piątek, 7 października 2022 r., imieniny Marii, Marka, Amalii

Reklama   |   Kontakt

Aktualności

Jak przed laty pracowali bibliotekarze? Zobacz ciekawą wystawę na jubileusz 70-lecia Biblioteki Pedagogicznej (zdjęcia)

Biblioteka Pedagogiczna w Ostrołęce powstała w 1952 roku. W tym roku obchodzi jubileusz 70-lecia istnienia. Z tej okazji bibliotekarze przygotowali m.in. ciekawą wystawę starych przedmiotów, które niegdyś służyły im podczas codziennej pracy.

Jak czytamy w historii placówki, pierwszych dwoje czytelników zarejestrowano 22 września 1952 roku. Placówka podlegała wówczas Inspektoratowi Oświaty oraz Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej w Warszawie. Mieściła się w nieistniejącym już drewnianym domu przy ul. Kościuszki. Organizatorem i pierwszym pracownikiem została Eugenia Olszewska.

Reklama

Od tamtego czasu wiele się zmieniło, biblioteka poszła z duchem czasu - zmodernizowała się, zmieniła lokalizację, zakupił nowe urządzenia i sprzęty, zinformatyzowała się. Mimo tych zmian i metamorfoz, jedno pozostało niezmienne - "najważniejszy dla nas był, jest i będzie użytkownik biblioteki" - piszą.

- Zapraszamy do naszej placówki na wystawę z okazji jubileuszu! Wyeksponowane na niej zostały najstarsze zachowane zbiory, dokumenty, sprzęt RTV. W czytelni można zobaczyć najnowsze wyposażenie biblioteki, skaner do digitalizacji zbiorów czy lampy studyjne. Wystawa potrwa do 30 września - zapraszaja bibliotekarze.

Fot. BP w Ostrołęce

Odsłon: 2879 komentarze: 0
09:45, 22.09.2022r. Drukuj


Powrót


Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia Regulaminu.

Redakcja Mojej Ostrołęki nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów.
Należą one do osób, które je zamieściły.

Powrót

Reklama

LUSAR
Rolexin

Ogłoszenia

Forum

Reklama

iparts.pl
Ynet.pl
Sklep Enter

Warto odwiedzić

Spotted Ostrołęka Logo infoprasznysz.com