piątek, 7 października 2022 r., imieniny Marii, Marka, Amalii

Reklama   |   Kontakt

Aktualności

Co oznacza pierścionek zaręczynowy z szafirem? Sprawdzamy!

Perfekcyjny pierścionek zaręczynowy powinien zawierać wyjątkowy kamień szlachetny. Właśnie taki jest szafir. Wyróżnia się nadzwyczajnymi właściwościami, doskonałą barwą oraz niezwykle bogatą symboliką.

Nada symbolowi miłości głębokiego znaczenia, które sprawi, iż stanie się on ulubionym elementem biżuterii w kolekcji twojej drugiej połówki. 

Symbolika, właściwości i znaczenie szafiru

Pierścionek z szafirem to nadzwyczajna propozycja, która od lat zachwyca konsumentów w wielu zakątkach świata. Okazuje się jednak, że piękno kamienia nie kończy się na jego prezencji. Równie zachwycające jest znaczenie wspomnianego klejnotu. Już w czasach starożytnych zaobserwowano magiczne moce kamienia. Uchodził wtedy za talizman zapewniający nieśmiertelność i wieczną młodość. Doszukiwano się w nim także umiejętności odkrywania prawdy oraz odnajdywania sprawiedliwości. Z czasem kamień zyskiwał kolejne umiejętności. Stanowił ochronę przed złymi urokami, duchami oraz antidotum na działanie trucizny. Wierzono także w jego właściwości lecznicze, mające pomóc w walce z chorobami nerek, serca oraz skóry. Jak widzimy, pierścionek zaręczynowy z szafirem na palcu narzeczonej może pozytywnie wpływać na jej życie codzienne. Ponadto przypisuje się mu ogromne znaczenie. Wspomniany klejnot umieszczony w symbolu zaręczyn symbolizuje lojalność, zaufanie, miłość, czystość oraz prawdę. Odnosi się do wszystkich cech, którymi odznacza się idealny partner. 

Reklama

Pierścionek zaręczynowy z szafirem

 Najsłynniejszy pierścionek zaręczynowy z szafirem

Piękno szafiru doceniła także księżna Diana, która wybierając pierścionek zaręczynowy z szafirem i brylantami dokonała prawdziwego przełomu w rodzinie królewskiej. Otóż do tamtej pory za projekt biżuterii odpowiadał przyszły narzeczony. Księżna Walii zdecydowała się na stworzenie wymarzonego modelu samodzielnie, zrywając z dotychczasowym wzorem pierścionka. Co więcej, usługa odbyła się u ogólnodostępnego jubilera, zatem każdy majętny człowiek mógł pozwolić sobie na zakup identycznej biżuterii. Kolejną nieszablonową decyzją kobiety było postawienie właśnie na szafir, ponieważ dotychczas w rodzinie królewskiej triumfowały diamenty. Ten oryginalny wybór sprawił, iż od tamtej pory kobiety na całym świecie pożądały podobnych modeli. Pierścionki zaręczynowe z białego złota z szafirem stały się prawdziwym hitem, który budzi zachwyt po dziś dzień. Szczególnie piękne modele posiada w swojej ofercie np. jubiler internetowy SAVICKI

Reklama

Wybór kamienia szlachetnego - o czym pamiętać?

Skomponowanie idealnego pierścionka zaręczynowego to nie lada wyzwanie. Szczególnie trudne okazuje się dobranie perfekcyjnego kamienia szlachetnego. Zanim podejmiemy ostateczną decyzję warto wziąć pod uwagę kilka czynników. Najważniejsza jest oczywiście trwałość, dzięki której symbol miłości będzie długowieczny. Szafir daje nam gwarancję, iż ukochana ozdoba nie straci swojego blasku przez bardzo długi czas. Jego imponująca twardość zapobiega powstawaniu wszelkich uszkodzeń. Równie dobry jakościowo okaże się pierścionek zaręczynowy z zielonym szmaragdem, który zajmuje miejsce na ścisłym podium w rankingu najdoskonalszych kamieni szlachetnych. Drugim niezwykle ważnym czynnikiem są symbolika i właściwość klejnotu, które powinny pasować do tak szczególnej okazji. Warto zwrócić uwagę także na jakość szlifu, barwę kamienia oraz wziąć pod uwagę preferencje ukochanej. Przestrzegając tych kilku prostych zasad, z pewnością podejmiecie świetny wybór, który zaprocentuje w postaci szczęścia waszej drugiej połówki. 

Artykuł sponsorowany

Wyświetleń: 3202 komentarze: -
08.08.2022, 15:39r. Drukuj


Powrót


Reklama

LUSAR
Rolexin

Ogłoszenia

Forum

Reklama

iparts.pl
Ynet.pl
Sklep Enter

Warto odwiedzić

Spotted Ostrołęka Logo infoprasznysz.com