piątek, 7 października 2022 r., imieniny Marii, Marka, Amalii

Reklama   |   Kontakt

Aktualności

Medal Spinozy dla wójta

Wójt Gminy Rzekuń Bartosz Podolak otrzymał najwyższe odznaczenie Niemieckiego Związku Ludowego Opieki nad Grobami Wojennymi - Medal Spinozy. Takie wyróżnienie przyznano włodarzowi w uznaniu za jego szczególne zasługi na rzecz opieki nad grobami wojennymi.

Doceniono także podejmowane przez samorządowca działania na rzecz humanistycznych celów, takich jak pokój, międzynarodowe porozumienie, pojednanie i zrozumienie. Jak podkreślili członkowie Związku, podczas swojej wizyty w Urzędzie Gminy w Rzekuniu, wójt nie tylko angażuje się w prace na grobach wojennych, ale także wspiera stowarzyszenie jako instytucję.

Reklama

Niemiecki Związek Ludowy Opieki nad Grobami Wojennymi jest organizacją humanitarną. Jej celem jest odnajdowanie niemieckich grobów wojennych za granicą, jak i ich utrzymanie oraz pielęgnacja. Ponadto Związek opiekuje się rodzinami ofiar wojennych, jest doradcą zarówno dla firm państwowych, jak i prywatnych. Wspiera współpracę międzynarodową na płaszczyźnie opieki nad grobami wojennymi, a także edukację oraz spotkania młodych ludzi na cmentarzach wojennych.

Źródło tekstu i zdjęcie: Bartosz Podolak/Facebook

Wyświetleń: 5126 komentarze: -
21.09.2022, 08:31r. Drukuj


Powrót


Reklama

LUSAR
Rolexin

Ogłoszenia

Forum

Reklama

iparts.pl
Ynet.pl
Sklep Enter

Warto odwiedzić

Spotted Ostrołęka Logo infoprasznysz.com