Quantcast

wtorek, 28 czerwca 2022 r., imieniny Ireneusza, Leona, Benigny

Reklama   |   Kontakt

Aktualności

Jak leczyć zaburzenie erekcji

Zaburzenia erekcji to najczęstszy problem związany z męską seksualnością. Wielu mężczyzn czuje wstyd i zażenowanie oraz nie korzysta z pomocy specjalistów, co szkodzi zarówno ich zdrowiu psychicznemu i fizycznemu, jak i tworzonemu z drugą osobą związkowi.

Tymczasem zaburzenia te można, a nawet należy leczyć. Przybliżamy najlepsze tego metody.

Zaburzenia erekcji - czym są i jakie są ich przyczyny?

Zaburzenia erekcji to jedna z nieprawidłowości funkcji seksualnych mężczyzn, występująca jako stały lub nawracający brak zdolności do uzyskania oraz utrzymania wzwodu. Uniemożliwia to odbycie zadowalającego stosunku płciowego. By doszło do erekcji, konieczna jest współpraca wielu ośrodków w ciele człowieka - przede wszystkim psychiki, ale także układu nerwowego, hormonalnego i sercowo-naczyniowego.

Reklama

Przyczyn nieprawidłowości może być wiele. Wyróżnić musimy tu przede wszystkim wystąpienie chorób, które uszkadzają naczynia krwionośne (cukrzyca, miażdżyca), zaburzenia hormonalne, problemy psychiczne (zaburzenia lękowe, depresja), dysfunkcję układu nerwowego, odbyte zabiegi, przyjmowanie niektórych leków oraz stosowanie wszelkiego rodzaju używek. 

Leczenie zaburzeń erekcji

Istnieje kilka metod leczenia zaburzeń erekcji, natomiast pierwszym krokiem jest konsultacja lekarska i właściwa diagnoza. Konieczne jest najpierw odnalezienie przyczyny problemu z erekcją, dzięki czemu możliwy będzie dobór odpowiedniej metody leczenia. Każdy pacjent poddawany jest więc diagnostyce, którą rozpoczyna szczegółowy wywiad. Następnie przeprowadza się badania fizykalne, a także zlecane badania, w tym stężenie glukozy i testosteronu. By problem ten został zdiagnozowany jako zaburzenia erekcji, objawy muszą trzymywać się co najmniej trzy miesiące.

Reklama

Chirurgiczne leczenie zaburzeń wzwodu

Leczenie zaburzeń erekcji może przebiegać etapowo. Wśród najpowszechniejszych metod występuje leczenie farmakologiczne, a więc przyjmowanie odpowiednio dobranych leków - zwane leczeniem I rzutu. Gdy nie przynosi ono oczekiwanych rezultatów, następuje leczenie II rzutu, polegające na iniekcji leków do ciał jamistych, co powoduje zwiększony napływ krwi, umożliwiając osiągnięcie wzwodu. W sytuacji, gdy opisane wyżej metody nie działają lub nie są wystarczające, wówczas stosuje się leczenie III rzutu. Jest to między innymi chirurgiczne wszczepienie protezy prącia. I choć z jednej strony jest to metoda najbardziej inwazyjna, to przynosi najlepsze i trwałe rezultaty, poprawiając komfort oraz pozytywnie wpływając na zdrowie mężczyzny - zarówno psychiczne, jak i fizyczne.

W leczeniu tym wykorzystuje się odpowiednie protezy prącia, dopasowane zarówno do potrzeb, jak i oczekiwań i możliwości pacjenta. Może to być implant prącia półsztywny, implant prącia hydrauliczny lub implant prącia hydrauliczny LGX. Implant prącia jest to nic innego, jak urządzenie przeznaczenia medycznego, wszczepiane do organizmu mężczyzny i mające na celu przywrócenie aktywności seksualnej. Największą zaletą tej metody jest wysoka skuteczność, pozwalająca przez długi i komfortowy czas cieszyć się sprawnością seksualną, przy jednoczesnym zachowaniu naturalności i dyskretności. Wszczepienia protezy dokonuje się w trakcie zabiegu chirurgicznego, w znieczuleniu ogólnym. Aktywność seksualną można rozpocząć po upływie 6 tygodni od przeprowadzonej operacji.

Reklama

Rodzaje implantów prącia

Wyróżniamy kilka rodzajów implantów prącia. Implant prącia półsztywny, zbudowany z metalowego rdzenia i tworzywa sztucznego, umieszczany w świetle ciał jamistych. Po jego zastosowaniu penis pozostaje przez cały czas w półwzodzie. Implant ten jest prosty w budowie i umożliwia łatwą obsługę, zapewniając komfort oraz przyjemność doznać.  Implant prącia hydrauliczny z kolei pozwala na nieco więcej dyskretności, gdyż zachowuje on naturalną budowę członka, zarówno w trakcie spoczynku, jak i wzwodu. Należy jedynie zyskać pewną sprawność w jego stosowaniu, potrafiąc umiejętnie obsługiwać pompę implantu. Implant prącia hydrauliczny LGX to z kolei nowoczesne rozwiązanie, pozwalające zwiększyć długość i obwód prącia, a przy tym zapewniając komfort i dyskrecję oraz gwarantując przyjemność doznać podczas zbliżenia.

Zaburzenia erekcji to problem nie tylko natury fizycznej, ale także psychicznej. Wizyta u specjalisty w żaden sposób nie powinna być dla pacjenta krępująca, gdyż jest to problem zdrowotny jak każdy inny, natomiast opóźnianie jej jest największym błędem. Nie należy więc go lekceważyć, dbając o własne zdrowie i komfort zarówno życia, jak i współżycia.

Artykuł sponsorowany

Odsłon: 2773 komentarze: 0
09:45, 21.06.2022r. Drukuj


Powrót


Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia Regulaminu.

Redakcja Mojej Ostrołęki nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów.
Należą one do osób, które je zamieściły.

Powrót