Quantcast

niedziela, 26 czerwca 2022 r., imieniny Jana, Pawła, Miromira

Reklama   |   Kontakt

Aktualności

Więcej miejsc parkingowych przy ul. Skierkowskiego? Radny ma pomysł jak to zrobić (zdjęcia)

Radny Paweł Niewiadomski w imieniu mieszkańców zwrócił się do prezydenta Łukasza Kulika z prośbą o powiększenie lub poszerzenie parkingu zlokalizowanego przy ul. ks. Władysława Skierkowskiego. Obecnie funkcjonujący, utwardzony parking z kostki przeznaczony jest na ok. 15 aut.

W wyniku prac związanych z modernizacją skrzyżowania ul. Goworowskiej, Brata Żebrowskiego i Pomian obecnie funkcjonujący parking uległ zmniejszeniu  kosztem powiększonej powierzchni chodnika przy ul. Goworowskiej.

Reklama

Z parkingu korzystają mieszkańcy domów jednorodzinnych z ulic: ks. Skierkowskiego, Stanisława Barzykowskiego, bloku przy ul. Brata Żebrowskiego 4, bloku przy ul. Skierkowskiego 18, pracownicy i klienci sklepów oraz innych podmiotów zlokalizowanych przy ul. ks. Skierkowskiego.

- Z uwagi na brak miejsc parkingowych w omawianej lokalizacji mieszkańcy wymienionych ulic w godzinach popołudniowo - nocnych parkują pojazdy na każdym wolnym skrawku terenu, w tym równolegle do wymienionych ulic (co powoduje na niektórych odcinkach brak możliwości wyminięcia się dwóch jadących w przeciwnych kierunkach pojazdów), na chodnikach przy posesjach niejednokrotnie utrudniając dostęp do tych posesji oraz na nieutwardzonym fragmencie działki graniczącej z parkingiem (ul. Skierkowskiego) - pisze radny Paweł Niewiadomski. 

Reklama

Radny Niewiadomski zauważa, że prace przy budowie skrzyżowania ulic Żebrowskiego, Goworowskiej, Pomian spowodowały, że graniczący z parkingiem nieutwardzony plac, na którym mieszkańcy parkują pojazdy został zniszczony przez ciężki sprzęt, co skutkowało zmniejszeniem ilości miejsc do parkowania.

- Realizowana obecnie przebudowa skrzyżowania ul. Goworowska - ul. Brata Żebrowskiego - ul. Pomian stwarza możliwość, przy niewielkich nakładach, utwardzenia omawianego terenu i poprawy codziennego funkcjonowania mieszkańców, jak również ogólnej estetyki miejsca (niezagospodarowany, zdewastowany teren będzie kontrastował z wyremontowanym fragmentem ulicy i chodnika) - pisze Radny.

Prezydent Łukasz Kulik nie udzielił jeszcze odpowiedzi na interpelację radnego Pawła Niewiadomskiego. Do tematu wrócimy.

Zobacz zdjęcia:
Radny interweniuje w sprawie powiekszenia parkingu przy ul. Ks. Władysława Skierkowskiego

Więcej zdjęć: Radny interweniuje w sprawie powiekszenia parkingu przy ul. Ks. Władysława Skierkowskiego

Wyświetleń: 2754 komentarze: -
19.05.2022, 15:30r. Drukuj


Powrót