Quantcast

wtorek, 28 czerwca 2022 r., imieniny Ireneusza, Leona, Benigny

Reklama   |   Kontakt

Aktualności

Masz informacje o przestępstwach popełnianych przez nastolatków? Poinformuj o tym policjantów pod specjalnym numerem telefonu

Policjanci przypominają, że z uwagi na zbliżający się coraz większymi krokami okres wakacyjny policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce rozpoczynają akcję informacyjną skierowaną głównie na bezpieczeństwo młodzieży.

W ramach działań został uruchomiony numer telefonu, pod który można zgłaszać informację dotyczące przestępstw popełnionych przez osoby nieletnie.

Reklama

- Jednocześnie przypominamy, że nastolatkowie nie są bezkarni i odpowiadają za swoje postępowanie przed sądem rodzinnym i nieletnich. Tego rodzaju zgłoszenia można przekazywać bezpośrednio do zespołu do spraw profilaktyki nieletnich i patologii pod numery telefonów (47) 704-14-89, bądź (47) 704-14-98 - mówi kom. Tomasz Żerański, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce.

Mundurowi z ostrołęckiego Wydziału Prewencji Komisariatu Policji w Myszyńcu oraz posterunków policji zlokalizowanych na naszym terenie każdego roku przeprowadzają setki spotkań profilaktycznych skierowanych do dzieci i młodzieży. Wszystko po to, aby byli oni bezpieczni.

Liczba tego rodzaju spotkań zwiększana jest w maju i czerwcu, aby jak najlepiej przygotować dzieci i młodzież do wakacji.

Jednak dbając o dobro małoletnich, policjanci działają dwutorowo, obok profilaktyki rozpoczynają akcję informacyjną skierowana do młodzieży i ich rodziców.

Reklama

- Zdajemy sobie sprawę, że niektórzy nastolatkowie, czy rodzice być może ze strachu przed ewentualnym sprawcą, bądź wstydu nie mają odwagi, aby zgłosić fakt przestępstw popełnianych przez osoby nieletnie. Wychodząc naprzeciw tego rodzaju sytuacjom policjanci z ostrołęckiego zespołu do spraw profilaktyki społecznej i patologii uruchomili numer telefonu, pod który można zgłaszać przypadki np. kradzieży, wymuszeń rozbójniczych,  pobić, czy też bójek popełnianych przez osoby nieletnie. Przypominamy również, że osoby nieletnie nie są, jak niektórym błędnie się wydaje, bezkarne. Odpowiadają one za swoje postępowanie przed sądem rodzinnym i nieletnich, który dysponuje dużą ilością środków karnych i wychowawczych - dodaje rzecznik prasowy.

Informację o przestępstwach popełnionych przez nastolatków można zgłaszać pod bezpośrednie numery telefonów do zespołu do spraw profilaktyki społecznej i patologii pod numerami (47) 704-14-89, bądź (47) 704-14-98. 

Fot. KMP w Ostrołęce/MO

 

Odsłon: 1829 komentarze: 0
08:47, 23.06.2022r. Drukuj


Powrót


Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia Regulaminu.

Redakcja Mojej Ostrołęki nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów.
Należą one do osób, które je zamieściły.

Powrót