piątek, 29 marca 2024 r., imieniny Wiktoryna, Helmuta, Ostapa

Reklama   |   Kontakt

Kandydaci do samorządu

Aktualności

Jaki rodzaj transportu jest najlepszy dla przesyłki międzynarodowej?

Zamawiając kuriera na transport międzynarodowy, warto rozważyć plusy i minusy wybranej drogi dostawy.

Współcześnie jesteśmy w stanie dosyć dokładnie przewidzieć, ile zajmie dostawa naszej przesyłki i gdzie się znajduje. Przewoźnicy posiadają zaawansowane systemy informatyczne, które pozwalają na ciągłe śledzenie paczki w czasie rzeczywistym - a raczej pojazdu, który je przewozi w większości przypadków, a także punktu, w którym aktualnie się znajdują.

Planowanie transportu paczki na skalę międzynarodową jest natomiast dużo trudniejsze. Pomijając kwestie prawne, pokroju odpraw celnych na granicach, ogromne znaczenie ma to, jak> przesyłka będzie transportowana - lądem, okrętem czy powietrznie? I jak określić, która metoda będzie najlepsza?

Przesyłka międzynarodowa - co jest ważne?

W transportach na tak duże odległości największymi wyznacznikami jest czas i koszt transportu. Nadając przesyłkę, musimy wiedzieć, jak długo zawartość w środku może wytrzymać bez psucia się, a także jak odporna jest na ewentualne przechylenia pojazdu - na przykład przy wznoszeniu się samolotu lub gwałtowne fale na statku.

Reklama

Warto zapoznać się z tym, jakie są przewidywane czasy transportu i koszty u danego przewoźnika - przesyłki nadane ekonomicznie przeważnie są tańsze i czas podróży jest adekwatnie dłuższy. Nadanie ekspresowe zapewnia najszybszą dostawę, ale musimy się liczyć z tym, że są one dosyć drogie.

Przystępną ofertę kurierską prezentuje firma DSV XPress. Mamy tam do wyboru wysyłki ekonomiczne, priorytetowe i "specjalne", które mają dotrzeć jak najszybciej się da - również z uwzględnieniem specjalnych rodzajów przesyłek.Stacja w nocy wypełniona wagonami z przesyłkami

Jaki rodzaj transportu wybrać dla trasy międzynarodowej?

Każdy dostępny rodzaj transportu ma swoje dobre i złe strony, którymi możemy się kierować w wyborze transportu. Należy jednak pamiętać, że do pewnych miejsc dostaniemy się tylko drogą np. lotniczą lub morską. Droga lądowa będzie w użyciu tak czy inaczej przy np. dostarczaniu lub odbieraniu paczki z portu morskiego czy lotniczego, a także przy dostarczeniu do odbiorcy.

Droga lądowa - najczęściej furgonetka dostawcza lub ciężarówka towarowa - to najczęściej używany środek transportu w obrębie krajowym i międzynarodowym. Ze względu na rosnące ceny paliwa, transport lądowy podrożał, ale wciąż jest jedną z tańszych i przede wszystkim - łatwo dostępnych metod wysyłkowych. Przesyłki trwają zazwyczaj do kilku dni, w przypadku dalszych dystansów, np. na inny kontynent - nawet do dwóch tygodni, jako że pojazd z przesyłką w środku transportowany jest statkiem.

Mówiąc o statkach - transport wodny jest opcją najtańszą z uwagi na to, że kontenerowce zabierają na pokład hurtowe ilości towaru, reprezentując znacznie większą możliwość załadunkową względem ciężarówek czy samolotów. Niestety, przesyłki, które w głównej mierze transportowane są statkiem towarowym, trafiają do odbiorcy dopiero po kilku tygodniach od nadania, czas podróży bowiem jest zazwyczaj dosyć długi. Próba wysłania łatwo psujących się rzeczy może zakończyć się odmową ze strony przewoźnika.

Ponadto, trzeba wyjątkowo przyłożyć się do zabezpieczenia towaru - wzburzone morskie fale zarzucające statkiem zarzucają również towarem, mogąc doprowadzić do uszkodzeń.

Reklama

Statek z transportem morskim przesyłek

Trzecia i ostatnia metoda transportu to transport lotniczy. Jest on najdroższy ze wszystkich wymienionych, a jego koszty zwiększają się znacznie przy cięższych paczkach. Mimo to, przesyłki dostarczane samolotem trafiają do odbiorcy niemal błyskawicznie. Jeśli czas jest priorytetem, a koszty są drugorzędne, warto wybrać przesyłkę lotniczą. Należy jednak pamiętać o tym, że przepisy dotyczące rzeczy, które wolno wnieść na pokład i transportować są bardziej rygorystyczne, aniżeli w przypadku transportu np. drogowego.

Artykuł sponsorowany

Wyświetleń: 1486 komentarze: - Wrzuć na Facebooka 12:46, 08.11.2022r. Drukuj


Powrót