wtorek, 6 grudnia 2022 r., imieniny Mikołaja, Jaremy, Leontyny

Reklama   |   Kontakt

Aktualności

Cztery lata prezydentury Łukasza Kulika. "Jesteśmy samorządowcami na trudne czasy"

We wtorek 22 listopada mijają cztery lata od zaprzysiężenia Łukasza Kulika na prezydenta Ostrołęki. Łatwo nie było, kadencja przypadła bowiem na lata pandemii i wojny w Ukrainie. Co udało się zrealizować w mijającym roku, a co poszło w złym kierunku? Sprawdzamy!

Łukasz Kulik wygrał wybory prezydenckie w Ostrołęce w 2018 roku. Triumfował wówczas nad Januszem Kotowskim, który musiał ustąpić miejsca swojemu następcy po 12 latach sprawowania rządów w mieście. Uroczystego zaprzysiężenia Łukasza Kulika na prezydenta Ostrołęki dokonano 22 listopada 2018 roku. Jak minął czwarty rok sprawowania władzy w ratuszu?

Reklama

Współpraca w samorządzie na plus. Prezydent z absolutorium i wotum zaufania

Niemal jednomyślnie rada miasta przyznała prezydentowi absolutorium oraz wotum zaufania. Radni chwalili współpracę, choć zgodnie przyznawali, że praca w samorządzie w obecnych realiach nie jest łatwa. Współpracę z radnymi bardzo dobrze ocenia też prezydent.

- Współpracę z rada oceniam bardzo dobrze. To już czwarty rok, znamy się dobrze, bardziej ufamy. Radni widzą, że założenia budżetowe są przejrzyste, staramy się wszystko konsultować i uchwały podejmowane są zgodnie. Ja też, w przypadku gdy ktoś wychodzi z inicjatywą, staram się ją skrupulatnie przeanalizować i realizować. Myślę, że zbudowaliśmy zaufanie, co widać nawet po ostatnich głosowaniach  - mówi prezydent Łukasz Kulik.

Inwestycje małymi krokami do przodu

Czas na inwestycje był niezwykle trudny. Ogromna inflacja i drożyzna krępowały ruchy samorządom, wprowadzały niepewność i trudności jeśli chodzi o wybór wykonawcy. Stawki szybowały, a miejski budżet nie nadążał za wymaganiami firm, które proponują za wykonawstwo dwukrotnie, a nawet trzykrotnie więcej niż zakłada samorząd.

Do największych inwestycji mijającego roku zaliczyć można rozpoczęty remont Galerii Ostrołęka. Ten obiekt od lat wymagał remontu, bo czas się tam zatrzymał. Oczekiwana inwestycja ruszyła i ma się ku końcowi. Na zewnątrz galeria prezentuje się rewelacyjnie, ale trwają jeszcze prace w środku budynku. Koszt inwestycji wzrósł i wynosi ponad 4,8 mln złotych.

Ruszył też kompleksowy remont Przedszkola Miejskiego nr 18. Obecnie trwa drugi etap prac. Koszt przebudowy placówki to ponad 2,5 mln zł. Termin zakończenia ustalono na 8 grudnia 2022 r. Miasto przymierza się do budowy kolejnego przedszkola, które może powstać na placu po dawnej komendzie policji przy ulicy Kościuszki, w sąsiedztwie otwartego w tym roku Centrum Aktywności Seniora. Niedawno zakończono tam prace wyburzeniowe i teren jest oczyszczony pod przyszłe inwestycje. Miasto pozyskało też ponad 520 tys. zł na modernizację Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej. Koszt inwestycji to ponad 1,6 mln zł oraz fundusze na monitoring miejski. Ważne nie tylko dla prezydenta, ale przede wszystkim dla mieszkańców okazały się też wybudowane dwie okazałe ścieżki rowerowe - jedna w kierunku Tobolic i druga - do Wojciechowic. W końcu, po długim czasie, udało się otworzyć wyremontowaną ulicę Goworowską.

- Cieszy mnie szczególnie remont Galerii Ostrołęka, która czekała 30 lat na modernizację. Czas aby sztuka była prezentowana w odpowiednich warunkach. Nie mniej ważne są ścieżki rowerowe, z których cieszą się mieszkańcy. Oddaliśmy do użytku ulicę Goworowską, teraz czekamy aż wykonawca ukończy prace na rondzie Zbawiciela Świata i ul. Żebrowskiego oraz na małej obwodnicy. Każda tego typu inwestycja cieszy, szczególnie tych, którzy zmagają się z porannymi korkami, dojeżdżają do pracy czy odwożą dzieci do szkół - teraz będą mieli wygodne i bezpieczne ulice, ale też ciągi piesze i rowerowe. Za chwilę, mam nadzieję, ruszymy m.in. z ulicą Cieplińskiego czy 5 Pułku Ułanów - mówi prezydent Kulik.

Fiasko przetargu na przebudowę stadionu. Wykonawcy życzą sobie zaporowe kwoty

Bardzo wyczekiwana przebudowa stadionu miejskiego w Ostrołęce zmierzała w dobry kierunku. Ogłoszono przetarg, ale po otwarciu ofert niestety przyszło rozczarowanie. Złożona oferta znacznie przekraczała możliwości finansowe miasta - potencjalny wykonawca proponował 62,6 mln zł. Pierwsze postępowanie unieważniono. Ogłoszono drugi przetarg, zmieniając nieco zakres zadanie, dzieląc je na dwa etapy. Oferty złożyły dwie firmy, ale i te przekroczyły możliwości finansowe ratusza, który na całą inwestycję zamierza wydać 26,5 mln zł. Kolejne postępowanie trzeba było unieważnić.

Prezydent w nowy rok z niższą wagą

Prezydent Łukasz Kulik nie tylko walczył z fatalnymi warunkami ekonomicznymi, ale też z nadprogramowymi kilogramami. Po tym, jak znacząco przytył, rozpoczął walkę o zdrowie i sprawność fizyczną. Łatwo nie było i włodarz musiał skorzystać z pomocy specjalistycznej. Silna wola i samozaparcie sprawiły, że kilogramy uciekały. Prezydent schudł już 70 kilogramów! To wspaniały przykład na to, że z nadwagą można wygrać. 

W programie wyborczym Łukasza Kulika, w strefie zdrowia, jest punkt "Walka z otyłością w szkołach". Jak wskazują najnowsze analizy, w zatrważającym tempie przybywa dzieci z nadwagą i otyłością. Miasto stara się wprowadzać w szkołach akcje profilaktyczne, pogadanki z dietetykami, ale też stawia na sport - oferując dzieciom i młodzieży darmowe zajęcia sportowe z różnych dyscyplin. Prezydent walkę o zdrowie i kondycję ostrołęczan małych i dużych zaczął od siebie i odnosi na tym polu nie lada sukcesy. Jego wzorem każdy, kto ma podobny problem, powinien od dziś zawalczyć też o siebie!

