piątek, 7 października 2022 r., imieniny Marii, Marka, Amalii

Reklama   |   Kontakt

Aktualności

Kino Jantar przedstawia najnowszy repertuar. Na wielkim ekranie animacje, komedia i biografia

Kino Jantar zaprezentowało najnowszy repertuar. Na wielkim ekranie możemy obejrzeć: animacje "Tedi i szmaragdowa tablica" i "Guliwer", polski film biograficzny o ks. Janie Kaczkowskim "Johnny" oraz polską komedię "Zołza". Przedstawiono też repertuar DKF.

Poniższy repertuar obowiązuje od 23 do 29 września.

Tedi i szmaragdowa tablica

Prod. Hiszpania 2022, animacja, 100 min.

Największym marzeniem Tediego jest zostać zaakceptowanym przez kolegów archeologów. Kiedy niechcący niszczy egipski sarkofag, ściąga na siebie i swoich przyjaciół klątwę. Uratowanie Mumii, Jeffa i Belzoniego zapoczątkuje pełną akcji przygodę. Wraz z Sarą przemierzy pół świata, aby odwrócić klątwę Szmaragdowej Tablicy.

sala 1:

23, 27 - 29 września, godz. 16.00, 17.45,

25 września, godz. 14.00, 16.00, 17.45,

sala 2:

24 września, godz. 14.00, 16.00, 17.45

Reklama

Johnny

Prod. Polska 2022, biograficzny, 120 min.

"Johnny" to oparta na prawdziwych wydarzeniach historia, która wzrusza i inspiruje. Opowiedziana z perspektywy podopiecznego Jana Kaczkowskiego, Patryka Galewskiego - chłopaka, który nie miał łatwego startu w życiu. Patryk włamuje się do domku w małym mieście. Wyrok sądu nakazuje mu prace społeczne w puckim hospicjum, gdzie poznaje niezwykłego ks. Jana Kaczkowskiego. Duchowny angażuje młodych chłopaków z zawodówki, na pozór twardych buntowników, w pomoc śmiertelnie chorym. W swojej pracy skupia się na bliskości, czułości i walce o relacje z drugim człowiekiem. Uczy empatii. A czyni to z hurtową ilością humoru, czym zyskuje ogromną popularność. Niedługo później Jan sam staje się pacjentem swojego hospicjum. Patryk zostaje postawiony w sytuacji, która zmieni całe jego życie.

sala 1:

23 - 25, 27 -29 września, godz. 20.00,

sala 2:

23, 25, 27 - 29 września, godz. 18.30

Guliwer

Prod. Ukraina/Cypr 2022, animacja, 95 min.

Światowej sławy podróżnik i poszukiwacz przygód Guliwer zostaje ponownie zaproszony do krainy Liliputów, którą wcześniej ocalił przed wrogą flotą sąsiedniego kraju Blefuscu. Dochodzi jednak do nieporozumienia, bowiem mieszkańcy oczekują, że u ich bram stanie olbrzym wielkości solidnego budynku, który samym swoim wyglądem odstraszy każdego wroga. Nic jednak z tego, bowiem Guliwer jest zwyczajnego wzrostu i niczym się w tym względzie nie różni od pozostałych mieszkańców. Rozczarowany król wtrąca przybysza do lochu. Tymczasem niezwyciężona armada Blefuscu pod komendą jej żądnego podbojów dowódcy przygotowuje kolejną inwazję. Los pokojowej krainy leży teraz w rękach Guliwera, jego dzielnego mysiego kompana i nowo poznanej przyjaciółki. Do pokonania licznej armii wroga potrzebna będzie nie siła, a spryt.

sala 2:

23, 27 - 28 września, godz. 16.30,

24 września, godz. 12.00,

25 września, godz. 14.30, 16.30

Zołza

Prod. Polska 2022, komedia, 120 min.

Anna Sobańska vel "Zołza", "Królowa", "Szekspir". Dotychczasowy bilans życiowy: 1 mąż, 2 dzieci, 36 statuetek, 40 milionów widzów. Liczba osób, które nie widziały jej twórczości filmowej: hmmm - być może 2 lub 3. Liczba bohaterów, których wymyśliła: 186. Liczba dotychczasowych porażek w życiu osobistym i zawodowym: 0 (przynajmniej tak jej się wydaje). Nadchodzące załamania nerwowe: 1 Anna to kobieta sukcesu i... niekwestionowana zołza. Jednym skinieniem kreuje gwiazdy, a drugim je unicestwia. Chce być silna i idealna w każdym obszarze, choć nie widzi, że jej życie jest dalekie od świata, który kreuje na ekranie. Kiedy jednak wydaje jej się, że ma wszystko, życie postanawia utrzeć jej nosa. Co z tego wyniknie? Czy Zołza zapanuje nad własnym życiem?

sala 2:

23, 25, 27 -29 września, godz. 20.30,

24 września, godz. 19.30

DKF

Tonia

Prod. Polska 2022, komedia, 90 min.

