Quantcast

niedziela, 26 czerwca 2022 r., imieniny Jana, Pawła, Miromira

Reklama   |   Kontakt

Aktualności

Skradziono rower marki Trek 6500

Czytelnik prosi o pomoc w odnalezieniu skradzionego roweru marki Trek 6500. W założone w nim były dwie różne opony: na przedniej - Bontrager, natomiast na tylnej Schwalbe. Sprawą zajmują się ostrołęccy policjanci. Z ustalań zgłaszającego kradzieży dokonano w nocy z 19 na 20 maja. 

Z informacji czytelnika wynika, że rower skradziono w nocy z 19 na 20 maja z klatki schodowej na ul. Natury 3. Czytelnik jest miłośnikiem dwóch kółek, to właśnie na tym rowerze zaczynał swoją przygodę z kolarstwem górskim, dlatego bardzo zależy mu na odnalezieniu sprawcy. Jednoślad miał nadane przez policję numery rejestracyjne WOS 000120 wygrawerowane na ramie.

Reklama

Za pomoc w odnalezieniu czytelnik oferuje nagrodę. Kontakt tel. 793-025-825.

O zdarzenie zapytaliśmy kom. Tomasza Żerańskiego, oficera prasowego ostrołęckiej policji.

- Policjanci z ostrołęckiej komendy prowadzą poszukiwania sprawcy kradzieży roweru marki Trek 6500 o wartości 4 500 tysiąca złotych, który został skradziony z klatki schodowej w jednym z bloków na terenie naszego miasta. Rower był zabezpieczony - mówi kom. Tomasz Żerański, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce.

Policjanci apelują o dokładne sprawdzanie osób, które wpuszczamy do bloku czy domu

Zainstalowanie domofonu może uniemożliwić dokonanie włamania. Często otwieramy odruchowo nieznajomym lub na hasła "listonosz", "spółdzielnia". Zadzwońmy na policję, która przyjdzie na miejsce i sprawdzi "podejrzane" osoby.

Na klatce często są pozostawione np. rowery, wózki dziecięce, które nie są chronione, jeśli otwieramy nieznajomym. Osoby, które decydują się otworzyć nieznajomym, powinny wyjść na klatkę i sprawdzić, kto wchodzi.

Zdarza się, że złodzieje są nadzwyczaj mili, przez co nie wzbudzają podejrzeń np. przytrzymują drzwi osobie, która akurat z niej wychodzi.

Reklama

- Obserwując taką sytuację zastanówmy się, dlaczego obcy są tacy "mili" i przytrzymują drzwi akurat w takim momencie, kiedy wychodzimy z klatki. Ciesząc się z dobrego wychowania osoby, nie zdajemy sobie nawet sprawy z tego, że być może ten miły pan, który przepuścił nas w drzwiach, nie przyszedł w odwiedziny do kolegi, tylko okraść nasze, lub sąsiadów mieszkanie - mówi kom. Tomasz Żerański, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce.

Bezpośredni numer telefonu do dyżurnego ostrołęckich policjantów to: (47) 704-14-24. W przypadku podejrzeń należy zadzwonić.

Fot. czytelnik

Wyświetleń: 1886 komentarze: -
20.05.2022, 14:28r. Drukuj


Powrót