Kultura, sport i rekreacja dla ostrołęczan na wysokim poziomie. Pomagaliśmy też Ukrainie

Miasto nie zapomniało o rozrywkach dla mieszkańców. Podobnie jak w latach ubiegłych nie zabrakło imprez sportowych i rekreacyjnych, koncertów i rozrywki. Do największych inicjatyw na które zaprosił prezydent były m.in. Runmageddon, Seniorada, Festiwal Foodtrucków i Mocne Brzmienia - na scenie m.in. Hate oraz House of Death. podczas Dni Ostrołęki królowały gwiazdy z pierwszych stron gazet - Afromental. Roksana Węgiel, Baranovski i Nocny Kochanek. Było kino plenerowe i sportowe wakacje w mieście. Nie brakowało rozrywki w najlepszym wydaniu dla młodszych i starszych - InQbatora, Operaliów czy kabaretów - OSPA 2022. Mijający rok pod względem kultury, sportu i rozrywki stał na wyjątkowo wysokim poziomie.

Wraz z wybuchem wojny w Ukrainie Ostrołęka aktywnie włączyła się też w pomoc humanitarną na rzecz wschodnich sąsiadów - były zbiórki, koncerty charytatywne oraz działania samorządu nakierowane na pomoc osobom, które uciekły z ogarniętego wojną kraju i schroniły się w Ostrołęce.

Ciąg dalszy spraw sądowych

Mijający rok upływał pod znakiem ciągnących się spraw sądowych. Wciąż toczą się rozprawy, które położyły się cieniem na całej kadencji prezydenta. W lipcu 2020 roku prezydent usłyszał zarzuty w sprawie popełnienia czterech przestępstw przy organizowaniu miejskich przetargów. Kluczową postacią w sprawie okazał się były współpracownik ratusza Marek T. 16 grudnia 2021 roku w Sądzie Rejonowym w Ostrołęce prezydent Łukasz Kulik usłyszał wyrok. Sąd uniewinnił go z prokuratorskich zarzutów, ale uznał za winnego złożenia nieprawdziwego oświadczenia. Złożono apelację. Sprawa jest w toku.

Prokuratura postawiła też zarzuty prezydentowi i wiceprezydent w sprawie nieprawidłowości powierzenia obowiązków nowym dyrektorom ostrołęckich szkół. Jak mówił wówczas prezydent, jest to "kolejny element kampanii dyskredytującej, prowadzonej przez osoby nieumiejące pogodzić się z własną porażką". Oświadczenie wydała też wiceprezydent. Sprawa ma swoją kontynuację. Obecnie przesłuchiwani są świadkowie.

Samorządowcy na trudne czasy

Jak zauważa prezydent, wiele planów trzeba było pogrzebać przez wyjątkowo trudną sytuację w kraju i na świecie. 

- Uważam, że dużo w mieście zbudowaliśmy, nie chciałbym tego odpuszczać. Planów jest dużo, gdyby nie te wszystkie kryzysy, moglibyśmy dziś się cieszyć i otwierać szampana, ale niestety czasy mamy trudne. Jesteśmy samorządowcami na trudne czasy, robi się niespokojnie, brakuje stabilizacji, jest ciągła obawa. W normalnych czasach zawsze można coś wymyślić, zaradzić, a dziś bardzo często kończą się rozwiązania i możliwości, a dodatkowo zrzuca się na samorząd coraz nowe obowiązki - podsumowuje Łukasz Kulik.

Jak prezydent Łukasz Kulik zakończy ten rok? Na najbliższe tygodnie - kontynuacja inwestycji, planowanie nowych oraz grudniowa sesja z budżetem na 2023 rok. Na 14 grudnia br. wyznaczono też kolejną rozprawę sądową.

Jak oceniacie ten rok prezydentury Łukasza Kulika?

Zobacz też:

Rok rządów prezydenta Łukasza Kulika. Co zmieniło się w naszym mieście?

Dziś mija dwa lata prezydentury Łukasza Kulika. Miód z łyżką dziegciu

Trzy lata prezydentury Łukasza Kulika. Mówimy "sprawdzam!"

Odsłon: 16935 komentarze: 90
13:15, 22.11.2022r. Drukuj


Powrót


Not 4 people @ 13:37, 22.11.2022

Zgłoś komentarz zgłoś IP: 2606:54c0...90

Zapaść inwestycyjna miasta, fatalne zarządzanie, brak realizacji programu wyborczego. Dramatyczna sytuacja urzędu i miejskich instytucji. Długo to trzeba będzie sklejać. Ale fajny chłopak był na plakacie:)

Jan Kowalski z Lelisad @ 13:46, 22.11.2022

Zgłoś komentarz zgłoś IP: 31.0...152

Cztery lata i zlikwidował korki 😄😄😄

obywatel @ 13:58, 22.11.2022

Zgłoś komentarz zgłoś IP: 194.50...85

Uważam, że to były dobre cztery lata. Udało się Prezydentowi wykonać wiele pod względem bezpieczeństwa ruchu drogowego, a przecież budżet na inwestycje był mały, bo było trzeba spłacać zaciągnięte długi poprzedników. Tak dalej Pannie Prezydencie. Nasze miasto ma dobrego włodarza i niech tak zostanie.

Len @ 14:03, 22.11.2022

Zgłoś komentarz zgłoś IP: 31.61...240

Dla mnie to odpowiednia osoba na tym stanowisku, bo nie jest dorobkiewiczem ustawionym politycznie. Szkoda ze takie czasy przyszły, bo mogło być lepiej

Dziwisz @ 14:10, 22.11.2022

Zgłoś komentarz zgłoś IP: 80.233...79

Boże chroń Ostrołękę przed pis i kościołem katolickim !

do Not 4 people @ 14:12, 22.11.2022

Zgłoś komentarz zgłoś IP: 2a01:110f...79ba

Jaka zapaść inwestycyjna? Nie wypowiadaj się w tematach, których nie rozumiesz. Zapaść inwestycyjna była za poprzedników , w 2022 roku wydano więcej na inwestycje niż w latach 2014-17, a na dodatek nie zadłużono miasta jak poprzednicy na 125 mln złotych, a spłacono około 30 miliardów złotych.

