Quantcast

wtorek, 28 czerwca 2022 r., imieniny Ireneusza, Leona, Benigny

Reklama   |   Kontakt

Aktualności

Seniorka oszukana na gazownika!

Mieszkanka Ostrołęki poinformowała o oszustwie na gazownika. Oszust zamontował w jej mieszkaniu naklejkę czujnika gazu za, którą pobrał opłatę w wysokości 300 złotych. Policjanci proszą o stosowanie zasady ograniczonego zaufania podczas kontaktów z osobami obcymi.

W środę 25 maja do jednego z mieszkań na ul. Sienkiewicza w Ostrołęce przyszedł mężczyzna podając się za pracownika gazowni. Poinformował właścicielkę, że musi mieć w mieszkaniu zamontowany specjalny czujnik.

Reklama

- Mężczyzna posiadał przy sobie naklejkę imitująca czujnik gazu, którą przykleił do ściany. Oszust miał też przygotowane listy z nazwiskami osób, które rzekomo muszą zamontować specjalny czujnik gazu. Na pytanie seniorki, dlaczego na klatce spółdzielnia nie wywiesiła jak zawsze informacji o planowanej kontroli powiedział, że taka informacja znajduje się na klatce, a seniorka musiała ją po prostu przeoczyć. Niestety kobieta uwierzyła mężczyźnie i przekazała mu pieniądze w wysokości 300 złotych. Dopiero dzwoniąc do spółdzielni zorientowała się, że została oszukana, ponieważ nikt z pracowników spółdzielni nie prowadził w mieszkaniach tego rodzaju prac  - mówi kom. Tomasz Żerański, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce.

Policjanci apelują o czujność w kontaktach z nieznajomymi i pod żadnym pozorem nie wpuszczajmy ich do swoich domów.

- Najpierw potwierdźmy wizytę fachowca dzwoniąc do danej instytucji. Możemy również żądać pokazania legitymacji i podania służbowego numeru. Gdy mamy wątpliwości co do autentyczności dokumentów najlepiej zadzwonić na numer alarmowy 112. Gdy już wpuścimy do naszego domu, czy mieszkania fachowca nigdy nawet na chwilę nie pozostawiajmy go samego bez nadzoru - dodaje rzecznik prasowy.

Wczoraj oprócz tego zdarzenia odnotowano jeszcze cztery próby oszustwa na gazownika. Na szczęście mieszkańcy zachowali trzeźwość umysłu i nie dali się oszukać.

Wyświetleń: 1658 komentarze: -
26.05.2022, 14:47r. Drukuj


Powrót