Mazowieckie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli udostępniło wyniki "Lekcji o Mazowszu". 1 i 3 miejsce za scenariusze dla uczniów w wieku 7-9 lat zdobyły nauczycielki ze Szkoły Podstawowej nr 10 w Ostrołęce, Magdalena Pychotka i Małgorzata Żebrowska, których prace zostaną opublikowane.
W 6 edycji konkursu nadesłano 42 scenariusze. Temat przewodni to: "Materialne i niematerialne dziedzictwo Mazowsza". Zwycięskie scenariusze zostaną wykorzystane w publikacji. Tytuły nagrodzonych pomysłów zgłoszonych przez nauczycielki z Ostrołęki to: "Wyprawa po kurpiowski skarb" Magdaleny Pychotki (nagroda w wysokości 2,5 tys. zł) i "Kurpiowskie vademecum" Małgorzaty Żebrowskiej (nagroda w wysokości 1 tys. zł).
Reklama
- Autorzy tych prac często odwołują się do nieoczywistych i nieomawianych powszechnie zagadnień z zakresu regionalizmu, przyczyniając się tym samym do wzbogacenia wiedzy o Mazowszu nie tylko uczniów, ale i innych nauczycieli, którzy będą mogli korzystać z opublikowanych scenariuszy - czytamy na stronie Mazowieckiego Samorządowego Centrum Doskonalenia Nauczycieli.
Poniżej pełna lista nagrodzonych i wyróżnionych tematów.
I nagroda 2 500 zł:
- Wyprawa po kurpiowski skarb - Magdalena Pychotka, Szkoła Podstawowa nr 10 im. Jana Pawła II w Ostrołęce
II nagroda 1 500 zł:
- Poszukiwacze mazowieckich skarbów - Małgorzata Kornacka, Szkoła Podstawowa nr 2 im. Marii Konopnickiej w Sochaczewie
III nagroda 1 000 zł:
- Kurpiowskie vademecum - Małgorzata Żebrowska, Szkoła Podstawowa nr 10 im. Jana Pawła II w Ostrołęce
Wyróżnienia po 500 zł każde:
- Ale Chopin! - Katarzyna Jaworska, Szkoła Podstawowa im. Stanisława Staszica w Dursztynie
- Zakochany w Mazowszu - Adrianna Brzezińska, Szkoła Podstawowa nr 20 im. Władysława Broniewskiego w Płocku
I nagroda 2 500 zł:
- Dziedzictwo i teraźniejszość stylów architektonicznych Warszawy - Małgorzata Kuczerska i Dominika Oracz, Szkoła Podstawowa nr 356 im. Ryszarda Kaczorowskiego w Warszawie
II nagroda 1 500 zł:
- Artystyczna mapa Białołęki - Katarzyna Sulecka, Szkoła Podstawowa nr 356
im. Ryszarda Kaczorowskiego w Warszawie
III nagroda 1 000 zł:
- Skarby przyrodnicze województwa mazowieckiego - Mateusz Olszewski, Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 1 w Nowym Dworze Mazowieckim
Wyróżnienia po 500 zł każde:
- Tajemnice iłżeckiego garnuszka - Joanna Sekuła i Monika Kutera, Szkoła Podstawowa im. Polskich Olimpijczyków w Mysiadle i Szkoła Podstawowa w Zamieniu
- Skarby z Urzecza - Oksana Wajda i Marta Żach, Szkoła Podstawowa im. Powstańców Styczniowych w Osiecku i Szkoła Podstawowa nr 4 im. Jana Mejstera w Słomczynie
I nagroda 2 500 zł:
- Ocalić od zapomnienia. Z pamiętnika strupla - Małgorzata Kostian, Szkoła Podstawowa nr 314 im. Przyjaciół Ziemi w Warszawie
II nagroda 1 500 zł:
- Płockie ścieżki Broniewskiego - Elżbieta Kaźmierska, Szkoła Podstawowa nr 17 im. Tadeusza Kościuszki w Płocku
III nagroda ex aequo po 1 000 zł:
- Dziedzictwo materialne i niematerialne Mazowsza i jego ochrona - Beata Troć, Archiwum Państwowe w Siedlcach
- Kościół w Postoliskach - neogotycka świątynia pokoju - Marcin Ołdak, Zespół Szkół im. Zofii Solarzowej w Miąsem oraz I Liceum Ogólnokształcące im. Wacława Nałkowskiego w Wołominie
Wyświetleń: 1902 | komentarze: - | 09:15, 17.05.2022r. |