych. Prezentacje oceni powołane jury.

Reklama

Celem wydarzenia jest m.in.: konfrontacja dorobku artystycznego zespołów i grup taneczno-wokalnych z Kurpiowskiej Puszczy Zielonej, kultywowanie kurpiowskiej muzyki, pieśni i tańców, uaktywnianie zainteresowań twórczych i odtwórczych muzyki, pieśni i tańca, promocja twórczości taneczno-wokalnej oraz zachęcenie dzieci i młodzieży do pielęgnowania tradycji

Jarmark odbędzie się w niedzielę 22 maja 2022 r. w amfiteatrze Regionalnego Centrum Kultury Kurpiowskiej, ul. Dzieci Polskich 2. Zgłoszenia przyjmowane będą do 16 maja br. do godz. 15.00. Regulamin oraz karta zgłoszenia do Jarmarku Kurpiowskiego, dostępna są stronie: www.rckkmyszyniec.pl.

Fot. RCKK

Wyświetleń: 3231 komentarze: -
15.05.2022, 00:44r. Drukuj


Powrót