Ludzie nie wypowiadać się w tematach, których nie ogarniacie. Pisz o kopaniu rowów jak robisz przy łopacie, a nie o inwestycjach miejskich. Trzymajmy się faktów i prawdy.

korekta @ 14:14, 22.11.2022

Zgłoś komentarz zgłoś IP: 2a01:110f...79ba

"spłacono 30 milionów złotych długów" pomyłka wynika z tego, że PIS zamienił 1,3 mld złotych w gruz.

Do Not 4 people @ 14:18, 22.11.2022

Zgłoś komentarz zgłoś IP: 185.166...107

U ciebie mózg na urlopie .

tl @ 14:23, 22.11.2022

Zgłoś komentarz zgłoś IP: 37.30...10

do Not 4 people 14:12, tak, zaciąga kredyt i brak inwestycji.

"Podczas czwartkowej sesji rady miasta radni debatowali nad projektem uchwały dotyczącej emisji obligacji komunalnych. Projekt przedłożył prezydent Łukasz Kulik. Do emisji obligacji samorząd został zmuszony przez trudną sytuację finansową miasta.

- Projekt uchwały dotyczy emisji obligacji w wysokości 15 mln 800 tys. złotych. Zostanie to przeznaczone na pokrycie deficytu oraz wykupu obligacji. Planuje się rozpoczęcie spłat zaciągniętych obligacji od roku 2031. Spłata obligacji nastąpi w 2040 roku- wyjaśnił Mariusz Popielarz, przewodniczący komisji budżetu i finansów."

Pisz lepiej o kopaniu rowów ale i na tym się nie znasz.

0strołęczanka @ 14:34, 22.11.2022

Zgłoś komentarz zgłoś IP: 176.109...83

Na spełnienie obietnicy wyborczej , która miała być priorytetem( tzn budowa dworca PKS) nie starczyło siły ,,temu prezydentu"

@0strołęczanka @ 14:54, 22.11.2022

Zgłoś komentarz zgłoś IP: 2a00:f41...f501

Po co komu dworzec jak w całym kraju dojechali pksy.

Krótko @ 15:04, 22.11.2022

Zgłoś komentarz zgłoś IP: 83.24...157

Obraz tych „sukcesów” po 4 latach można sprawdzić w samym centrum przy ul. Bogusławskiego: „W obecnej sytuacji budowa nowego dworca PKS stała się obowiązkiem miasta. Mamy przygotowaną koncepcję budowy dworca w istniejącym miejscu lub przeniesieniu go w inny rejon miasta”.

mieszkaniec @ 15:06, 22.11.2022

Zgłoś komentarz zgłoś IP: 192.162...9

Tak jak w tytule. Dobry Prezydent na trudne czasy.

Aneta @ 15:07, 22.11.2022

Zgłoś komentarz zgłoś IP: 192.162...9

Niebawem wybory. Poprosimy o kolejne 5 lat Panie Prezydencie.

Zz @ 15:16, 22.11.2022

Zgłoś komentarz zgłoś IP: 37.30...50

Dla mnie na minus.Ja już na niego nie zaglosuje

Rambo @ 15:23, 22.11.2022

Zgłoś komentarz zgłoś IP: 78.152...73

Mówił że zlikwiduje płatne parkingi wręcz przeciwnie przybyło....ICH HASŁA WYBIERZCIE MNIE MNIE BĘDZIE DBRZE A WAM JAK ZAWSZE

do tl @ 15:47, 22.11.2022

Zgłoś komentarz zgłoś IP: 31.61...99

Zapomniales dopisac, ze miasto musi emitowac obligacje, poniewaz trzeba splacac odsetki kredytow i dlugow zostawionych przez poprzednikow lacznie 125mln.

Sceptyk @ 16:34, 22.11.2022

Zgłoś komentarz zgłoś IP: 178.213...92

Dziękujemy za nową obiecaną ul. Kolejową!!!

Jonasz @ 16:43, 22.11.2022

Zgłoś komentarz zgłoś IP: 5.173...184

No tego Pana to szkoda, tak po ludzku, bo tego z Rzekunia nie znam, słucham tylko co ludzie mówią no i to przerażające parcie w mediach. Kulik nic nie sfałszował, oferten już tak, może sąd jakoś przychylniej bo w Rzekuniu to sfałszował wójt z tego co pisali to wina oczywista.

Jack @ 16:48, 22.11.2022

Zgłoś komentarz zgłoś IP: 178.235...113

Największy sukces to zrzut tych 70 kilogramów,Tylko garnitur jakiś trochę przyduży.

xyz @ 17:27, 22.11.2022

Zgłoś komentarz zgłoś IP: 2a02:a319...c81

powiem tak: nie jest złym prezydentem...ale szkodzą mu tacy ludzie jak k.w.a.d.r.a.c.i.a.k
wiem, że pomógł mu wygrać wybory...ale...trzeba myśleć przyszłościowo

X @ 17:30, 22.11.2022

Zgłoś komentarz zgłoś IP: 83.9...47

PANIE PREZYDENCIE - CO Z WĘGLEM?
ILE MAMY JESZCZE CZEKAĆ?
INNE URZĘDY POTRAFIĄ SIĘ ZORGANIZOWAĆ I MIESZKAŃCY NIE MARZNĄ

tl @ 17:45, 22.11.2022

Zgłoś komentarz zgłoś IP: 37.30...10

do tl @ 15:47, 120 mln długu w inwestycjach.

Jasne, za prezydenta z PiS "tylko” nowa pływalnia, stacja segregacji, kilkanaście nowych boisk szkolnych, sztuczne boisko przy stadionie, park na Bursztynowym, termomodernizacja kilkunastu szkół i przedszkoli, budowa i przebudowa gromady ulic (np. ciąg od Sienkiewicza - Korczaka-Ulmów - Dobrzanskiego do Hallera, Wiejska na Stacji, Sikorskiego Kleeberga Pileckiego Madalińskiego na Centrum i ok 100 innych ulic i uliczek, chodników i ścieżek itd), przebudowany stary most z pozyskaną przez Kotowskiego kasą z rządu i Energi (ok. 50 mln), zaprojektowanie i przygotowanie kasy na Multicentrum i trasę na Stację (ulice Ostrowska Słowackiego). I tak można wymieniać i wymieniać. A Kulik co? Jakie inwestycje zaprojektował, sfinansował i wykonał samodzielnie przez całe 4 lata?

