Quantcast

poniedziałek, 4 lipca 2022 r., imieniny Malwiny, Izabeli, Aureliana

Reklama   |   Kontakt

Aktualności

Policyjna debata o bezpieczeństwie (zdjęcia)

Za nami debata społeczna z mieszkańcami miasta i powiatu. Jej głównym celem - oprócz rozmów na tematy związane z szeroko pojętym bezpieczeństwem - było przedstawienie mieszkańcom realizacje wniosków złożonych podczas poprzedniej debaty, która miała miejsce 21 października ubiegłego roku.

Wczoraj o godzinie 17.00 w Wyższej Szkole Administracji Publicznej w Ostrołęce rozpoczęła się debata społeczna, w której oprócz mieszkańców uczestniczyli: zastępca komendanta policji w Ostrołęce nadkom. Krzysztof Samul, starosta Stanisław Kubeł, rektor Wyższej Szkoły Administracji Publicznej dr. Michał Fajst, zastępca komendanta straży pożarnej w Ostrołęce bryg. Robert Chodkowski, dyrektor Wydziału Zdrowia i Spraw Społecznych Małgorzata Radzka oraz policjanci z ostrołęckiej komendy.

Reklama

- Spotkanie rozpoczął zastępca komendanta, który przedstawił stan bezpieczeństwa na terenie naszego miasta i powiatu. W dalszej części debaty, nadkom. Samul omówił liczne działania profilaktyczne realizowane przez policję skierowane głównie do seniorów, zaprezentowano także aplikacje, które zdecydowanie zwiększają bezpieczeństwo oraz pozwalają w prosty i łatwy sposób skontaktować się z dzielnicowym. Mowa tu o aplikacjach Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa oraz Moja Komenda - mówi kom. Tomasz Żerański, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce.

Szczegółowo omówiono również stan realizacji wniosków, które były zgłaszane przez mieszkańców na poprzedniej debacie, w październiku ubiegłego roku.

Następnie głos zabrał Stanisław Kubeł, który przedstawił mieszkańcom liczne działania profilaktyczne prowadzone wspólnie z funkcjonariuszami ostrołęckiej policji, a także dotyczące bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Uczestnicy debaty, wypełnili ankiety, dokonując oceny, m.in. poziomu bezpieczeństwa w miejscu ich zamieszkania.

- Po prezentacjach przyszedł czas na chyba najważniejszą część debaty, czyli na dyskusję i pytania od mieszkańców. W jej trakcie rozmawiano na temat bezpieczeństwa, w tym osób starszych. Omówiono najczęstsze metody działania sprawców w tym zakresie, a także wskazano sposoby na ich unikniecie. Przybliżono m.in. oszustwa metodą na wnuczka, na policjanta, atak hakerski na konto internetowe, podpisywanie umów oraz właściwe zachowanie w przypadku kontaktów z osobami obcymi, którzy ‘’pukają” do mieszkania seniorów - dodaje rzecznik.

Miłym akcentem debaty była także przekazana przez jedną z uczestniczek debaty informacja o dużym zaangażowaniu na rzecz osób potrzebujących dzielnicowych z terenu gm. Lelis.   

Więcej zdjęć na stronie KMP w Ostrołęce.

Wyświetleń: 1130 komentarze: -
20.05.2022, 10:48r. Drukuj


Powrót