poniedziałek, 15 sierpnia 2022 r., imieniny Marii, Napoleona, Stelii

Reklama   |   Kontakt
TargiPieczywa

Aktualności

Warianty kolejowej trasy. Analizę i konsultacje prowadzono w Ostrołęce (zdjęcia)

W miejskim ratuszu trwały konsultacje społeczne w sprawie budowanej linii kolejowej z Ostrołęki, przez Łomżę do Giżycka, która pobiegnie także przez nasze teren - Ostrołękę oraz gminy Rzekuń i Troszyn. Przedstawiono i omówiono warianty szlaku, zaprezentowano mapy.

Wykonawcą linii kolejowej z Ostrołęki przez Łomżę w kierunku Mazur jest Egis Poland. Firma, na zlecenie Centralnego Portu Komunikacyjnego, wykonuje właśnie studium techniczno-ekonomiczno-środowiskowe dla projektu pn.: "Budowa linii kolejowej nr 29 odc. Ostrołęka - Łomża - Pisz - Giżycko". Teraz jest czas, aby składać opinie czy uwagi. Przygotowano także dla mieszkańców specjalne ankiety, w których można przedstawić swoje stanowisko i wskazać najkorzystniejszy wariant linii.

Reklama

Cztery warianty linii kolejowej z Ostrołęki na Mazury

Wykonawca przedstawił cztery warianty szlaku kolejowego z Ostrołęki przez Łomżę, Pisz, do Giżycka. Na mapie oznaczono je numerami 11, 12, 13 i 14. Na naszym terenie wszystkie wychodzą z Ostrołęki i biegną przez gminy Rzekuń i Troszyn, w kierunki Podlasia i dalej na Mazury.

Wariant nr 11 (na mapie kolor czerwony) biegnie ze stacji kolejowej w Ostrołęce w kierunku Nowej Wsi Wschodniej, w pobliżu miejscowości Ołdaki, Rozwory i do granicy województwa.

Wariant nr 12 (na mapie kolor fioletowy) biegnie ze stacji kolejowej w Ostrołęce po terenach gminy Rzekuń, w okolicy Suska Starego, Zabiela i miejscowości Budne.

Wariant nr 13 (na mapie kolor żółty) biegnie ze stacji kolejowej w Ostrołęce w kierunku Suska Nowego, Janochy, Grucele, Kurpie Dworskie przez Kleczkowo do granicy województwa.

Wariant nr 14 (na mapie kolor niebieski) biegnie ze stacji kolejowej w Ostrołęce w kierunku Suska Nowego, Janochy, Grucele, Kurpie Dworskie przez Kleczkowo do granicy województwa.

Reklama

Uwagi i opinie można zgłaszać w ankietach lub poprzez inne formy kontaktu

Wszelkie wątpliwości oraz pytania w zakresie wariantów trasy i budowy linii kolejowej można kierować drogą elektroniczną na adres konsultacje.stes@egis-poland.com lub drogą pocztową na adres wykonawcy lub inwestora z dopiskiem w tytule "Konsultacje społeczne - "Budowa linii kolejowej nr 29 na odc. Ostrołęka - Łomża - Pisz - Giżycko" oraz z uwzględnieniem nazwy aglomeracji.

Dla mieszkańców dostępna jest ankieta, w której mogą wyrazić opinię względem każdego z wariantów. Ankiety będą przyjmowane do 13 czerwca 2022 r. 

STEŚ: Ostrołęka - Łomża - Pisz - Giżycko

Zobacz mapę z zaznaczonymi wariantami trasy kolejowej oraz działkami w poszczególnych gminach:

Projekt "Budowa linii kolejowej na odc. Ostrołęka - Giżycko"

Konsultacje w zakresie wariantów linii prowadzono już w gminach Troszyn i Rzekuń. W piątek 3 czerwca takie spotkanie odbyło się w Ostrołęce.

Zobacz też:

Komu tory przetną podwórko? Cztery warianty kolejowego szlaku z Ostrołęki na Mazury (mapa, harmonogram spotkań)

Zobacz zdjęcia:
Konsultacje społeczne ws. budowy linii kolejowej

Więcej zdjęć: Konsultacje społeczne ws. budowy linii kolejowej

 

Wyświetleń: 2545 komentarze: -
03.06.2022, 13:41r. Drukuj


Powrót