Quantcast

wtorek, 28 czerwca 2022 r., imieniny Ireneusza, Leona, Benigny

Reklama   |   Kontakt

Aktualności

Dzień z Krajową Mapą Zagrożeń Bezpieczeństwa

Dziś obchodzimy Dzień z Krajową Mapą Zagrożeń Bezpieczeństwa. W związku z tym ostrołęccy policjanci prowadzą akcję promocyjną narzędzia służącemu mieszkańcom do zgłaszania zagrożeń znajdujących się w ich najbliższym otoczeniu.

Policjanci przekazali plakaty na temat sposobu funkcjonowania Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa do różnych instytucji, a także rozmawiają z mieszkańcami na temat działania mapy.

Reklama

- Dzielnicowi w bezpośrednich rozmowach z mieszkańcami krok po kroku wyjaśniają obsługę KMZB. Dziękujemy wszystkim mieszkańcom za dotychczas przekazane zgłoszenia - mówi kom. Tomasz Żerański, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce.

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa to narzędzie, mające służyć głównie poprawie bezpieczeństwa mieszkańców.

Każda osoba może mieć możliwość aktualizacji informacji na mapie. Za pomocą interaktywnej strony można przekazywać informacje o zagrożeniach występujących w Twojej okolicy. Następnie we wskazane miejsca kierowani są mundurowi, którzy weryfikują te sygnały.

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa wpływa na podniesienie poziomu bezpieczeństwa w miejscach wskazanych przez mieszkańców regionu.

Od początku powstania mapy mieszkańcy powiatu ostrołęckiego zgłosili 5190 zagrożeń. Blisko 3 tysiące z nich zostało potwierdzonych.

Najczęściej zgłaszanymi od początku istnienia mapy zagrożeniami przez mieszkańców powiatu ostrołęckiego były:

- przekraczanie dozwolonej prędkości - 1913,

- spożywanie alkoholu w miejscach niedozwolonych - 1190,

- nieprawidłowe parkowanie - 531,

- nielegalne rajdy samochodowe - 123,

- dzikie wysypiska śmieci - 229.

Reklama

- Za wszystkie zgłoszenia dziękujemy, cieszy fakt, że mieszkańcy Ostrołęki, jak i powiatu ostrołęckiego wiedzą, że bezpieczeństwo w najbliższym otoczeniu zależy również od nich. Pamiętajmy, aby z mapy korzystać rozsądnie. Każde naniesione na mapę zagrożenie spowoduje odpowiednią reakcję policji. Z jednego komputera można zgłosić jedno zagrożenie na dobę. Nie zapominajmy, że zgłoszenia  w ramach Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa nie zastąpią potrzeby pilnej interwencji Policji, gdy zagrożone jest życie lub zdrowie ludzkie. W tych przypadkach należy korzystać z numeru alarmowego 112. W przypadającym na dziś dniu z KMZB serdecznie zachęcamy do korzystania z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, dzięki której każdy ma wpływ na szeroko pojęte bezpieczeństwo - dodaje rzecznik prasowy.

Fot. KMP w Ostrołęce/MO

Odsłon: 1702 komentarze: 0
13:46, 21.06.2022r. Drukuj


Powrót


Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia Regulaminu.

Redakcja Mojej Ostrołęki nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów.
Należą one do osób, które je zamieściły.

Powrót