Reż. Marcin Bortkiewicz

Tonia mieszka z ojcem i babcią. Jej matka nie żyje, ojciec nadużywa alkoholu i stracił swoją pracę. Babcia postanawia wysłać go na trzy miesiące do pracy na budowie we Włoszech. Tonia zrobi wszystko, co w jej mocy, aby udaremnić ten plan.

sala 2:

26 września, godz. 18.00

Ennio

Prod. Włochy/Belgia 2021, dokumentalny, 150 min.

Reż. Giuseppe Tornatore

Ponad 500 filmów wybrzmiałoby inaczej, gdyby nie on. Ennio Morricone to nie tylko jeden z najbardziej płodnych kompozytorów muzyki filmowej w historii, ale również uwielbiana przez międzynarodową publiczność legenda kina, której twórczość została dwukrotnie nagrodzona Oscarem®. "Ennio" jest żywiołowym portretem geniusza, nakreślonym przez wiernego przyjaciela i znakomitego reżysera.

Film zdobył 3 nagrody David di Donatello oraz 3 nominacje.

sala 1:

3 października, godz. 18.00

Między dwoma światami

Prod. Francja 2022, dramat, 110 min.

Reż. Emmanuel Carrère

Ceniona pisarka Marianne Winkler (w tej roli gwiazda francuskiego kina Juliette Binoche) swą najnowszą książkę planuje poświęcić sytuacji społecznej na północy Francji, będącej następstwem globalnego kryzysu ekonomicznego. Chcąc poznać problem od podszewki, kobieta udaje się do portowego Caen, gdzie incognito zatrudnia się jako sprzątaczka. Im bardziej zagłębia się w świat ciężkiej, słabo płatnej pracy, tym więcej dowiaduje się o życiu ludzi, którzy imając się różnych tymczasowych zajęć, desperacko próbują związać koniec z końcem.

Film otrzymał Nagrodę Publiczności - najlepszy film europejski.

sala 1:

10 października, godz. 18.00

IO

Prod. Polska 2022, dramat, 90 min.

Reż. Jerzy Skolimowski

Oglądany z perspektywy zwierzęcia, świat wydaje się tajemniczą zagadką. IO, szary osiołek o melancholijnych oczach, spotyka na swojej drodze ludzi dobrych i złych, doświadcza radości i bólu. Jego losem rządzi przypadek, który w sekundę zmienia szczęście w rozpacz, a smutek w nieoczekiwaną błogość. Ale IO ani na chwilę nie traci swojej niewinności.

Film otrzymał 1 nagrodę - w Cannes - Nagroda Jury - Najlepszy film i 4 nominacje.

sala 1:

17 października, godz. 18.00

Stracone złudzenia

Prod. Francja 2022, dramat historyczny, 150 min.

Reż. Xavier Giannoli

Pochodzący ze zdeklasowanej i zubożałej rodziny poeta Lucien (Benjamin Voisin) nawiązuje romantyczną relację z lokalną arystokratką i mecenaską Madame de Bargeton (Cécile de France). Ów mezalians wiedzie chłopca aż na ubłocone paryskie ulice, gdzie roi się od takich jak on: utalentowanych, ambitnych, niemających nic do stracenia idealistów.

Film otrzymał 7 nagród Cezar i 9 nominacji.

sala 1:

24 października, godz. 18.00

Vortex

Prod. Francja/Belgia 2022, dramat,135 min.

Reż. Gaspar Noé

"Vortex" to przejmujący i cierpliwy zapis ostatnich dni życia starszego małżeństwa, w które wcielili się: legenda francuskiego kina Françoise Lebrun i kultowy reżyser kina grozy Dario Argento. Noé tym razem stawia na twardy realizm, ale nie byłby sobą, gdyby nie eksperymentował formalnie. Od początku dzieli ekran na dwie części, osobno obserwując powoli tracącą kontakt z rzeczywistością, chorą na demencję żonę oraz schorowanego męża, który nie przyjmuje do wiadomości jej stanu.

Film zdobył 2 nominacje - Nowe Horyzonty i Transatlantyk.

sala 1:

31 października, godz. 18.00

Fot. Tedi i szmaragdowa tablica/Filmweb.pl

Odsłon: 3107 komentarze: 0
12:40, 22.09.2022r. Drukuj


Powrót


Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia Regulaminu.

Redakcja Mojej Ostrołęki nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów.
Należą one do osób, które je zamieściły.

Powrót

Reklama

LUSAR
Rolexin

Ogłoszenia

Forum

Reklama

iparts.pl
Ynet.pl
Sklep Enter

Warto odwiedzić

Spotted Ostrołęka Logo infoprasznysz.com