Jan Kowalski z Lelisad @ 18:00, 22.11.2022

Zgłoś komentarz zgłoś IP: 31.0...152

Kuźwa obecny dworzec PKS to super wizytówka miasta 👍👍👍😄

Jan Kowalski z Lelisad @ 18:00, 22.11.2022

Zgłoś komentarz zgłoś IP: 31.0...152

Kuźwa obecny dworzec PKS to super wizytówka miasta 👍👍👍😄

do X @ 18:24, 22.11.2022

Zgłoś komentarz zgłoś IP: 31.0...83

w innych gminach też nie ma węgla ale ludzie cierpliwie czekają i jakoś nie marzną .Jest takie powiedzenie jest zima ludzie marzną a Pan Bóg pyta co robiliście w lecie do zimy się nie przygotowaliście.

Buld.. @ 18:27, 22.11.2022

Zgłoś komentarz zgłoś IP: 2a00:f41...7664

Popatrzec na tą ge.. I wdzystko jasne

Kononowicz @ 18:33, 22.11.2022

Zgłoś komentarz zgłoś IP: 37.30...15

😂😂😂
Ale popelina

do @ 18:41, 22.11.2022

Zgłoś komentarz zgłoś IP: 95.49...198

PROPOZYUCJa -- PiS przyjmie tego pana ????????????????????????????????????????????
??????????????????????????????????? tak jak w Katowicach a wegiel to se kup po 2-4 tysxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx
xxxxxxxxxx

o-o @ 18:43, 22.11.2022

Zgłoś komentarz zgłoś IP: 95.49...198

o --o katar na razie

Kazimierz @ 18:44, 22.11.2022

Zgłoś komentarz zgłoś IP: 178.213...84

Właśnie co z tym węglem? Temperatura spadła poniżej zera i nie wszystkich stać na węgiel za 4tys/tona. Kiedy w końcu miasto będzie dystrybuować węgiel?

Nick Dick @ 18:49, 22.11.2022

Zgłoś komentarz zgłoś IP: 37.30...120

Brak sukcesów.
Ile w tym zasługi poprzednika który mu przekazał miasto w stanie też nie rewelacyjnym.

Ale tutaj nie ma czego wspominać.
Dziurawe drogi, ciągłe korki, ogólna bieda raczej miasto się zwija...

do tl @ 18:50, 22.11.2022

Zgłoś komentarz zgłoś IP: 31.61...153

znow patologicznie klamiesz, sprzedaliscie OPEC przez co mieszkancy placa wiecej za ogrzewanie, jeden basen zrujnowaliscie, drugi to niedorobka, pieniadze na przeprawe, ktora popekala 15 mln przepadlo, miasto bylo cale rozkopane, a most doprowadzony do ruiny, gdyz niewlasciwie konserwowany, ogolnie najlepiej wam wychodzi rozkopywanie i wyburzanie. Nie potrafiliscie pozyskiwac pieniedzy, a pozyczaliscie od bankow do dzis mieszkancy splacaja wasze dlugi. A na dodatek 1.3 miliarda zamienione w gruz.

Ostrołęczanin @ 18:52, 22.11.2022

Zgłoś komentarz zgłoś IP: 213.205...19

Jedna z nietrafnych inwestycji to remont budynków na ul Sienkiewicza tzw pekinow. Na co to komu jak ta patologia tego nie docenia? Nic nie szanują....

Ostrołęczanin @ 18:56, 22.11.2022

Zgłoś komentarz zgłoś IP: 213.205...19

Po za tym myślę że jeżeli sa takie plany , powinno być zorganizowane jakieś głosowanie w tej sprawie dla mieszkańców czy życzą takiego marnowania pieniędzy dla ludzi którzy pół życia leżą i żyją z zasiłków ... Można byłoby wykorzystać te środki na wiele innych zeczy jak na przykład doświetlenie skrzyżowan , bo jak widzą kierowcy nie wszystkie są dobrze oświetlone . Ale to tylko jeden z przykładów......

Etno @ 18:57, 22.11.2022

Zgłoś komentarz zgłoś IP: 176.109...68

Słaby prezydent.

do @ 18:58, 22.11.2022

Zgłoś komentarz zgłoś IP: 95.49...198

nima nie bedzie MIEJSCA na skladanie mialu gliny malo miejsca w Ostrolece 0-0 katar

tl @ 19:34, 22.11.2022

Zgłoś komentarz zgłoś IP: 37.30...10

do tl 18:50, dobrze, że sprzedano OPEC, po co pośrednik że 180 osób załogą?

Basen zrujnował najemca, dobrze, że jest drugi, bo za obecnych byłby tylko stary basen.

Dobrze, że była przeprawa tymczasowa, dobrze, że były inwestycje w mieście, most niewłaściwie konserwowany w latach 90-tych. Dobrze wychodziło inwestowanie ale się skończyło.

W poprzedniej kadencji miasto otrzymało dofinansowania z zewnątrz:

37 mln remont mostu
30 mln Witosa i Ostrowska
30 mln muzeum
28 mln Padlewskiego i autobusy
Miliony na multi centrum

Za gruz podziękuj UE.

do tl @ @ 19:43, 22.11.2022

Zgłoś komentarz zgłoś IP: 2a01:110f...17d7

ha ha ha

Muzeum partyjnego nie licz tam wieczne pustki spędzają ludzi, aby grać w bierki i chińczyka laughing laughing laughing

Multicentrum również chyba zrobione pod działaczy partyjnych

Na remont mostu pożyczone 30 milinów z banku w 2017r do dziś właśnie spłacamy

na dodatek nie doszacowany remont i nowy prezydent musiał szukać dofinansowania, ulice dokończone i wykonane przez aktualnego prezydenta, gdyż nie potrafiliście dopilnować terminów i zakorkowaliście całe miasto na ponad rok

tongue tongue tongue

Gruz za 1,3 miliarda to działania specjalistów z partii, za takie pieniądze można było by wyremontować wszystkie ulice w mieście i jeszcze estakadę wybudować, ale PIS wolał zrobić sobie gruzowisko, tak trzymać towarzysze z PIS

Gosc @ 20:01, 22.11.2022

Zgłoś komentarz zgłoś IP: 178.235...97

Przyjdzie opcja niemiecka
Jak na Śląsku i się wszystko naprawi.

ostrołeczanka ... @ 20:02, 22.11.2022

Zgłoś komentarz zgłoś IP: 94.254...184

PANIE Prezydencie proszę się nie martwić.. Wszystko będzie dobrze...

Mario @ 20:49, 22.11.2022

Zgłoś komentarz zgłoś IP: 176.109...93

Jakie inwestycje ???przerzucanie się długami a kto ludzi z tego rozliczył ??kto siedzi?? Kpina nikt?? I gadanie o zadłużaniu!!! Ulica Goworowska zrobiona gdzie ??!a park na Warszawskiej a terenie dla Seniorów ??A Dworzec wizytówka Centrum Miasta Kto rozlicza wydatki podatków Społeczeństwa Radni uchwalają podwyżki dla Prezydenta a Prezydent dla Radnych??? I to jest Sprawiedliwość !!!

