poniedziałek, 15 sierpnia 2022 r., imieniny Marii, Napoleona, Stelii

Reklama   |   Kontakt
TargiPieczywa

Aktualności

Anna Gadt Trio w Centrum "Natura" powróciło do muzyki renesansowej (zdjęcia, wideo)

Multimedialne Centrum "Natura" w Ostrołęce kontynuuje serię kameralnych koncertów jazzowych. W piątkowy wieczór wystąpiło Anna Gadt Trio, które tłumaczy renesansową przeszłość z XVI wieku na współczesny język muzyki improwizowanej i jazzowej.

Goście Multimedialnego Centrum "Natura" usłyszeli utwory z albumu Renaissance Gesualdo, który stanowi drugi fonograficzny owoc współpracy Gadt z akordeonistą Zbigniewem Chojnackim i perkusistą Krzysztofem Gradziukiem. Renaissance Gesualdo to program inspirowany twórczością Carla Gesualdo da Venosy, włoskiego kompozytora, ekscentryka uznawanego najpierw za szaleńca, a później - geniusza muzyki renesansowej.

Reklama

Koncert odbył się w piątek 5 sierpnia o godz. 19.00 w Multimedialnym Centrum "Natura" w Ostrołęce przy ul. Natury 7.

Zobacz zdjęcia:
Anna Gadt Trio w Centrum "Natura"

Więcej zdjęć: Anna Gadt Trio w Centrum "Natura"

Odsłon: 3272 komentarze: 2
20:14, 05.08.2022r. Drukuj


Powrót


Barbara @ 09:23, 06.08.2022

Zgłoś komentarz zgłoś IP: 94.254...132

Było przepięknie! Wokalistka, sięgnąwszy do madrygałów, nadała im transowy ryt. Cudownie wzbogacała wokal gestykulacją, jakby łącząc ruchy dyrygentki, multiinstrumentalistki (flet, harfa, wiolonczela, kontrabas) oraz... języka migowego. Dłońmi niejako "dopieszczała" i tak już doskonały wokal. Akordeonista i perkusista także przechodzili samych siebie! Najróżniejsze gadżety (np. kawałki drewna, grzechotki) oraz akordeon traktowany jak instr. perkusyjny dodawały nowe brzmienia, czyniąc muzykę zaskakującą, ale tworzącą spójną całość ze śpiewem charyzmatycznej wokalistki. Dziękuję i pozdrawiam.

Emil @ 09:28, 06.08.2022

Zgłoś komentarz zgłoś IP: 31.61...138

To było tak zaskakujące i niesamowicie piękne doznanie że zupełnie nie wiem kiedy minęło półtorej godziny.Trudno to porównać z czym kolwiek co do tej pory widziałem i słyszałem.Arystka hipnotyzująca głosem ruchem osobowością.Nie mogłem oderwać od niej oczu.Bardzo żałujcie że was tam nie było . Centrum Natura jeszcze raz na najwyższym poziomie,dzieją się tam takie rzeczy że nigdy byś nie pomyślał że to może się wydarzyć tu w Ostrołęce.Gratulacje.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia Regulaminu.

Redakcja Mojej Ostrołęki nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów.
Należą one do osób, które je zamieściły.

Powrót