Quantcast

poniedziałek, 4 lipca 2022 r., imieniny Malwiny, Izabeli, Aureliana

Reklama   |   Kontakt

Aktualności

Powiat gości delegację z Rejonu Czerwonohradzkiego (zdjęcia)

Starostwo powiatowe poinformowało o podpisaniu umowy o partnerstwie i współpracy pomiędzy Powiatem Ostrołęckim a ukraińskim Rejonem Czerwonohradzkim. Umowę podpisał starosta ostrołęcki Stanisław Kubeł, wicestarosta Krzysztof Parzychowski i Andrij Dyachenka.

Andrij Dyachenka. to przewodniczący Wojskowej Administracji Rejonu Czerwonohradzkiego, który przyjechał do naszego powiatu z delegacją. W jej skład wchodzi także Igor Daciuk - prezes Towarzystwa Sokalskiego Proswita im. Tarasa Szewczenki oraz Wita Bełzecka, szefowa promocji Rejonu.

Reklama

- W spotkaniu w starostwie uczestniczył także prezydent Ostrołęki Łukasz Kulik. Głównym tematem rozmów jak nietrudno się domyślić  była wojna w Ukrainie. Nasi goście opowiedzieli zarówno o tym, jak  obecnie wygląda sytuacja w poszczególnych rejonach okupowanego  kraju, jak w tym trudnym czasie funkcjonuje administracja oraz  jakie ma zadania. Strona ukraińska mówiła również, że są ogromnie wdzięczni Polakom za pomoc, którą od nich otrzymują. Dziękują  mieszkańcom Ostrołęki i powiatu ostrołęckiego za to, że przyjęli do swoich domów osoby, które zmuszone były uciec z ogarniętego wojną kraju, jak i za transporty tak potrzebnych w Ukrainie lekarstw, apteczek, produktów żywnościowych, środków higienicznych - czytamy w  komunikacie.

Podziękowania od szefa Rejonu Czerwonohradzkiego Andrija Dyachenki odebrali starosta Stanisław Kubeł, wicestarosta Krzysztof Parzychowski i prezydent Łukasz Kulik. 

Więcej zdjęć na stronie internetowej  powiatu ostrołęckiego.

Fot. Starostwo Powiatowe w Ostrołęce

Wyświetleń: 1528 komentarze: -
20.05.2022, 15:26r. Drukuj


Powrót