Quantcast

niedziela, 26 czerwca 2022 r., imieniny Jana, Pawła, Miromira

Reklama   |   Kontakt

Aktualności

Międzynarodowy projekt badawczo-edukacyjny podsumowano w Ostrołęce (zdjęcia)

W Ostrołęce podsumowano projekt badawczo-edukacyjny PARTICIPA (Professional Development Tools Supporting Participation Rights in Early Childhood Education). Konferencja odbyła się w auli im. Zofii Niedziałkowskiej w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego.

Podczas spotkanie omówione założenia projektu, które mówią o tym jak ważna jest partycypacja już najmłodszych dzieci w edukacji, a także prawo do uczestniczenia we wszystkich sprawach, które ich dotyczą.

Reklama

Jak informuje ratusz, w trakcie trwania konferencji swoimi doświadczeniami wymienili się dyrektorzy i nauczyciele z Grecji, Polski i Portugalii. Uczestnikom zostały przedstawione również narzędzia doskonalenia zawodowego wspierające prawa do partycypacji w ramach edukacji przedszkolnej. Spotkanie uświetnił występ dziecięcego zespołu folklorystycznego z Kadzidła.  

Współorganizatorami konferencji są Miasto Ostrołęka, Gmina Kadzidło oraz Wydział Pedagogiczny Uniwersytetu Warszawskiego. Projekt jest współfinansowany w ramach programu Unii Europejskiej Erasmus +. Koordynatorem projektu jest Profesor Cecília Aguiar z Iscte - University Institute of Lisbon. W projekcie biorą udział: Hellenic Open University z Grecji,  Odisee z Belgii, Uniwersytet Warszawski z Polski, Polytechnic Institute of Porto, APEI z Portugalii.

Źródło tekstu i zdjęcia: UM Ostrołęka

Wyświetleń: 777 komentarze: -
20.05.2022, 08:15r. Drukuj


Powrót