piątek, 7 października 2022 r., imieniny Marii, Marka, Amalii

Reklama   |   Kontakt

Aktualności

Marta Szefke Groove Band w OCK! Mamy jeszcze bilety!

Zapraszamy w sobotę 24 września o godz. 17.00 na koncert bluesowy trójmiejskiego zespołu Marta Szefke Groove Band, który powstał w maju 2016 roku. Zespół wykonuje autorskie utwory, w których słychać wpływy bluesa, starego rhythm'n'bluesa, soulu, jazzu, a nawet funku. 

Niebanalne polskie teksty mówią o człowieku, jego relacji z rzeczywistością, z innymi, z samym sobą. Czasem na poważnie, a czasem z przymrużeniem oka.

Autorką kompozycji i tekstów jest Marta Szefke. To absolwentka kierunku Wokalistyka Jazzowa na Akademii Muzycznej w Bydgoszczy, a bluesowa publiczność miała okazję poznać jej wokalne możliwości podczas współpracy artystki z zespołem Tortilla, z którym koncertowała do 2015 roku.

Marta Szefke Groove Band

Marta Szefke Groove Band to zespół założony w maju 2016 w Trójmieście. Formacja zadebiutowała już dwa miesiące później jako finaliści prestiżowego konkursu Polish Blues Challenge podczas Suwałki Blues Festival. Ostatnim osiągnięciem grupy jest druga nagroda Konkursu Piosenki Osobistej w Świeciu (wyróżnienie Burmistrza Miasta Świecie, listopad 2021).

Założycielka i frontmanka, Marta Szefke, jest wokalistką, kompozytorką, autorką tekstów, absolwentką kierunków wokalistyka jazzowa oraz edukacja muzyczna. Ukończyła również budownictwo na Politechnice Gdańskiej, co z powodzeniem wykorzystuje podczas koncertów, budując odpowiednią atmosferę i relację z publicznością. Jako wokalistka toruńskiej formacji Tortilla koncertowała na najważniejszych festiwalach bluesowych w kraju, na swoim koncie ma wspólne występy z Markiem Stryszowskim (Laboratorium) oraz z Wojtkiem Karolakiem, z koncertu z którym została wydana płyta DVD live. Marta Szefke Groove Band jest autorskim projektem, z którym wokalistka wykonuje własny materiał.

Repertuar zespołu to przede wszystkim muzyka autorska czerpiąca ze starej dobrej muzyki - gatunków blues, soul, rhythm&blues, można usłyszeć także wpływy funky, jazzu czy rock'n'rolla. Polskie teksty są efektem uważnego spojrzenia na człowieka i rzeczywistość, w której żyje, obserwacji jego zachowań, ale też przyjrzenia się samemu sobie i własnym doświadczeniom życiowym. Czasem serio, a czasem z przymrużeniem oka. Aranżacje utworów stwarzają przestrzeń do improwizacji dla charyzmatycznych muzyków, którzy świetnie rozumieją się na scenie, kochają występy na żywo i zarażają publikę swoją energią.

Członkami zespołu są zawodowi muzycy z bogatymi muzycznymi życiorysami - m.in. perkusista, Piotr Jankowski, współtworzył projekty muzyczne z Mietkiem Szcześniakiem czy Natalią Niemen, natomiast Dmytro Poeta występował w rosyjskich i ukraińskich programach talent show jako klawiszowiec i kierownik zespołu towarzyszącego wykonawcom. Basista Konrad Żołnierek jest ma na swoim koncie współpracę z czołówką polskich jazzmanów - m.in. z Leszkiem Możdżerem, Tomaszem Chyłą, Sławkiem Jaskułke, Adamem Wendtem, Adamem Pierończykiem.

Skład zespołu:

Marta Szefke - wokal, kompozycje, teksty

Dmytro Poeta - instr. klawiszowe, chórek

Krzysztof Pawłocki - gitara elektryczna

Konrad Żołnierek - gitara basowa

Piotr Jankowski - perkusja

Bartłomiej Szefke - chórek

Album EP Złapać ostrość (premiera w serwisach cyfrowych - listopad 2021, premiera płyty fizycznej - luty 2022) to pierwsze wydawnictwo zespołu. Realizacją nagrania, mixem i masteringiem zajął się Marek Heimbürger, na co dzień realizujący koncerty Darii Zawiałow, a ostatnio także i Męskiego Grania. Płytę zapowiada piosenka Dokąd, do której klip miał premierę 11 października. Fragmenty płyty były już prezentowane w audycjach Marcina Cichońskiego w Radio 357, Piotra Gwizdały w Radio Kultura, Sławka Turkowskiego w RadioJAZZ.FM, Strefa dobrego bluesa Marcina Kozłowskiego (Radio Białystok) oraz w radio RockReactor i Polskim Radiu 1030 Chicago. Sama frontmenka zaś była bohaterką dwugodzinnej audycji Iwony Bernatowicz z cyklu Polscy Muzycy w Radiu Ty i Ja (emisja 15.01.2022 r.).

Marta Szefke Groove Band w Internecie:

YouTube

Facebook

Instagram

Bilety w cenie 10 zł można kupić od 4 września w kasie kina, biletomacie i online.

 

Uwaga konkurs!

Dla naszych Czytelników mamy jeszcze kilka zaproszeń na ten wspaniały koncert!

Aby zdobyć bilety, należy wysłać e-mail na adres: redakcja@moja-ostroleka.pl w tytule koniecznie wpisać "Koncert Marta Szefke", a w treści podać imię i nazwisko osoby, która skorzysta z zaproszenia. Osoby, które jako pierwsze przyślą do nas e-mail, otrzymają darmowe wejściówki na koncert. Czas - start! Spieszcie się, konkurs zwykle nie trwa długo. O wygranej zostaniecie powiadomieni w wiadomości zwrotnej.

Koncert odbędzie się w sobotę 24 września o godz. 17.00 w sali Ostrołęckiego Centrum Kultury.

Artykuł sponsorowany

Odsłon: 2776 komentarze: -
08:31, 22.09.2022r. Drukuj


Powrót


Reklama

LUSAR
Rolexin

Ogłoszenia

Forum

Reklama

iparts.pl
Ynet.pl
Sklep Enter

Warto odwiedzić

Spotted Ostrołęka Logo infoprasznysz.com