środa, 21 lutego 2024 r., imieniny Eleonory, Kiejstuta, Fortunata

Reklama   |   Kontakt

Aktualności

Okruchy historii. Piękny jubileusz 30-lecia Szkoły Podstawowej nr 10 (zdjęcia, wideo)

Szkoła Podstawowa nr 10 im. Jana Pawła II w Ostrołęce świętowała jubileusz 30-lecia istnienia. Piękna uroczystość zgromadziła w sali gimnastycznej szkolną społeczność, dyrekcję i nauczycieli, pracowników i zaproszonych gości, rodziców i przyjaciół placówki.

Piękną uroczystość zainaugurowała msza święta w kościele pw. św. Franciszka z Asyżu. Później, około godz. 12.00, uroczystość przeniosła się do budynku szkoły przy ulicy Blachnickiego.

W sali gimnastycznej zgromadziła się uczniowska brać, przybyła dyrekcja, nauczyciele i pracownicy oraz grono przyjaciół szkoły, nie zabrakło też przedstawicieli lokalnych samorządów, władz centralnych i kuratorium oraz innych placówek oświatowych. Zgromadzonych witał dyrektor szkoły Krzysztof Florczak, dziękując wszystkim tym, którzy przez lata tworzyli historię tej szkoły.

- Ludzie są jak wiatr, jedni lekko przelecą przez życie i niewiele po nich pozostaje, drudzy dmą jak wichry i zostają po nich serca złamane jak drzewa po huraganie. A inni wieją jak trzeba, by wszystko mogło na czas zakwitnąć i owocować. I to właśnie po tych zostaje piękno tego świata. Do tych ostatnich z pewnością należą ci, którzy tworzyli i nadal tworzą społeczność naszej szkoły - mówił dyrektor Krzysztof Florczak.

Nie zabrakło też wspaniałej części artystycznej, podczas której wystąpiły młodsze i starsze dzieci oraz absolwenci szkoły. Było wesoło i wzruszająco, rodzinnie i przyjacielsko. Po części oficjalnej wszyscy spotkają się podczas nieformalnego spotkania przy herbacie. Będą wspominać, opowiadać i snuć plany.

Dla wszystkich związanych z ostrołęcką "dziesiątką" minione 30 lat to garść pięknej historii miasta i kolejnych pokoleń uczniów, którzy w murach tej szkoły zdobywali wiedzę, zawierali przyjaźnie, osiągali sukcesy. 

Jubileusz 30-lecia SP nr 10 odchodzono w poniedziałek 7 listopada br.

Przypomnijmy sobie również, jak szkoła świętowała jubileusz 20-lecia.

Zobacz zdjęcia:
30-lecie Szkoły Podstawowej nr 10

Więcej zdjęć: 30-lecie Szkoły Podstawowej nr 10

Zobacz zdjęcia:
Archiwalne zdjęcia z jubileuszu 20-lecia SP nr 10

Więcej zdjęć: Archiwalne zdjęcia z jubileuszu 20-lecia SP nr 10

Wyświetleń: 2966 komentarze: -
15:15, 07.11.2022r. Drukuj