środa, 8 lutego 2023 r., imieniny Piotra, Żakliny, Gniewomira

Reklama   |   Kontakt

Aktualności

Dzikie zwierzęta wychodzą na drogę. Kierowco, zdejmij nogę z gazu!

Ostrołęccy policjanci apelują do kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności w okolicach lasów, ale także łąk i pól. Coraz częściej na drogę wychodzą dzikie zwierzęta i dochodzi do zdarzeń drogowych z ich udziałem.

Tylko w ciągu ostatnich dni zgłoszono na naszym terenie pięć tego rodzaju zdarzeń. Na szczęście w ich wyniku nie ucierpiała żadna osoba.

Reklama

- Gdy dostrzeżemy zwierze na drodze lub w jej pobliżu przede wszystkim należy zwolnić i  uważnie obserwować jej otoczenie. Często zwierzęta takie jak sarny nie przemieszczają się samotnie. Odczekajmy, aby nieproszony gość sam przemieścił się na drugą stronę drogi lub w głąb lasu. Nawet jeśli zwierzę stoi w pewnej odległości od jezdni, zawsze istnieje ryzyko, że nagle może wbiec pod koła. Jeśli już dojdzie do potrącenia, należy wezwać policję. Czasem udaje się uratować jeszcze zwierzę. Należy jednak cały czas pamiętać o własnym bezpieczeństwie i zachować ostrożność - mówi kom. Tomasz Żerański, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce.

Kierowcy powinni pamiętać również, by nie lekceważyć znaku drogowego "Uwaga na dzikie zwierzęta" (Znak A-18b) Ostrzega on kierowcę, że ryzyko wtargnięcia dzikiego zwierzęcia na drogę na tym odcinku drogi jest większe niż w innych miejscach.

- Zmniejszenie prędkości zmniejszy z pewnością ryzyko wypadku drogowego z udziałem dzikiej zwierzyny bądź zminimalizuje skutki ewentualnego tego rodzaju zdarzenia - dodaje rzecznik prasowy.

Wyświetleń: 12087 komentarze: -
14:35, 11.10.2022r. Drukuj


Powrót