poniedziałek, 15 sierpnia 2022 r., imieniny Marii, Napoleona, Stelii

Reklama   |   Kontakt
TargiPieczywa

Aktualności

Dofinansowanie dla gminy Rzekuń. Aż 1,5 mln zł na drogi

Gmina Rzekuń otrzymała kolejne dofinansowanie zewnętrzne. Tym razem samorząd pozyskał aż 1 mln 500 tys. zł na wykonanie nakładki asfaltowej na drogach gminnych w miejscowości Ławy. Dotację przyznano w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład.

Pieniądze pochodzą z "Programu Inwestycji Strategicznych - edycja trzecia - PGR”. Zadaniem zostaną objęte drogi na terenie sołectwa Ławy. Nawierzchnie przeznaczone do modernizacji posiadają liczne spękania, ubytki i koleiny, które powstały przez kilkunastoletni okres użytkowania.

Reklama

W ramach prac remontowych wyrównana zostanie istniejąca nawierzchnia asfaltowa poprzez miejscowe frezowanie, a także uzupełnienie ubytków jezdni i zapadniętych poboczy mieszanką asfaltową. Ponadto wyregulowane zostaną studnie i zawory istniejącej infrastruktury technicznej oraz powstanie nowa warstwa ścieralna o grubości min. 4 cm z masy asfaltowej.

- Realizacja inwestycji przyczyni się do podwyższenia standardów życia mieszkańców i poprawę stanu środowiska naturalnego poprzez wyregulowanie spadków odwodnienia drogi. Niezmiernie miło mi poinformować, że tylko w tym roku gmina Rzekuń pozyskała aż 15 mln zł ze środków zewnętrznych co stanowi historyczną kwotę dla naszej gminy - pisze wójt Bartosz Podolak.
Odsłon: 2139 komentarze: 2
08:14, 05.08.2022r. Drukuj


Powrót


:)) @ 09:39, 05.08.2022

Zgłoś komentarz zgłoś IP: 185.166...2

Ogromne brawa, po raz kolejny, nigdy nikomu nie udało się pozyskac tak kosmicznej kwoty dla Gminy!

BRAWO PANIE WÓJCIE!!!!!!!!! oby tak dalej , a będzie jeszcze piękniej!

miłego dnia
smile

xxyy @ 09:54, 05.08.2022

Zgłoś komentarz zgłoś IP: 178.235...169

Prosimy nie tylko o naprawę starych dróg, ale też budowę kolejnych. Ul. Polna, gdzie już mieszka dużo ludzi, i ciągle ktoś się buduje, jest w strasznym stanie. Do tego ludzie czekają tam na wodociąg...

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia Regulaminu.

Redakcja Mojej Ostrołęki nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów.
Należą one do osób, które je zamieściły.

Powrót