poniedziałek, 15 sierpnia 2022 r., imieniny Marii, Napoleona, Stelii

Reklama   |   Kontakt
TargiPieczywa

Aktualności

Kolejne próby oszustw na córkę w naszym regionie

W naszym regionie ponownie odnotowano próby oszustw na córkę. Ostrołęccy policjanci informują, że wpłynęły aż trzy zgłoszenia od seniorów. Na telefony stacjonarne dzwonią kobiety, które podają się za córki pilnie potrzebujące pieniędzy. Funkcjonariusze apelują, aby ostrzec seniorów.

Zdarzenia odnotowano w piątek 5 sierpnia. O szczegóły zapytaliśmy kom. Tomasza Żerańskiego, oficera prasowego ostrołęckiej policji.

Reklama

- Do ostrołęckich policjantów wpłynęły trzy zgłoszenia od trzech starszych osób. Wszyscy seniorzy odebrali połączenia na telefonach stacjonarnych. Dzwoniły do nich kobiety podające się za córki, które pilnie potrzebują pieniędzy. Zgłaszający przerwali połączenia. Nie doszło do oszustw - mówi kom. Tomasz Żerański, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce.

Policjanci zwracają się z prośbą do rodzin seniorów o ostrzeżenie ich przed tego typu sytuacjami. Podczas rozmów wskażmy także informację, jak należy się zachować podczas otrzymania takiego telefonu.

- Pamiętajmy, żeby nie przekazywać żądnych pieniędzy obcym osobom bez względu na to jaką ''bajkę" nam opowiadają. Może to być tak jak w tym przypadku metoda na córkę, a jutro np. na policjanta, wnuczka, bądź funkcjonariusza innych służb. Bez względu jaka metodą posługują się sprawcy zawsze powinniśmy w stosunku do obcych osób stosować metodę ograniczonego zaufania - apeluje kom. Tomasz Żerański. 

Pamiętajmy także, aby po otrzymaniu takiego telefonu nie wpadać w panikę i nie przekazywać żadnych pieniędzy obcym osobom! W przypadku jakichkolwiek podejrzeń skontaktujmy się bezpośrednio z dyżurnym ostrołęckiej komendy pod nr telefonu (47) 704-14-24.

Odsłon: 4493 komentarze: 1
17:26, 05.08.2022r. Drukuj


Powrót


K @ 22:21, 05.08.2022

Zgłoś komentarz zgłoś IP: 31.61...2

Jeżeli zorientował się że rozmawia z oszustem powinien poprowadzić rozmowę i przekazać go w ręce policji bo tak to ich nigdy nie złapią

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia Regulaminu.

Redakcja Mojej Ostrołęki nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów.
Należą one do osób, które je zamieściły.

Powrót