piątek, 7 października 2022 r., imieniny Marii, Marka, Amalii

Reklama   |   Kontakt

Aktualności

Filmowe środy z MŻW

Muzeum Żołnierzy Wyklętych w Ostrołęce zaprezentowało wrześniowy repertuar kina. "Filmowe środy z MŻW" są darmowe. W kinie Muzeum Żołnierzy Wyklętych w Ostrołęce można obejrzeć: "Mistrza", "Katyń", "Najlepszego" oraz "Bożą przemytniczkę".

Bezpłatne bilety na seanse w ramach "Filmowych śród z MŻW" odebrać można w kasie Muzeum w godzinach jej otwarcia (wtorek-sobota 10.00-18.00, niedziela 10.00-16.00). Możliwa jest także rezerwacja pod numer telefonu 510-139-061 - bilety będą do odbioru bezpośrednio przed rozpoczęciem filmu.

Reklama

Filmowe środy z MŻW - wrzesień

7 września, godz. 18.00 - "Mistrz"

Historia legendarnego pięściarza Tadeusza "Teddy'ego" Pietrzykowskiego, który zdobył tytuł mistrza wszechwag niemieckiego obozu koncentracyjnego Auschwitz-Birkenau. Oparty na faktach dramat przedstawiający nieznaną historię polskiego sportowca, który w miejscu zagłady stał się symbolem nadziei na zwycięstwo.

Czas trwania: 91 minut

14 września, godz. 18.00 - "Katyń"

Głośne dzieło Andrzeja Wajdy, nominowane do Oscara w kategorii najlepszy film nieanglojęzyczny. Początek drugiej wojny światowej. Po inwazji hitlerowskich Niemiec na Polskę spada kolejny cios - 17 września 1939 roku na wschodnie ziemie Rzeczpospolitej wkraczają oddziały armii radzieckiej. Wszyscy znajdujący się tam polscy oficerowie trafiają do sowieckiej niewoli.

Anna, żona rotmistrza Pułku Ułanów w Krakowie, czeka na męża, a oczywiste dowody, że został zamordowany przez Rosjan, przyjmuje z niedowierzaniem. Róża, żona generała, w kwietniu 1943 roku dowiaduje się o śmierci męża po odkryciu przez Niemców masowych grobów polskich oficerów w lesie katyńskim. Po wojnie sowiecka propaganda winą za tę zbrodnię obarcza Niemców.

Czas trwania 117 minut

21 września, godz. 18.00 - "Najlepszy"

To fascynująca, pełna morderczego wysiłku, spektakularnych upadków i niezwykłej siły, historia inspirowana życiem Jerzego Górskiego, który ukończył bieg śmierci oraz ustanowił rekord świata w triathlonowych mistrzostwach świata, zdobywając tytuł mistrza na dystansie Double Ironman z czasem 24h:47min:46sek.

Ten rekord nie byłby jednak możliwy, gdyby w jego życiu nie pojawiły się dwie kobiety. Jedną stracił. Druga stała się inspiracją, aby zawalczył o swoje życie.

Czas trwania: 110 minut

28 września, godz. 18.00 - "Boża przemytniczka"

Bohaterką filmu dokumentalnego jest mjr Maria Mirecka-Loryś. Film jest utrzymany w konwencji podroży śladami przeszłości oraz spowiedzi u kresu życia.

Maria Mirecka-Loryś urodziła się w 1916 roku w Ulanowie na Podkarpaciu. W czasie wojny była żołnierzem NOW-AK w stopniu kapitana, w 1945 roku została Komendantką Główną Narodowego Zjednoczenia Wojskowego - Kobiet. Po wojnie, zagrożona aresztowaniem, opuściła Polskę. Była działaczką amerykańskich organizacji polonijnych. Na stałe wróciła do kraju w 2004 roku.

Zmarła niedawno, bo 29 maja 2022 roku.

Przed seansem spotkanie z reżyserką Ewą Szakalicką.

Czas trwania: 69 minut

Repertuar może ulec zmianie.

Fot. Oficjalny plakat filmu "Najlepszy"

Wyświetleń: 2923 komentarze: -
27.08.2022, 10:00r. Drukuj


Powrót


Reklama

LUSAR
Rolexin

Ogłoszenia

Forum

Reklama

iparts.pl
Ynet.pl
Sklep Enter

Warto odwiedzić

Spotted Ostrołęka Logo infoprasznysz.com