poniedziałek, 15 sierpnia 2022 r., imieniny Marii, Napoleona, Stelii

Reklama   |   Kontakt
TargiPieczywa

Aktualności

Festiwal Muzyczny "Ostrołęckie Operalia". W tym roku aż siedem wydarzeń

Na przełomie sierpnia i września odbędzie się siódma edycja Festiwalu Muzycznego "Ostrołęckie Operalia". W tym roku organizatorzy zaplanowali aż siedem wydarzeń.  Wszystkiego dowiemy się 16 sierpnia. Ale jedno jest pewne, nie zabraknie pięknych koncertów!

W tym roku już po raz siódmy na przełomie sierpnia i września spotkamy się ponownie podczas wyjątkowych koncertów i widowisk w Ostrołęce, ale również na terenie Powiatu Ostrołęckiego w ramach Festiwalu Muzycznego "Ostrołęckie Operalia".

Reklama

- Przez kilka ostatnich lat dzięki współpracy Towarzystwa Muzycznego im. Grażyny Bacewiczówny w Ostrołęce z Miastem Ostrołęka, Powiatem Ostrołęckim, Samorządem Województwa Mazowieckiego, Ministerstwem Kultury i Dziedzictwa Narodowego / Narodowym Centrum Kultury (w tym roku są z nami po raz pierwszy), a także z wieloma sponsorami i lokalnymi partnerami udało nam się stworzyć bezprecedensowe wydarzenie, jakim niewątpliwie jest Festiwal "Ostrołęckie Operalia", na który przez cały rok czekają rzesze wielbicieli i melomanów tego typu gatunku muzycznego. Serdecznie za tę możliwość i chęć współpracy w imieniu Organizatora, jak też własnym dziękuję tym wszystkim, którzy rokrocznie angażują się w powstanie i przeprowadzenie Festiwalu - czytamy w liście Jakuba Milewskiego, dyrektora artystycznego Festiwalu Muzycznego "Ostrołęckie Operalia".

W poprzednich edycjach gościli m.in. Alicja Węgorzewska, Grażyna Brodzińska, Jerzy Maksymiuk, Krzesimir Dębski, aktorzy: Olga Bończyk, Teresa Lipowska, Małgorzata Rożniatowska, Krystyna Tkacz, Joanna Kołaczkowska, Andrzej Ferenc, Kacper Kuszewski, Maciej Miecznikowski, wielu wybitnych śpiewaków operowych i wokalistów musicalowych, a także zespoły muzyczne, instrumentalne i orkiestry symfoniczne. Każdy z Festiwali gromadził kilkudziesięciu artystów i kilkutysięczną widownię. 

W programach Festiwali gościły zarówno wspaniałe koncerty, widowiska, jak też spektakle, t.j. opery: "Wesele Figara", "Straszny dwór", musical w aranżacji Włodzimierza Korcza "Warszawskie dzieci", czy Kantata "Totus Tuus - CałyM Twój...".

- W tym roku nie zabraknie również niepowtarzalnych wydarzeń artystycznych. Nie zapominamy też o naszych najmłodszych melomanach, dla których również przygotowaliśmy niespodziankę. Oficjalny program Festiwalu wraz z nazwiskami artystów ogłosimy w dniu 16 sierpnia, jednak już dziś serdecznie zapraszam na aż siedem wydarzeń, które odbywać się będą w dniach 26 sierpnia - 4 września b.r. Do zobaczenia w Ostrołęce! - dodaje Jakub Milewski.

Fot. materiały organizatora

Odsłon: 3642 komentarze: 0
13:49, 05.08.2022r. Drukuj


Powrót


Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia Regulaminu.

Redakcja Mojej Ostrołęki nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów.
Należą one do osób, które je zamieściły.

Powrót