Quantcast

wtorek, 28 czerwca 2022 r., imieniny Ireneusza, Leona, Benigny

Reklama   |   Kontakt

Aktualności

Radni zagłosują nad zmianami w odbiorze odpadów komunalnych. Mają skorzystać przedsiębiorcy

Miejscy radni podczas najbliższej sesji będą głosowali nad wprowadzeniem zmiany w uchwale dotyczącej odbioru odpadów komunalnych. Chodzi o częstotliwość odbioru niektórych frakcji odpadów w nieruchomościach niezamieszkałych. Zmiana ma być korzystna dla portfeli przedsiębiorców i miasta.

O zmianę częstotliwości odbioru opadów postulowali właściciele nieruchomości niezamieszkałych, do których zalicza się m.in. podmioty prowadzące działalność gospodarczą.

Reklama

- W związku ze zgłaszanymi przez właścicieli nieruchomości, na których nie zamieszkują mieszkańcy, a powstają odpady komunalne postulatami w sprawie odstąpienia od obowiązku deklarowania dwa razy w miesiącu odbioru wszystkich obowiązkowych frakcji odpadów komunalnych dokonano analizy masy odpadów komunalnych odbieranych z nieruchomości niezamieszkałych - czytamy w projekcie uchwały.

Po dokładnej analizie ilości i rodzaju opadów miasto zaproponowało następujące zmiany w częstotliwości odbioru odpadów komunalnych w nieruchomościach niezamieszkałych:

  • Odpady selektywnie gromadzone z papieru - będą odbierane jeden lub dwa razy w miesiącu (było dwa razy w miesiącu),
  • Odpady selektywnie gromadzone  - szkło -  będą odbieranie jeden lub dwa razy w miesiącu (było dwa razy w miesiącu).

Reklama

Przedsiębiorcy mają zaoszczędzić na zmianach

Wprowadzenie zmian ma przynieść obopólne korzyści dla miasta i przedsiębiorców. Ci ostatni będą płacili miesięcznie za wywóz śmieci średnio o ok. 18 zł mniej.

- W związku z powyższym zaproponowana pozwoli na ograniczenie zapotrzebowania na pojazdy typu śmieciarki - odbierające dane frakcje odpadów (zmniejszy się ilość wyjazdów śmieciarek, ilość spalanego paliwa, zużycia części), jednocześnie nie wpłynie to na stan sanitarno epidemiologiczny Miasta - w miejscach gromadzenia odpadów. Zmniejszą się natomiast opłaty dla przedsiębiorców średnio o ok. 18 zł miesięcznie - w przypadku zadeklarowania gromadzenia odpadów wszystkich frakcji w workach 60 litrowych. Obecnie przy obowiązku zadeklarowania dwóch wywozów wszystkich frakcji odpadów w miesiącu opłata wynosi 90 zł, natomiast po wprowadzeniu proponowanych zmian opłata ta wyniesie 72 zł miesięcznie - czytamy w uzasadnieniu. 

O tym, czy proponowane zmiany wejdą w życie radni zdecydują na sesji w czwartek 23 czerwca.

Projekt uchwały dostępny jest w Biuletynie Informacji Publicznej.

Odsłon: 3758 komentarze: 2
11:46, 21.06.2022r. Drukuj


Powrót


rektor ze szczecina @ 20:49, 21.06.2022

Zgłoś komentarz zgłoś IP: 31.61...179

czy otbs i jego prezes zebral już 50 milionów na karę

lsp @ 21:38, 21.06.2022

Zgłoś komentarz zgłoś IP: 46.169...3

Umożliwcie przeglądanie elektrośmieci i zmniejszcie góry tych odpadków. Mnóstwo wartościowych sprzętów czy części marnuje się idąc na przemiał. Dla chcącego nic trudnego, żeby ucywilizować tę kwestię i na podstawie jakiegoś regulaminu można było odzyskiwać przynajmniej podstawowe sprzęty gospodarstwa domowego. Nie można być hipokrytą, twierdząc, że poprzez selekcję odpadków jest się eko i jednocześnie pozwalać na niszczenie tylu sprzętów, które mogłyby się jeszcze przydać czy części które mogłyby ożywić sprzęty zalegające latami u ludzi w piwnicach z braku zamienników.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia Regulaminu.

Redakcja Mojej Ostrołęki nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów.
Należą one do osób, które je zamieściły.

Powrót