piątek, 7 października 2022 r., imieniny Marii, Marka, Amalii

Reklama   |   Kontakt

Aktualności

Spotkanie z twórczością Marka Czuku i Zbigniewa Chojnowskiego (zdjęcia)

Miłośnicy literatury wzięli udział w kolejnym ciekawym spotkaniu w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Ostrołęce. Tym razem przedstawiono książki Marka Czuku i Zbigniewa Chojnowskiego. Spotkanie w cyklu Wydawnictwo Forma Prezentuje, prowadził dr hab. Karol Samsel.

Marek Czuku - polski poeta, absolwent fizyki i filologii polskiej Uniwersytetu Łódzkiego. Wydał dotychczas 15 tomów poetyckich. Tłumaczony na język angielski, niemiecki, hiszpański, szwedzki, rosyjski, czeski, serbski, chorwacki oraz hindi. Najnowszy tom wydany to "Róbta, co chceta" (Wydawnictwo Forma, Szczecin 2021). Należy do Stowarzyszenia Pisarzy Polskich oraz do Academia Europaea Sarbieviana. Mieszka w Łodzi.

Reklama

Zbigniew Chojnowski - profesor dr hab. Pracownik naukowy w Instytucie Literaturoznawstwa Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. Badacz literatury XX i XXI wieku, w tym regionu mazurskiego. Autor monografii historyczno-literackich i antologii literackich. Poeta i znawca poezji. Członek m.in. Stowarzyszenia Pisarzy Polskich, Towarzystwa Literackiego im. Adama Mickiewicza i Polskiego Towarzystwa Ludoznawczego. Zasiada w powołanej przez ministra kultury i dziedzictwa narodowego Radzie Programowej Instytutu Literatury.

Spotkanie rozpoczęło się we wtorek 20 września o godz. 18.00 w MBP w Ostrołęce, ul. Głowackiego 42.

Zobacz zdjęcia:
Spotkanie w cyklu Wydawnictwo Forma Prezentuje

Więcej zdjęć: Spotkanie w cyklu Wydawnictwo Forma Prezentuje

Odsłon: 2852 komentarze: 2
18:54, 20.09.2022r. Drukuj


Powrót


Barbara @ 10:53, 21.09.2022

Zgłoś komentarz zgłoś IP: 5.173...166

Ciekawa twórczość, gdzie to możliwe - pozbawiona patosu, a osobowości - wyjątkowo interesujące, bo wymykające się schematom. Ucieszyło mnie, że Panowie spotkali się w liberackim projekcie "Wszyscy jesteśmy żebrakami" do zdjęć L. Smolińskiego. A u prof. Chojnowskiego cenię, związane z autentyczną religijnością, nieuleganie nienawiści i stawianie za Wacławem Oszajcą na apokatastazę (bezgraniczne miłosierdzie). Szkoda tylko, że tak nieliczni przyszli na spotkanie z gośćmi, którzy do nas jechali z Olsztyna i Łodzi... Pozdrawiam.

WIKTOR @ 22:08, 21.09.2022

Zgłoś komentarz zgłoś IP: 31.61...144

Piękne spotkanie, uwielbiam bywać w naszej bibliotece i słuchać mądrych i wyjątkowych ludzi, którzy wymuszają na nas słuchaczach abyśmy też uruchamiali nasze szare komórki. Dziękuję organizatorom za organizację mądrych spotkań, choć niszowych (ale w tym jest ich urok).

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia Regulaminu.

Redakcja Mojej Ostrołęki nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów.
Należą one do osób, które je zamieściły.

Powrót

Reklama

LUSAR
Rolexin

Ogłoszenia

Forum

Reklama

iparts.pl
Ynet.pl
Sklep Enter

Warto odwiedzić

Spotted Ostrołęka Logo infoprasznysz.com