Jan Kowalski z Lelisad @ 20:55, 22.11.2022

Zgłoś komentarz zgłoś IP: 31.0...158

Kuźwa co niektórzy krzyczą wierze rozwalone w gruz ale skoro tak krzyczycie gruz gruz nikt nie pomyślał żeby podrzucić pomysł na te wierze

Chociaż jest za późno ale PO co było rozwalać jak można było zrobić z nich estakady na Warszawę i Olsztyn

Wystarczyło wylać słupy odciąć na samym dole te wieżyczki przewieść położyć na słupach i są ESTAKADY 👍👍👍😄

Ale o moście do Łęgów na wysokości ul Witosa pisałem już dawno dawno temu

Mario @ 20:56, 22.11.2022

Zgłoś komentarz zgłoś IP: 176.109...93

Trzeba komisji nie z Radnych I Samorządu Miasta tylko trzeba powołać komisję że Społeczeństwa z prawników i ekonomistów którzy nie są związani z rzadną partią polityczną..i to co pół roku kontrola nad projektami wnioskami o do finansowe z UE itp.

Smyk @ 20:57, 22.11.2022

Zgłoś komentarz zgłoś IP: 37.30...120

Spójrzmy prawdzie w oczy.
Ostrołęka najlepsza lata ma już za sobą.

Kto musi niech zostaje a reszta niech szuka ucieczki.

do gosc @ 21:06, 22.11.2022

Zgłoś komentarz zgłoś IP: 2a01:110f...10c

węgla mamy na 200 lat przecież

tl @ 21:48, 22.11.2022

Zgłoś komentarz zgłoś IP: 37.30...10

do tl @ 19:43, bzdury piszesz.

Dobrze, że jest muzeum zamiast starego aresztu.
Dobrze, że jest multicentrum zamiast starego dworca.
Na remont mostu miasto otrzymało 37 mln z zewnątrz, więc kłamiesz, że za 30 mln pożyczki.

Poprzedni prezydent znalazł w budżecie 3 mln na remont mostu.

Obecny prezydent bardzo długo dokańczał inwestycje, nie ma za co go chwalić.

Gruz to nowa polityka klimatyczna UE, gdzie nie ma nowych elektrowni węglowych. Za gruz podziękować UE.

Kolejarz @ 21:48, 22.11.2022

Zgłoś komentarz zgłoś IP: 79.191...74

A mi najbardziej szkoda dworca kolejowego, który został pozbawiony swojej
funkcji. Nie ma nawet gdzie się schronić przed deszczem czekając na pociąg ani gdzie usiąść. Katastrofa. A podobno niedługo ruszy pociąg na Chorzele.
Czy może ktoś zna takie drugie miasto gdzie jest PKP,które ciągle planuje nowe linie a nie ma dworca?

tl @ 21:49, 22.11.2022

Zgłoś komentarz zgłoś IP: 37.30...10

do gosc 21:06, węgla mamy na 200 lat, ale UE chce odejść od polskiego węgla w 2050 roku.

tl @ 21:53, 22.11.2022

Zgłoś komentarz zgłoś IP: 37.30...10

Kolejarz 21:48, coś Ty za kolejarz?

30 sierpnia 2022,

Tak wygląda nowa poczekalnia w budynku dworca kolejowego

Miasto Ostrołęka poinformowało o odebraniu od wykonawcy nowej poczekalni na dworcu kolejowym w Ostrołęce. W budynku dworca będzie mieściło się też nowoczesne Multicentrum.

- Roboty budowlano-remontowe polegały na bieżącej konserwacji pomieszczeń zajmowanych przez świetlicę ogólnodostępną, w tym dla dzieci i młodzieży oraz ich rodziców odbywających podróż kolejowymi środkami transportu w budynku dworca kolejowego dostosowywanego obecnie dla potrzeb MULTICENTRUM oraz zakup, dostawę i montaż wyposażenia. W ramach inwestycji powstała poczekalnia oraz nowa łazienka przystosowana dla osób z niepełnosprawnościami i rodziców z dziećmi - informuje Miasto Ostrołęka."

Heheszek @ 22:05, 22.11.2022

Zgłoś komentarz zgłoś IP: 37.7...56

Zapomnieli dodać - Artykuł sponsorowany 🤣

Ja @ 23:00, 22.11.2022

Zgłoś komentarz zgłoś IP: 2a01:110f...e52a

Najgorsza prezydentura ever

Dff @ 23:52, 22.11.2022

Zgłoś komentarz zgłoś IP: 2607:fb90...7dd4

Widać, że urząd miasta nie śpi , bo same pozytywne komentarze właśnie stąd płyną .
Nie zrobił Pan NIC przez tyle lat. ,Likwidacja płatnych parkingów miała być ?! A co do czego powstało więcej stref płatnego parkowania . Remontujecie drogi,które tego nie wymagają , a tam gdzie jest dziura na dziurze już nie . Rozbieracie ronda, po co ? Za dużo kasy ? Odśnieżarki wyjeżdżają na drogi , TERAZ?! a kiedy będzie faktycznie śnieg I ślisko to ,, paliwo drogie lub brak soli w magazynach " . Urząd pełen rodzinki, rekrutacje robicie chyba ,, pod publikę" jakoś ktoś z zwnątrz szans nie ma ( nie, nie mówie o sobie, pracuje w innej dziedzinie ) . Ciągłe obrady i zmian brak . Ostrołęk nigdy nie była taką dziurą jak teraz, nie dzieje sie NIC . Każde miasto oszczędza, ale tu oszczędzanie jest do kieszeni. Kadzidło, Łyse itd . Organizują jarmarki , a u Nas? Jarmak ma prezydent w kieszeni swojej. Brak miejsc pracy , jak miasto ma się rozwijać ? Ostrołęka jest miastem osób starszych I seniorów, młodzi uciekają stąd bo tu nie ma przyszłości. Pomagane jest Ukraińcom , panoszą się jak u siebie I wszystko im się należy, może czas pomyśleć o mieszkańcach ? Stary szpital stoi pusty , powoli zacznie sie zmieniać w gruz , a klojki do lekarzy są miesięczne. Czemu z tym nic nie robicie ? ,,pekin " ma się super , miasto utrzymuje I my . Nam nikt nie pomaga, każdy Sam musi sobie radzić , natomiast patola ma się super ! Najgorszy okres panowania !

