poniedziałek, 20 marca 2023 r., imieniny Klaudii, Eufemii, Cyriaki

Reklama   |   Kontakt

Aktualności

Ogólnopolski Projekt Edukacyjny "Mutyzm wybiórczy - o lęku bez lęku" w SP nr 10

Szkoła Podstawowa nr 10 im. Jana Pawła II w Ostrołęce jest organizatorem II edycji Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego "Mutyzm wybiórczy - o lęku bez lęku". Autorką przedsięwzięcia jest nauczycielka SP 10 - Anna Czujak, a jego odbiorcami są uczniowie szkół podstawowych i średnich.

Październik to miesiąc świadomości mutyzmu wybiórczego. Celem projektu jest szerzenie świadomości o zaburzeniu lękowym, jakim jest mutyzm wybiórczy, potocznie określany jako lęk przed mówieniem.

Reklama

- Na podkreślenie zasługuje charakter edukacyjny i społeczny przedsięwzięcia. Ma ono za zadanie uświadomić odbiorcom, że każdy z nas może pomóc osobie ogarniętej lękiem przed mówieniem w wyjściu ze świata ciszy poprzez właściwe postępowanie w kontakcie z nią, stosowanie metody małych kroków, życzliwe i empatyczne zaakceptowanie jej potrzeb i trudności. Projekt został opracowany w formie interaktywnej, w oparciu o technologie informacyjno – komunikacyjne i służy poszerzaniu umiejętności ich wykorzystywania. Stanowi ciekawe rozwiązanie metodyczne dla nauczycieli, którzy chcą rozwijać wrażliwość, empatię i umiejętność dostrzegania potrzeb drugiego człowieka w swoich wychowankach - informują inicjatorzy projektu.

Z uwagi na specyfikę odbiorców uwzględniono trzy wersje treści przewidzianych do realizacji przez:

- uczniów klas I-III szkół podstawowych,

- uczniów klas IV-VIII szkół podstawowych,

- uczniów szkół ponadpodstawowych.

Reklama

Artykuły autorki projektu na temat mutyzmu wybiórczego można znaleźć w styczniowym numerze "Wychowawcy" z 2022 r.  a szczegóły projektu na stronie Mutyzm wybiórczy - O lęku bez lęku.

Termin realizacji projektu: 20 października - 20 grudnia 2022 r.

Wyświetleń: 9674 komentarze: -
08:10, 21.10.2022r. Drukuj


Powrót


Reklama

LUSAR
Rolexin

Ogłoszenia

Forum

Reklama

iparts.pl
Ynet.pl
Sklep Enter

Warto odwiedzić

Spotted Ostrołęka Logo infoprasznysz.com