piątek, 7 października 2022 r., imieniny Marii, Marka, Amalii

Reklama   |   Kontakt

Aktualności

OSPA powraca! Na ostrołęckiej scenie kabarety Smile, K2 oraz Piotr Bałtroczyk

Przed nami wielkie ostrołęckie święto kabaretowe! Już 5 listopada w Ostrołęckim Centrum Kultury OSPA 2022 czyli Wieczór Kabaretowy. Na scenie wystąpi fantastyczny Piotr Bałtroczyk oraz dwa rewelacyjne kabarety - Smile oraz K2.

Historia ostrołęckiej OSPY sięga roku 1985. Początkowo wydarzenie było dwudniowe, ale w 2019 roku, po 34 latach organizacji, formuła konkursu została zmieniona i obecnie mamy jednodniowe wydarzenie pod nazwa OSPA - Wieczór Kabaretowy. OSPA od lat nieodmiennie kojarzy się z Ostrołęką, do której przybywali kabareciarze z całego kraju, a wielu z nich to właśnie od Ostrołęckich Spotkań z Piosenką Kabaretową rozpoczęli swoją karierę. Na ostrołęckiej scenie przez lata zaprezentowała się ogromna liczba solistów, zespołów i grup kabaretowych, profesjonalistów i utalentowanych amatorów.

Reklama

W tym roku przed ostrołęcką publicznością wystąpią:

Kabaret K2

Kabaret powstał w 2012 roku w Zielonej Górze. Obecnie tworzą go Bartosz Klauziński, Tomasz Łupak i Dominika Najdek, czyli Domi, Łupi i Barciś. W Ostrołęce kabaret zaprezentuje już szósty swój program pt. "Jedziemy po bandzie" . O swoim programie piszą tak:

Tym razem będzie trochę mniej grzecznie. Porzucamy poprawność polityczną, autocenzurę, konwenanse i... jedziemy po bandzie. Będzie trochę ostrzej (nie wulgarniej), ale jak zawsze śmiesznie i czasami mądrze. Nie zabraknie improwizacji i Waszych ulubionych postaci. Zapraszamy na przejażdżkę, trzymajcie się mocno.

Piotr Bałtroczyk

Polski dziennikarz, poeta, piosenkarz, konferansjer, satyryk, prezenter telewizyjny i radiowy. W Ostrołęce zaprezentuje program "Starość nie jest dla mięczaków".

Bałtroczyk twierdzi, że początek jest ważny, być może nawet ważniejszy od końca. Choć dobrze, gdy koniec jest równie miły, jak początek. Zatem ważne, by dobrze zacząć. Bałtroczyk zaczyna niebanalnie od: "Dobry wieczór Państwu, nazywam się Piotr Bałtroczyk i jestem atrakcją, a Wy jesteście dla mnie atrakcją, bez Was czułbym się jak w domu, samotny i niepotrzebny". To właściwie jedyny powtarzalny fragment wieczoru, w którym macie szansę uczestniczyć. Co nastąpi po: "Dobry wieczór Państwu", jest również zagadką dla Bałtroczyka. Zobaczcie, co się przydarzyło Bałtroczykowi, od czasu Waszego ostatniego z Nim spotkania.

Reklama

Kabaret Smile

Kabaret powstał w Lublinie we wrześniu 2003 roku. Tworzą go: Andrzej Mierzejewski, Paweł Szwajgier i Michał Kincel. Tak piszą o sobie:

Preferujemy skecze obyczajowe, bazujące na humorze sytuacyjnym oraz na charakterystycznych postaciach. Lubimy bawić się formą. Szukamy absurdów życia codziennego i przenosimy je na scenę. Uwielbiamy śpiewać, jeden z nas nawet potrafi, dlatego też naszą silną stroną jest piosenka kabaretowa. Unikamy humoru politycznego bo po co parodiować komedię. Kabaret to nasza pasja. Napisane przez nas teksty są tylko gliną, z której podczas występów, wraz z publicznością, lepimy rzeźby zwane skeczami. Każdy nasz spektakl jest jedyny i niepowtarzalny. Oglądanie nas w telewizji czy w internecie jest jak zwiedzanie Nowego Jorku czy Wałbrzycha w Street View - Google Maps. Dlatego też, jeśli kabaret Smile, to tylko i wyłącznie na żywo.

Gdzie kupić bilety?

Bilety w cenie 100 zł będzie można kupić od 18 września w Kinie Jantar, w biletomacie i online.

Wydarzenie odbywa się pod patronatem Prezydenta Miasta Ostrołęki, a partnerem imprezy jest Samorząd Województwa Mazowieckiego.

OSPA 2022 - wieczór kabaretowy odbędzie się 5 listopada br. w OCK. Początek o godzinie 18.00.

Wyświetleń: 10211 komentarze: -
12.09.2022, 14:58r. Drukuj


Powrót


Reklama

LUSAR
Rolexin

Ogłoszenia

Forum

Reklama

iparts.pl
Ynet.pl
Sklep Enter

Warto odwiedzić

Spotted Ostrołęka Logo infoprasznysz.com