gurt @ 02:27, 23.11.2022

Zgłoś komentarz zgłoś IP: 194.50...140

Masakra nic sie nie robi w centrum Ostrołęki czym to miasto morze sie pochwalic gościom ,turystom tylko tym że są nowe przystanki autobusowe a klomby kwiatowe z betonu na chodnikach mają juz po 50 lat z czasów komuny przynoszą wstyd dla tego miasta

. @ 04:57, 23.11.2022

Zgłoś komentarz zgłoś IP: 5.173...239

To miasto juz się kończy za dużo tu pazernych na metr kwadratowy.

do tl @ 06:46, 23.11.2022

Zgłoś komentarz zgłoś IP: 2a01:110f...2eb4

Ty patologiczny kłamca z PIS w 2017 roku poprzednicy pożyczyli pieniądze od banku, a dziś trzeba je spłacać

Obligacje za 30 mln zł. Rekordowy dług miasta

Miasto chce wyemitować obligacje za 30 mln zł. Na ostatniej sesji w grudniu ub. roku rada miasta wyraziła zgodę na emisję obligacji na kwotę 10 mln zł. Ratusz zmienił zdanie i chce dodatkowe 20 mln zł jako wkład własny na remont starego mostu.

Można założyć, że remont oszacowano na 40 mln zł, gdyż połowa miała pochodzić ze budżetu państwa. Pozostałe 10 mln zł miasto chce przeznaczyć na:

- spłatę wcześniej zaciągniętych zobowiązań z tytułu emisji papierów wartościowych i pożyczek,
- budowa infrastruktury technicznej przy udziale mieszkańców,
- przebudowa ul. Wiejskiej,
- budowę drogi łączącej ul. Korczaka z ul. Dobrzańskiego,
- przebudowę drogi wojewódzkiej nr 627 w odc. ul. Ostrowskiej i ul. Słowackiego,
- przebudowę drogi wojewódzkiej nr 627 w odc. ul. Witosa.

Jeżeli rada miasta wyrazi zgodę na emisję obligacji za 30 mln zł to dług miasta na koniec 2017 r. wzrośnie do 123,5 mln zł. To rekordowa kwota. Miasto nigdy nie miało zadłużenia powyżej 110 mln zł. Największy dług był na koniec 2014 r. i wynosił 107,7 mln zł, a przy przyjmowaniu budżetu na 2017 r. miał wynosić w tym roku 101,2 mln zł.

Prawda @ 07:33, 23.11.2022

Zgłoś komentarz zgłoś IP: 46.205...227

Tchórz i złotówa…

tl @ 07:41, 23.11.2022

Zgłoś komentarz zgłoś IP: 37.30...10

do tl 06:46, kłamca z antyPiS.

"Na remont mostu pożyczone 30 milinów z banku w 2017r do dziś właśnie spłacamy."

"W trzeciej kadencji prezydentury Janusza Kotowskiego zapadła decyzja o gruntownej przebudowie mostu, z niemal całkowitą wymianą płyty, poszerzeniem przeprawy dobudową ścieżki rowerowej, chodników, umocnieniem filarów i wieloma innymi pracami.

Stało się to możliwe dzięki ogromnemu wsparciu finansowemu strony rządowej i spółek Skarbu Państwa oraz dobrej współpracy na rzecz pozyskania finansowania przebudowy ówczesnego prezydenta miasta z posłem Arkadiuszem Czartoryskim, wojewodą mazowieckim i ministrami obecnego rządu.

Ostatecznie inwestycja, która wraz z konieczną, zwłaszcza dla przedsiębiorstw transportowych przeprawą zastępczą, kosztowała prawie 40 mln złotych, została sfinansowana z następujących źródeł:

wsparcie ze strony firmy Elektrownia Ostrołęka (właścicielami są spółki Skarbu Państwa - Enea i Energa) - do kwoty 19,9 mln złwsparcie ze strony rządu (rezerwa subwencji ogólnej budżetu państwa w gestii ministra infrastruktury) - niecałe 17 mln złśrodki miasta (po koniecznej zmianie konstrukcji ustroju nośnego) - ok. 3 mln zł
Dodać należy, że finansowanie ze strony miasta (poniżej 10 proc. całej inwestycji) zapewnił w całości był prezydent Janusz Kotowski w przygotowanym przez niego budżecie na rok 2019."

Kłamca ratuszowy.
A nawet jeśli 30 mln na remont mostu to na inwestycje, a na co w tym roku 15 mln długu, na przejedzenie, bo inwestycji nie ma.

Obwodnica @ 07:49, 23.11.2022

Zgłoś komentarz zgłoś IP: 178.235...77

Mam rozumieć, że drzewka przy ulicy Bohaterów Warszawy zostały wykopane na zimę żeby nie pomarzły biedaczki ? Na wiosnę wrócą ? :D
Dla przytoczenia znalazłem ciekawy artykuł:

,,Zadanie ma poprawić warunki powietrza w mieście.

– Wzdłuż ulicy Bohaterów Warszawy przebiegającej przez teren zabudowany posadzimy 200 sztuk drzew gatunku surmia bignoniowa. Nasadzenia zieleni w tej lokalizacji zmniejszą oddziaływanie zanieczyszczeń komunikacyjnych spowodowanych ruchem pojazdów oraz będą stanowić barierę ochronną, a także przyczynią się do zwiększenia wilgotności powietrza łagodząc suszę miejską.

Na zakup roślinności miasto pozyskało 100 tysięcy złotych w ramach Mazowieckiego Instrumentu Wsparcia Ochrony Powietrza i Mikroklimatu MAZOWSZE 2021. Szacunkowy koszt zadania to około 200 tysięcy złotych."

do tl @ 07:54, 23.11.2022

Zgłoś komentarz zgłoś IP: 2a01:110f...2eb4

Po co kłamać

15 mln trzeba pożyczyć, aby spłacić wasze długi z PIS z poprzednich lat, a na inwestycje w 2022 roku wydano więcej niż zainwestowaliście w latach 2014-17, więc na inwestycje miasto przeznacza więcej niż poprzednicy, a nie zadłuża miasta, więc odwrotnie spłacono około 30 milionów złotych za Was, a mogłyby być za to dodatkowe inwestycje, a na dodatek prezydent dba, aby mieszkańcy mieli jak najniższe podatki i opłaty w Polsce.

Wróci PIS zacznie się podnoszenie podatków i opłat oraz pożyczanie od banków, a inwestycji prawie nie będzie jak w latach 2014-17. Na dodatek już na Śląsku nawet ludzie odchodzą od PIS i sejmik przeszedł na stronę opozycji, gdyż PIS nie finansuje inwestycji które obiecał, a rozdaje miliardy swoim ludziom.

