Quantcast

wtorek, 28 czerwca 2022 r., imieniny Ireneusza, Leona, Benigny

Reklama   |   Kontakt

Aktualności

Kto dewastuje place zabaw? Miasto planuje remont, nowe kamery, a nawet głośniki, przez które służby wezwą do porządku

Na placu zabaw zlokalizowanym na osiedlu Kwiatowym w Ostrołęce cyklicznie dochodzi do dewastacji zabawek, urządzeń czy ogrodzenia. Powraca też problem zaśmiecania i niszczenia śmietników czy ławeczek. Temat wywołali radni podczas posiedzenia samorządu.

- Interesuje mnie monitoring przy placu zabaw na osiedlu Kwiatowym. Czy on funkcjonuje właściwie? Bo plac zabaw jest w opłakanym stanie, a jest coraz cieplej i dzieci wraz z rodzicami chcieliby spędzać tam wolny czas. Prawdopodobnie ktoś tam dewastuje, czy były jakieś zgłoszenia?  - pytał radny Jan Rzewnicki.

Reklama

Ktoś cyklicznie dewastuje place zabaw

O problemach z wandalami na osiedlu Kwiatowym pisaliśmy wielokrotnie. W sprawie wypowiedział się Ryszard Kowalewski, komendant Straży Miejskiej w Ostrołęce.

- Na osiedlu Kwiatowym jest monitoring. Obecnie jest on w trakcie zmian, będą tam nowe kamery. Strażnicy obsługują monitoring w godzinach pracy, w później jest on w dyspozycji policji. Na tę chwilę nie było zgłoszeń o dewastacji czy uszkodzeniach, ale jeśli się pojawią, to strażnicy będą reagować i działania będą zdecydowane - mówił komendant Ryszard Kowalewski.

W planach nowy monitoring i kompleksowe remonty placów zbaw

W zakresie ewentualnego remontu i doposażenia placów zabaw wypowiedział się prezydent Łukasz Kulik. Wspomniał też o planowanej wymianie monitoringu na nowoczesny.

- W ramach środków na pewno chcemy wymienić nawierzchnię, która tam jest, bo ona wymaga pilnej naprawy, podobnie jak na osiedlu Centrum, ale do wakacji na pewno nie damy rady. Wykonany będzie kosztorys, później postępowanie. Dwa place myślę, że grubo ponad 200-300 tys. zł. Może do końca wakacji uda się to wykonać, a chcemy to zrobić komleksowo - nawierzchnia, ogrodzenie, zabawki, trzeba zrobić porządnie - mówił prezydent Łukasz Kulik.

Reklama

Ostrzeżenia o mandacie usłyszysz przez głośnik!

Miasto otrzymywało sygnały, że na placu zabaw przebywają mieszkańcy, a w pobliżu nawet rozpalany jest grill. Jak dodał prezydent, odpowiedzialność za place zabaw w mieście przejął MZOSTiIT i to do nich należy zgłaszać ewentualną potrzebę napraw bieżących i utrzymania zieleni. Ponadto miasto planuje wymianę monitoringu na nowoczesny, w tym całej centrali oraz kamer.

- Myślę, że już na jesieni będę prosił o zgodę na zakup kamer na place zabaw, może 17 sztuk, to będzie około 10 tys. zł za jeden komplet. Na przyszły rok byłoby to gotowe, a chcemy też zamontować głośniki, aby straż nie musiała jechać, ale przez głośnik poinstruować osoby o opuszczeniu placu zabaw, bo w przeciwnym razie zostaną ukarani mandatami - mówił prezydent.

Wyświetleń: 3725 komentarze: -
26.05.2022, 13:27r. Drukuj


Powrót