Quantcast

wtorek, 28 czerwca 2022 r., imieniny Ireneusza, Leona, Benigny

Reklama   |   Kontakt

Aktualności

Uczennice ZSZ nr 2 finalistkami Ogólnopolskiego Konkursu "Przedsiębiorczy na rynku finansowym"

Trzy uczennice Zespołu Szkół Zawodowych nr 2 w Ostrołęce zostały finalistami Ogólnopolskiego Konkursu "Przedsiębiorczy na rynku finansowym". Drużyna  w składzie: Amelia Żynda, Julita Trzaska i Julita Perzanowska miała za zadanie stoczenie debaty z jedną z siedmiu najlepszych grup zawodników. 

Temat debaty to "Prywatne ubezpieczenia społeczne najlepszym gwarantem bezpieczeństwa pacjenta".

Reklama

- Uczennice prowadziły dwie debaty przez około jedną godzinę każda. Pierwszą debatę z drużyną z IV Liceum Ogólnokształcącego w Piasecznie (argumenty "przeciw") oraz drugą z drużyną z Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 3 w Łowiczu (argumenty "za”). Debata, prowadzona metodą Karla Poppera, wymagała wcześniejszego przygotowania tematu pod względem merytorycznym i formalnym - informuje społeczność ZSZ nr 2. 

Zadaniem zespołów było przekonanie jury o skuteczności prezentowanej argumentacji.

- Należało przygotować argumenty aprobujące, jak i negujące tezę oraz podjąć merytoryczną, kulturalną dyskusję, skutecznie broniąc swoich racji. Zadaniem zespołów było także wykonanie testu wiedzy z zakresu ubezpieczeń oraz bezpieczeństwa w sieci - czytamy w relacji z konkursu.

Reklama

Drugiego dnia zmagań miała miejsce wielka debata finałowa, która była prezentowana na żywo na facebookowym kanale Fundacji Młodzieżowej Przedsiębiorczości.

- Nasze uczennice, aby znaleźć się w ścisłym finale konkursu (8 zespołów trzyosobowych) musiały pokonać 3000 uczestników z całej Polski. Przejść pozytywnie przez poprzednie etapy konkursu, m.in. wykonać test indywidualnie, zespołowo rozwiązać studium przypadku czy w II etapie nagrać trzyminutowy edukacyjny filmik pod hasłem "Nie daj się złowić". Udział uczennic w konkursie to nowe doświadczenia, praca zespołowa, kreatywność oraz dużo pozytywnych emocji, a także okolicznościowe dyplomy i nagrody - informuje społeczność ZSZ nr 2.

Etap finałowy Ogólnopolskiego Konkursu "Przedsiębiorczy na ryku finansowym" odbył się w dniach 8-9 czerwca.

Fot. ZSZ nr 2

Odsłon: 2400 komentarze: 0
08:50, 22.06.2022r. Drukuj


Powrót


Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia Regulaminu.

Redakcja Mojej Ostrołęki nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów.
Należą one do osób, które je zamieściły.

Powrót