Do 2a01 @ 08:45, 23.11.2022

Zgłoś komentarz zgłoś IP: 178.235...97

Po co pisac, jak jest źle czytać
Lepiej leczyć takiego trola

do IP: 178.235...97 @ 08:49, 23.11.2022

Zgłoś komentarz zgłoś IP: 2a01:110f...2eb4

Już w pracy w muzeum partyjnym, gotowy do pisania, na stanowisku? laughing wink tongue

Zgadzam się @tl to troll naczelny lokalnego PIS, a tak zakłamany, że neguje fakty i prawdę.

Danuta @ 10:32, 23.11.2022

Zgłoś komentarz zgłoś IP: 2a00:f41...963c

Najlepiej niektórym wychodzi krytykowanie obecnego prezydenta. Za poprzedników trawniki przy ock porośnięte były chwastami, resztki trawy wydeptane. Mieszkamy przy kinie ock i widzimy różnicę. Od kilku lat są klomby, donice a trawa jest wysiana i koszona. Estetyka miasta jest obecnieznacznie lepsza.

Kochaj bliźniego swego @ 10:56, 23.11.2022

Zgłoś komentarz zgłoś IP: 178.42...101

Tl przestań kłamać! Prawda to 120 mln długu! Lubisz długi, lubisz kartonowe czeki, lubisz posady za kasę, lubisz siebie i sobie podobnych. Lubisz opluwać, lubisz strzelać, lubisz być prezesem spółki skarbu państwa! Nie lubisz ludzi innych, żyjących inaczej niż ty, myślących inaczej niż ty. Dyktatorów czy co?

. @ 11:20, 23.11.2022

Zgłoś komentarz zgłoś IP: 5.173...239

Ojej, ile tu lewactwa się udziela,ale przecież Ostrołęka zawsze była czerwona.

Ratunek dla 11.20 @ 11:24, 23.11.2022

Zgłoś komentarz zgłoś IP: 178.42...101

To co ty tu robisz? Na Śląsk już też za póżno na przeprowadzkę. Co robić panie prezesie?

tl @ 11:25, 23.11.2022

Zgłoś komentarz zgłoś IP: 2a01:110f...d50c

do . @ 11:20, 23.11.2022

Jak Ci się nie podoba Ostrołęka i jej mieszkańcy to droga wolna. Chyba, że PIS dał Ci tu stołek w muzeum i jesteś do niego przyspawany. laughing tongue

Nie @ 12:25, 23.11.2022

Zgłoś komentarz zgłoś IP: 83.31...180

Pamiętam wybory, ludzi którzy mówili jak wygra to będę pracowała w urzędzie. Wygrał i faktycznie zwolniła się i pracuje w urzędzie, czyli jest jak zawsze obietnice głupcom a praca swoim, obojętnie kto rządzi sku.........two w genach.

wyborca @ 13:15, 23.11.2022

Zgłoś komentarz zgłoś IP: 78.152...128

Obywatel a co prezydent zrobil takiego co piszesz bo oprucz zebrania ziemi z rond to wiecej osiągniec niema

do wyborca @ @ 13:24, 23.11.2022

Zgłoś komentarz zgłoś IP: 2a01:110f...330b

Twój brak wiedzy przeraża, chcesz wiedzieć co zostało zrobione to zapraszam do swojego radnego z PIS na którego głosowałeś, on ma obowiązek kontrolować prezydenta i pilnować budżetu, wszystko Ci wyjaśni. Gdyby był złym prezydentem to radni z PIS by go odwołali, obniżyli wynagrodzenie, a podwyższyli mu wynagrodzenia, bo tak dobrego prezydenta dla miasta i mieszkańców nie mieliśmy od czasów Załuski.

Sss @ 14:31, 23.11.2022

Zgłoś komentarz zgłoś IP: 31.0...66

Zrobił to co wszyscy swoich zatrudnił ...

Hh @ 15:34, 23.11.2022

Zgłoś komentarz zgłoś IP: 2a01:110f...e52a

Lepiej by było jak by się pracą w urzędzie zajeli a nie peany pochwalę pisza. Zaraz tradycyjnie znów zima ich zaskoczy

tedi @ 15:53, 23.11.2022

Zgłoś komentarz zgłoś IP: 37.30...11

Dla mnie na plus.Wizualnie zauważalne zmiany ,oraz poprawa wizerunku miasta-choćby ostatnie uporządkowanie ,,zrośli" vis a vis Zus-u

Do zZ @ 17:04, 23.11.2022

Zgłoś komentarz zgłoś IP: 194.50...140

Podzielam Twoje zdanie i bardzo żałuję, że oddałam na tego człowieka swój głos i do tego namówiłam rodzinę. Nigdy więcej nie zagłosujemy na niego. PRZEPRASZAM Cię Ostrołęko, iż przyłożyłam swoją rękę do tego, że zamiast się rozwijać i pięknieć, cofasz się w rozwoju i straszysz zaniedbanymi obiektami pożytku publicznego.

leonsio @ 17:44, 23.11.2022

Zgłoś komentarz zgłoś IP: 5.173...254

Ten prezydent to najgorsza komunistyczna porażka !!!obiecywał cuda przed wyborami /likwidacja straży miejskiej,walka z pisem A CO CO CO ZROBIŁ. OSKARŻONY W SĄDZIE józw drugiej instancji,,UKŁADY Z kaszaną,itp nękanie i martetowanie handlowców na targowisku miejskim wprowadzenie skandalicznych opłat, zrobienie sobie podwyszki o ponad 100,100 100 100% podwyżki/to barbarzyństwo w czasach gdy ludzie cierpią biedę/
i ta wszech OBECNA NIEMOC przy tak skandalicznie wysokich poborach mam go jóż dośc DKOMUNO PRECZ!!! oszukałeś mnie w tamtych wyborach ,idź PRECZ!!!

tl @ 17:57, 23.11.2022

Zgłoś komentarz zgłoś IP: 46.204...56

Kochaj bliźniego swego @ 10:56, przestań kłamać, że 30 mln wzięło miasto kredytu na remont mostu, bo remont kosztował 40 mln, a dotacja z zewnątrz to było blisko 37 mln.

120 mln długo jest w inwestycjach, a teraz miasto wzięło kredyt 15 mln i inwestycji nie ma.

