Quantcast

poniedziałek, 4 lipca 2022 r., imieniny Malwiny, Izabeli, Aureliana

Reklama   |   Kontakt

Aktualności

Policjanci ustalili podejrzewanych sprawców dewastacji skateparku. Są nimi 12-latkowie! (zdjęcia)

Ostrołęccy policjanci poinformowali o podejrzewanych sprawcach dewastacji skateparku w Rzekuniu. Z ustaleń wynika, że to 12-latkowie są odpowiedzialni za zniszczenie obiektu! Za swoje zachowanie będą tłumaczyć się przed sądem. Na szczęście rampy udało się wyczyścić. Uprzątniecie obiektu trwało dwa dni.

27 kwietnia bieżącego roku do ostrołęckiej komendy policji wpłynęło zawiadomienie dotyczące uszkodzenia elementów w nowo budowanym skateparku w Rzekuniu. W trakcie prowadzonych czynności ustalono, że 18 kwietnia 2022 r. sprawcy pomalowali sprayem rampy na szkodę firmy, która realizowała inwestycje.

Reklama

- Wykonawca skateparku oszacował szkody na łączną kwotę trzech tysięcy złotych.W trakcie działań mundurowi ściśle współpracowali z Wójtem Gminy Rzekuń Bartoszem Podolakiem. Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce ustalili, że podejrzewanymi o spowodowanie tego zniszczenia jest dwóch nieletnich chłopców w wieku 12 lat. W tym tygodniu funkcjonariusze z ostrołęckiego wydziału dochodzeniowo-śledczego w obecności rodziców wykonywali z nimi czynności w postaci rozpytań. Zgodnie z Ustawą o Postępowaniu w Sprawach Nieletnich materiały dotyczące tej sprawy jeszcze dziś zostaną przekazane do Sądu Rodzinnego w Ostrołęce  - mówi kom. Tomasz Żerański, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce.

Czyszczenie obiektu

Pomalowane sprayem elementy rzekuńskiego skateparku udało się wyczyścić. Ta informacja z pewnością ucieszy miłośników ślizgów, trików czy akrobacji, którzy z niecierpliwością oczekują na otwarcie obiektu. Czyszczenie przeprowadził podmiot zewnętrzny wynajęty przez wykonawcę inwestycji.

Do skandalicznej sytuacji doszło w kwietniu. Inwestycja była dopinana na ostatni guzik, planowane były jeszcze prace nad zagospodarowaniem terenu i w maju obiekt miał ruszyć pełną parą. Jednak doszło do aktu wandalizmu.

Reklama

Urządzenia wyglądały fatalnie. Na każdym z nich widoczne były napisy w jaskrawych kolorach. O proces czyszczenia zapytaliśmy Wójta Gminy Rzekuń Bartosza Podolaka.

- Zniszczenia spowodowane aktem wandalizmu zostały naprawione przez podmiot zewnętrzny wynajęty przez wykonawcę inwestycji. Zniszczenia dokonano w momencie, kiedy obiekt był pokrywany żywicą w celu poprawy jakości użytkowania. W związku z tym w danym momencie był w zarządzie podmiotu wykonującego ten zabieg. Czyszczenie trwało dwa dni. Cała sytuacja spowodowała opóźnienie w otwarciu tej inwestycji - poinformował nas Bartosz Podolak.

Policja apeluje do rodziców, aby nadzorowali zachowania swoich dzieci

W związku ze zbliżającymi się wakacjami i związaną z tym dużo większą ilością wolnego czasu dzieci i młodzieży policjanci proszą rodziców o wzmożenie nadzoru nad swoimi pociechami.

- Ostrołęccy policjanci każdego dnia spotykają się z przedszkolakami i uczniami w szkołach na spotkaniach profilaktycznych. Natomiast rozmowy o różnego rodzaju zagrożeniach i odpowiedzialności karnej osób nieletnich w wykonaniu rodziców są również niezwykle cenne w ich procesie wychowawczym. Podczas rozmów uczulmy nasze dzieci nie tylko na zagrożenia, które mogą ich spotkać. Uświadommy im także fakt, że oni również odpowiadają przed sądem rodzinnym za swoje postępowanie, podobnie jak ich opiekunowie prawni, którzy ponoszą odpowiedzialność finansową.

Zobacz także:

Akt wandalizmu w rzekuńskim skateparku. Kto to zrobił?!

Skatepark w Rzekuniu ma być otwarty już w maju. Wystarczy trochę zieleni i jeździmy!

Zobacz zdjęcia:
Skatepark w Rzekuniu został wyczyszczony

Więcej zdjęć: Skatepark w Rzekuniu został wyczyszczony

Wyświetleń: 15716 komentarze: -
19.05.2022, 10:31r. Drukuj


Powrót