piątek, 7 października 2022 r., imieniny Marii, Marka, Amalii

Reklama   |   Kontakt

Aktualności

Prezes NIK o zawiadomieniu do prokuratury w sprawie straty 1 mld zł na elektrownię. "To jest olbrzymia niegospodarność"

"Wyborcza" opublikowała wywiad z prezesem Najwyższej Izby Kontroli, Marianem Banasiem, w którym odnosi się kilkakrotnie do tematu Elektrowni Ostrołęka. - Jest zarzut niedopełnienia obowiązków w związku z finansowaniem całości inwestycji. To jest olbrzymia niegospodarność - mówi "Wyborczej" prezes NIK.

Do prokuratury trafiło zawiadomienie w sprawie straty 1 mld zł na niedokończoną elektrownię. Prezes mówi, że zawiadomienie jest w sprawie, a nie przeciwko konkretnym osobom.

- Jesteśmy po kontroli w Elektrowni Ostrołęka, zawiadomienie właśnie zostało wysłane do prokuratury. Jest zarzut niedopełnienia obowiązków w związku z finansowaniem całości inwestycji. Podjęto decyzje o powstaniu nowych bloków bez zabezpieczenia. Wyłożono prawie 1,3 mld zł, po czym zrezygnowano z tej budowy. Pieniądze zostały zmarnowane. To jest olbrzymia niegospodarność - czytamy na stronie "Wyborczej". 

Reklama

Marian Banaś powiedział też, dlaczego w zawiadomieniu nie odniesiono się do konkretnych osób.

- To jest zbyt skomplikowana sprawa. Od tego jest prokuratura, żeby sformułowała konkretne zarzuty wobec określonych osób. Proszę pamiętać, że zawiadomienia przygotowują kontrolerzy. To od nich zależy, jaką strategię przyjmują. Mogę panią zapewnić, że nie odpuścimy - czytamy na stronie wyborcza.pl.

Tekst Justyny Dobrosz-Oracz: "Marian Banaś świadkiem koronnym? - Jeśli będzie potrzeba, jestem do dyspozycji - mówi "Wyborczej" prezes NIK" został opublikowany na stronie wyborcza.pl w poniedziałek 8 sierpnia br.

Zobacz też:

Raport Najwyższej Izby Kontroli w sprawie Elektrowni Ostrołęka C upubliczniony

Wyświetleń: 11210 komentarze: -
08.08.2022, 14:43r. Drukuj


Powrót


Reklama

LUSAR
Rolexin

Ogłoszenia

Forum

Reklama

iparts.pl
Ynet.pl
Sklep Enter

Warto odwiedzić

Spotted Ostrołęka Logo infoprasznysz.com