Trudne czasy @ 18:24, 23.11.2022

Zgłoś komentarz zgłoś IP: 176.109...31

Niestety trudny czas mamy z ukaszem i jego ekipom🤣

do tl @ 18:46, 23.11.2022

Zgłoś komentarz zgłoś IP: 2a01:110f...27cb

do tl @ 17:57

Ty patologiczny kłamca z PIS w 2017 roku poprzednicy pożyczyli pieniądze od banku, a dziś trzeba je spłacać

Obligacje za 30 mln zł. Rekordowy dług miasta

Miasto chce wyemitować obligacje za 30 mln zł. Na ostatniej sesji w grudniu ub. roku rada miasta wyraziła zgodę na emisję obligacji na kwotę 10 mln zł. Ratusz zmienił zdanie i chce dodatkowe 20 mln zł jako wkład własny na remont starego mostu.


15mln miasto musi pożyczyć, aby spłacić długi poprzedników czyli Wasze z PIS.

XD @ 20:45, 23.11.2022

Zgłoś komentarz zgłoś IP: 94.254...203

Trudne czasy to my mamy, mieszkańcy!!!

MM @ 20:46, 23.11.2022

Zgłoś komentarz zgłoś IP: 176.109...143

Trudne czasy to robi Pan dla ludzi.

tl @ 21:27, 23.11.2022

Zgłoś komentarz zgłoś IP: 46.204...56

do tl @ 18:46, no to jak to było z pożyczką 30 mln? Na remont mostu czy nie?

A co do obecnej władzy miasta, to są to najlepsi z antypisowców. Ludzie chcieli antypis i mają tylko antypis. Ile procent z programu wyborczego zrobili?

Na następne wybory mogą dać ten sam program, wciąż aktualny.

ostrołęczanin @ 22:15, 23.11.2022

Zgłoś komentarz zgłoś IP: 178.213...117

Z pustego to i Salamon nie naleje , zaciągać długi potrafi każdy. Poprzednicy zadłużyli miasto a co istotnego zrobili? Ci co tutaj tak bardzo krytykują obecnego prezydenta nie mogą sobie darować , że odcięto ich od korytka. Niektórzy spadochroniarze i tak znaleźli sobie intratne i dobrze płatne stołki. Ktoś powinien się temu przyjrzeć czy jest potrzeba aby tylu cwaniaków zasiadała , wiadomo gdzie. Sprawdzić zakresy czynności za co odpowiadają i co robią. Tak na marginesie , piszę jako mieszkaniec miasta a nie zwolennik jakiejś partii. wink

tl @ 03:51, 24.11.2022

Zgłoś komentarz zgłoś IP: 83.28...239

ostrołęczanin 22:15, nic konkretnego poprzednicy nie zrobili?

Jasne, za prezydenta z PiS "tylko” nowa pływalnia, stacja segregacji, kilkanaście nowych boisk szkolnych, sztuczne boisko przy stadionie, park na Bursztynowym, termomodernizacja kilkunastu szkół i przedszkoli, budowa i przebudowa gromady ulic (np. ciąg od Sienkiewicza - Korczaka-Ulmów - Dobrzanskiego do Hallera, Wiejska na Stacji, Sikorskiego Kleeberga Pileckiego Madalińskiego na Centrum i ok 100 innych ulic i uliczek, chodników i ścieżek itd), przebudowany stary most z pozyskaną przez Kotowskiego kasą z rządu i Energi (ok. 50 mln), zaprojektowanie i przygotowanie kasy na Multicentrum i trasę na Stację (ulice Ostrowska Słowackiego). I tak można wymieniać i wymieniać. A Kulik co? Jakie inwestycje zaprojektował, sfinansował i wykonał samodzielnie przez całe 4 lata?

Rondo nie te?

do tl @ @ 09:27, 24.11.2022

Zgłoś komentarz zgłoś IP: 2a01:110f...4c0b

Nowy prezydent więcej zrobił i wydał na inwestycje niż poprzednicy, takie są fakty i wszystko za was musiał dokończyć. Dodatkowo za was spłaca długi, które zaciągnęliście na te inwestycje.

do 2a @ 09:54, 24.11.2022

Zgłoś komentarz zgłoś IP: 95.49...156

Nowy prezydent wiecej zrobil ? i wydal na OSTROLEKE poniewasz ten niedobry PiS i RZAD nie blokuje tak jak rzadty tuska i PO dranie co robili z POLSKI co ROBILI gdzie sa stocznie cukrownie cementownie gdzie a ty taki 2a dalej na POLSKE i KURPIE beeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee

do 2a @ 10:04, 24.11.2022

Zgłoś komentarz zgłoś IP: 95.49...156

beeeeeeeeeee ty dalej ograniczony do komuny kim ty jrestes kim kimczym jest komuna i faszyzm czym jest PRAWDZIWA HISTORIA POLSKI nie ta z ONETU i GW czy madry czl;ek tego nie rozumie taki dran putin kanalia morderca co zrobil i co dalej robi a niek niby sa przeciw a co GLOSZA komuno PRECZ

do MO @ 10:09, 24.11.2022

Zgłoś komentarz zgłoś IP: 95.49...156

za was splaca dlug //???????????????????????????????????????/????????????????????????????????????????????
???? beeeeeeeeeeeee taki madry i glosi dalej derdymaly taki 2a co dzien klamstwo fakniusy i rtec zmieszana z blotem beeeeeeeeeee co nieprawda a takiego 2a rprawda ale ruska

mo @ 10:24, 24.11.2022

Zgłoś komentarz zgłoś IP: 188.147...208

Moja Ostrołęka dwoi się i troi aby ,, wybielić " Kulika w oczach mieszkańców . Prawda jest taka że tylko koledzy koleżanki , rodzina i osoby które skorzystaly na prazydenturza Kulika , dopinguje go i komentuje w sposób wazeliniarski jego rządy .
To prezydentura cha..a i prostaka ktory kupił radę miasta za pieniądze mieszkańców

tl @ 11:35, 24.11.2022

Zgłoś komentarz zgłoś IP: 46.204...169

do tl @ 09:27, co to jest to "więcej i wydał"?

Wszystko miał dokończyć szybciej i lepiej po porzednikach. Podobno miał nie zadłużać miasta, podobno miał zrobić co obiecał.

Wyborca @ 07:08, 25.11.2022

Zgłoś komentarz zgłoś IP: 2a01:110f...2d1d

Ulica Słoneczna do pilnego remontu. Stanowi zagrożenie życia.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia Regulaminu.

Redakcja Mojej Ostrołęki nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów.
Należą one do osób, które je zamieściły.

Powrót

Reklama

LUSAR
Rolexin

Ogłoszenia

Forum

Reklama

iparts.pl
Ynet.pl
Sklep Enter

Warto odwiedzić

Spotted Ostrołęka Logo infoprasznysz.com