Quantcast

wtorek, 28 czerwca 2022 r., imieniny Ireneusza, Leona, Benigny

Reklama   |   Kontakt

Aktualności

Ekospotkanie w Lipiance. Warto o tym wiedzieć

Chcesz dowiedzieć się w jaki sposób możesz współtworzyć własny system energetyczny? Czy wiesz jak jeszcze bardziej zminimalizować problem śmieci? A może potrzebujesz zaczerpnąć wiedzy o technologiach informacyjno-komunikacyjnych? Przyjedź do Lipianki.

Wiele przydatnych informacji będzie można zdobyć podczas ekospotkania w Ośrodku Edukacji Regionalnej w Lipiance. Informacje przedstawią pracownicy Fundacji AgriNatura i Społecznego Instytutu Ekologicznego.

Reklama

Szczegółowe zagadnienia:

Wspólnoty energetyczne - co to jest i dlaczego warto o tym wiedzieć

Jesteśmy świadkami prawdziwej energetycznej rewolucji. Widzimy nie tylko jak świat odchodzi od coraz droższych i zabójczych dla klimatu paliw kopalnych - zmieniamy też działanie całego systemu energetycznego! Miliony Europejczyków, zamiast jedynie czerpać energię wytwarzaną w odległych elektrowniach - coraz częściej pozyskują ją sami, by następnie ją wykorzystać, sprzedać lub podzielić się z sąsiadami.

Wyobraźmy sobie nowy system energetyczny, który jest lokalny, stanowi własność społeczności, jest odnawialny i oparty o założenia mające przynieść korzyści społeczne i ekonomiczne lokalnym społecznościom. Wyobraźmy sobie, że nie zależymy od wielkich korporacji i koncernów, że energia jest naszą własnością. Spółdzielnie energetyczne to system produkcji energii, w którym grupy obywateli wytwarzają własną energię odnawialną i dzielą się korzyściami ekonomicznymi z lokalną społecznością.

Reklama

Śmieci, problem do rozwiązania - mądra segregacja, mądre minimalizowanie, mądre kompostowanie

Czy rozwiązaniem problemu śmieci jest podwyżka cen? Gdzie trafiają odpady, których pozbywamy się z domu? Czy za granicą jest mniej odpadów? A ile jest na świecie? Jak na problem śmieci wpływają nasze codzienne wybory? Czy segregacja i recykling są rozwiązaniem problemu śmieci? Czy wiemy jak i co kompostować?

Technologie informacyjno-komunikacyje - przydatne, jasne i proste dla każdego. Komunkacja, informacja, wiedza, kultura, kreatywność.

Narzędzie do: kontaktowania się, dostępu do informacji i wiedzy, do wymiany doświadczeń, do udziału w życiu publicznym, do wyrażania swoich poglądów, do pokazywania swoich osiągnięć, do inspirowana innych i do zainspirowania siebie, do współpracy - nawet poza granicami.

Ekospotkanie odbędzie się 23 czerwca 2022 r. o godz. 14.00 w Ośrodku Edukacji Regionalnej w Lipiance. Wstęp bezpłatny.

Źródło: GOKSiR Goworowo

Odsłon: 1084 komentarze: 0
08:45, 20.06.2022r. Drukuj


Powrót


Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia Regulaminu.

Redakcja Mojej Ostrołęki nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów.
Należą one do osób, które je zamieściły.

Powrót