poniedziałek, 15 sierpnia 2022 r., imieniny Marii, Napoleona, Stelii

Reklama   |   Kontakt
TargiPieczywa

Aktualności

Wróciły upały. Nie zostawiaj dziecka w nagrzanym aucie

Zgodnie z zapowiedziami synoptyków temperatura w nadchodzących dniach będzie oscylowała w okolicy ponad 30 stopni Celsjusza. W związku z tym nasze zachowanie w kontekście pozostawiania dziecka w aucie np. podczas szybkich zakupów, powinno ulec zmianie.

Nie powinniśmy zostawiać dziecka w samochodzie nawet na chwilę. Zabierzmy je ze sobą za każdym razem, gdy idziemy do sklepu, czy na pocztę. Podczas robienia zakupów tracimy poczucie upływającego czasu i może się nagle okazać, że podczas tej "krótkiej chwili" wydarzy się tragedia.

Reklama

 - W upalny dzień temperatura wewnątrz pojazdu wzrasta bardzo szybko. Dodatkowo, gdy dziecko płacze, krzyczy, potrzebuje jeszcze więcej tlenu niż normalnie, wtedy nawet niewielkie niedotlenienie wywoływać może u niego stany lękowe. Apelujemy również do osób postronnych o czujność. Jeżeli widzimy małe dziecko siedzące w zamkniętym samochodzie, a obok nie ma opiekuna - nie bójmy się zareagować - mówi kom. Tomasz Żerański, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce. 

Nie przechodźmy obojętnie wobec płaczu dochodzącego do nas z samochodu. Czujność przypadkowych osób może wtedy uratować życie!

- Działamy w stanie wyższej konieczności, dlatego nasza reakcja powinna być natychmiastowa i odważna. Zostawienie dziecka zamkniętego w rozgrzanym aucie kwalifikuje się jako narażenie zdrowia bądź życia tej osoby. To samo dotyczy zwierząt pozostawionych w samochodzie - dodaje kom. Tomasz Żerański.

Odsłon: 3080 komentarze: 0
09:14, 04.08.2022r. Drukuj


Powrót


Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia Regulaminu.

Redakcja Mojej Ostrołęki nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów.
Należą one do osób, które je zamieściły.

Powrót